Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко ръжда - премахване и защита

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Малко ръжда - премахване и защита

    Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
    Колеги, всичко което сте описали като операции е чудесно, но моя опит с ръждите под джипката показва че там където е имало ръжда пак ще си я има, особено като я пипне солта през зимата всички ми грундове NOVOL и защити ми бяха пробити и направени за смях, отгоре пак се появи всесилната ръжда.

    Преди тази зима реших да пробвам един стар и изпитан метод, гресиране на проблемните места със течна грес на спрей, става дума за повърхностна ръжда по шасито и гредите на 4RUNNER които са предимно по заваръчните шевове, по купето нямам никакви проблеми, за по-сигурно взех от Бриколаж няколко спрея със медни частици които издържат на температура 800 градуса ( цена 10 лева за брой).

    Качих джипката на канал, осветих хубаво отдолу и напръсках всяко място където имаше дори точка ръжда, слоя грес е съвсем тънък и равномер, опитах дори върху тръбите на гърнетата където имаше ръжда, като се загряха тръбите на ауспусите имаше една лека миризма, която изчезна и впоследствие остана само медното кафеникаво покритие по тръбите.

    След това направих едно офроудче по прашни черни пътища с висока скорост, всичко гресирано се налепи с тънка прах, за мен това е най-сигурното запечатване на ръждата, става много бързо и лесно, мисля всяка година преди зимата да проверявам състоянието и да повтарям операцията.

    Весела нова година на всички !!!
    Всичко това е много хубаво, ама защо с медни частици?

    Има си специален препарат и за това.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Малко ръжда - премахване и защита

      Моят опит по темата.
      изчистване на ръждата с шкурка и телена четка,измиване едно хубаво с водоструйката,нанасяне на цинков грунд-1 ръка(има го в бриколажа),след изсъхване,се минава с боди 910-1 ръка,след това изсъхване се минава с боди 930.Цялата манипулация отнема между 5-7 дена в зависимост от времето.Това го направих на патрола които имах,за две години не е мръднал,човека които го взе ми е познат.Имам наблюдения всяка седмица върху него.А се кара всеки ден и то по много и навсякъде.
      След разговор с Ники Бочев,и неговите препоръка за тези материали,мога да кажа че съм доволен.Всичко с четките и химията не мина 40-50лв,но си иска яко жулене,и търпение.

      Поздрави

      Коментар


      • #63
        От: Малко ръжда - премахване и защита

        малко да вдигна тази позабравена тема. Попаднах на ето това - POR15 всички пишат, че резултатите са повече от добри. Използва се особено при ретро автомобилите и имат цяла серия за ръжда. Филмчетата под всеки продукт са особено показателни.
        http://www.holden.co.uk/displayAgrou...+%26+Anti-Rust

        Коментар


        • #64
          От: Малко ръжда - премахване и защита

          Първоначално публикуван от sakata Преглед на мнение
          малко да вдигна тази позабравена тема. Попаднах на ето това - POR15 всички пишат, че резултатите са повече от добри. Използва се особено при ретро автомобилите и имат цяла серия за ръжда. Филмчетата под всеки продукт са особено показателни.
          http://www.holden.co.uk/displayAgrou...+%26+Anti-Rust
          То хубаво, ама как да си го купим? Куриерските фирми (поне чуждите) не желаят да транспортират химикали. Ако някой е по-наясно, нека каже.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Малко ръжда - премахване и защита

            Колеги, нищо няма да ви струва ако опитате едно нещо което от опит съм установил че от всичко, или почти всичко дейстава на ръждата най добре, може в началото да ви се стори несериозно но опитайте и ако няма изключителен ефект може да ми се обадите, а именно обикновенното олио, мажеш, наливаш където неможе да се пристъпи, направо върху ръждата, е ако се позачисти ще е по добре но става и върху, запечатва и ефекта е дълготраен.
            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

            Коментар


            • #66
              От: Малко ръжда - премахване и защита

              Колеги и изчетох цялата тема два пъти...И много се обърках...Аз също имам проблем с корозията (или поне напъва да имам) имам корозия по Витарата...Нищо изгнило,но повърхностни ръжди има...И сега не мога да взема решение какво да направя...
              Едно ми стана пределно ясно...С телена четка( и малко шкурка ако има нужда) да очистя проблемните места перфектно!
              НО после?
              1-преобразовател хубав,грунд(последно какъв?),меко покритие
              2-грунд(какъв) ,меко покритие
              3-грунд(какъв), течна грес

              Просто тотално не мога да реша какво да направя...Има ли някой да е правил нещо преди няколко години и сега да е поносимо положението? Между временно ще прочета темата още един път

              След още едно прочитане и четене из целия интернет стигнах до следното решение поне за мен...
              1 перфектно очистване
              2 реактивен грунд
              3 епоксиден грунд
              4 еластичен слой

              Мисля да ползвам продукти на марката новол имат от всичко....Не знам като пари какво ще излезе ,но тези дни ще питам за цени и ще споделя...
              Последно редактирано от Петър Минчев - MaxBass; 08-05-11, 17:37.
              Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

