Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    То в него почти няма фрезова работа само канала другото е на струга назад е морз № 5 напред е произволен размер .
    Тъй де. То канала може и с флекса, ма няма да се излагаме сега, при наличие на фреза.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Универсала гледам е новото производство щом не са го оклепали здраво в грес. Къкви парички го взе ?
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Универсала гледам е новото производство щом не са го оклепали здраво в грес. Къкви парички го взе ?
        Имаш ЛС. Според книжката, оклепан е с "MOLYCOTE D". Някаква суха смазка с молибден.

        Отзад върху капака има някаква гума. До колкото виждам си се слага с нея. Да имаш някаква информация? Май пречи да влизат стружки там?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Да на чешките има залепено нещо като гумено покритие на задните капаци на старите които имам е сиво колко спира стружките незнам но чешките ми универсали като работя с охлаждане не ги чистя с години така че има ефект от него. И аз качих един работил ТОЗ на новия С 11 колко е работил не знам но е добър някой някога ми е застъргал отпред челюстите без да ги отвръща и сега ми улеснява много работата . При качване на нов универсал фланеца задължително се застъргва по него за да няма биене и реално фланеца има два универсала живот после става много тънък тоя дето го стържа на снимката ТОЗа му е последен. Съществува някъкъв варянт ако преди е работил български да качиш пак такъв и да бие минимално или въобще да не бие но това е много рядко. Те и в комплектите на новите стругове си идваха отделно от универсалите незастъргани.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6212.jpg
Прегледи:1
Размер:179.3 КБ
ID:5189117Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6214.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5189116
          Последно редактирано от sek.1; 30-06-10, 11:21.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Да на чешките има залепено нещо като гумено покритие на задните капаци на старите които имам е сиво колко спира стружките незнам но чешките ми универсали като работя с охлаждане не ги чистя с години така че има ефект от него. И аз качих един работил ТОЗ на новия С 11 колко е работил не знам но е добър някой някога ми е застъргал отпред челюстите без да ги отвръща и сега ми улеснява много работата . При качване на нов универсал фланеца задължително се застъргва по него за да няма биене и реално фланеца има два универсала живот после става много тънък тоя дето го стържа на снимката ТОЗа му е последен. Съществува някъкъв варянт ако преди е работил български да качиш пак такъв и да бие минимално или въобще да не бие но това е много рядко. Те и в комплектите на новите стругове си идваха отделно от универсалите незастъргани.
            [ATTACH=CONFIG]223511[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]223510[/ATTACH]
            Ясно. Разбирам.

            ПП: Да разбирам че първо го застъргвам целия, а после му взимам само периферията по края така, че да пасне на новия?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ясно. Разбирам.

              ПП: Да разбирам че първо го застъргвам целия, а после му взимам само периферията по края така, че да пасне на новия?
              Да една контролна стружка около десета ако е нов а ако е стар докато излезе на чисто.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Да една контролна стружка около десета ако е нов а ако е стар докато излезе на чисто.
                Ахъм. Благодаря отново. А колко да е дълбоко допълнителното по периферията - това, което влиза в универсала?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Мериш колко е до капака и му оставяш 1мм луфт някъде към 5 мм идва. Сега като се загледах в сайта на Полимета преходните фланци по DIN (само толкова пишат не уточняват номера на стандарта) ги предлагат като допълнителна опция която вероятно се плаща отделно .
                  Последно редактирано от sek.1; 30-06-10, 13:05.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Сдобих се и с 4 челюстен универсал от Полимета. Изглежда добре, и за него не трябва друг фланец, понеже стената му е по-дебела от на бъллгарския и чешкия, съответно фланеца трябва само да се пристърже. Малко неприятен е факта че дупките за закрепване не съвпадат с тия на българския, а освен това са и с по-голям болт - М10 на българския и чешкия и М12 на китайския. На чешкия дупките също са по-