              Коментар


              • #67
                От: Малко ръжда - премахване и защита

                Първоначално публикуван от MaxBass Преглед на мнение
                Колеги и изчетох цялата тема два пъти...И много се обърках...Аз също имам проблем с корозията (или поне напъва да имам) имам корозия по Витарата...Нищо изгнило,но повърхностни ръжди има...И сега не мога да взема решение какво да направя...
                Едно ми стана пределно ясно...С телена четка( и малко шкурка ако има нужда) да очистя проблемните места перфектно!
                НО после?
                1-преобразовател хубав,грунд(последно какъв?),меко покритие
                2-грунд(какъв) ,меко покритие
                3-грунд(какъв), течна грес

                Просто тотално не мога да реша какво да направя...Има ли някой да е правил нещо преди няколко години и сега да е поносимо положението? Между временно ще прочета темата още един път

                След още едно прочитане и четене из целия интернет стигнах до следното решение поне за мен...
                1 перфектно очистване
                2 реактивен грунд
                3 епоксиден грунд
                4 еластичен слой

                Мисля да ползвам продукти на марката новол имат от всичко....Не знам като пари какво ще излезе ,но тези дни ще питам за цени и ще споделя...
                Според технологичния лист на реактивния грунд,върху него неможе да се нанасят епоксидни и полиестерни продукти.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #68
                  От: Малко ръжда - премахване и защита

                  За олиото съм чувал добри отзиви. Пръскаш с ръчна помпа след почистване на ръждата, след това по черен път в сухо време и готово.
                  Nissan Pathfinder 4.0L

                  Коментар


                  • #69
                    От: Малко ръжда - премахване и защита

                    Някой ползвал ли е продуктите на "Cortec" за премахване или протекция от ръжда , и какви отзиви има за този продукт ?
                    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                    WJ 4.7

                    Коментар


                    • #70
                      От: Малко ръжда - премахване и защита

                      колеги,изкърпих шасито на паджерото-грундирах и боядисах,а от вътре с какво да го напръскам което е най-ефикасно.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Малко ръжда - премахване и защита

                        Първоначално публикуван от niki 77 Преглед на мнение
                        колеги,изкърпих шасито на паджерото-грундирах и боядисах,а от вътре с какво да го напръскам което е най-ефикасно.
                        Т.нар. течен парафин-води се консервационна вакса за кухини.Има я на почти всички фирми Новол,Боди,Кар Системс и т.н.Ако не ти се харчат пари може и с отработено масло или олио,но невярвам да успее да прилепне към горните части на профилите...
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Малко ръжда - премахване и защита

                          благодаря колега

                          Коментар


                          • #73
                            От: Малко ръжда - премахване и защита

                            Ако се ползва парафин може да се загрее на водна баня, естествено след отварянето на опаковката. После с 5 атмосфери прилепва навсякъде.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Малко ръжда - премахване и защита

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Това, което съм написал се базира на личен и не само личен опит, колега. Не съм казал, че трябва да остане само на грунд. Аз съм сложил феролит за допълнителна защита. Битумът и каучукът са добра механична защита, но с тях много трудно се постига добра адхезия, така, че да не останат "джобове". Всеки е виждал битумно или каучуково покритие, което изглежда отгоре добре. При обелване обаче картинката става много печална.
                              Някога и аз мажех подобни неща по колите си, но практиката показа, че това, което правя сега е несравнимо по-ефикасно. И двете ми джипки, които по подразбиране са много гниещи (Трупър и ПАджеро) са в отлично корозионно здраве. Това след изкърпване, перфектно почистване на метала и третиране с грунд и феролит а в кухините с парафин. Едната е на 3 години след обработката, видяла доста кал и какво ли не, а другата на една. ПО една третирана с битум кола максимум година по-късно ще ти намеря доста сериозно засегнати места. Иначе откъм шумоизолация битумните и каучуковите покрития печелят.
                              А моите коли никъде нямат нарушено покритие. Това може да се види при желание.
                              А сега, ако кажеш къде някой може да я свърши цялата операция и с моето Паджеро цена няма да имаш Вчера сменяха масла и го загледах отдолу - не е много зле, но трябва да се вземат мерки.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Малко ръжда - премахване и защита

                                Здравейте, изчетох темата с голям интерес. Едно нещо не ми стана ясно. Макар, че съм го чувал и преди от стари майстори, но ме притеснява този факт. Става въпрос за метода с намазване с масло/олио/грес и преминаването по прашен път без асвалт, за да полепне добре ръждата. До тука добре и съм съгласен с технологията. НО какво правим като се отиде на автомивка и с водоструйката смъкне всичко? Според мен, този метод е приложим за места, където няма пряк достъп до вода, но е изложен на влага и конденз. Според мен след като се е наслоила прахта и изсъхне, ако така може да се каже (имам предвид да не се кара при дъжд или да не се ходи на антомивка) да се пръсне отгоре с някаква боя или гумено/битум покритие (там както се казва). Дали такъв завършек е възможен и приложим? Благодаря за съветите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X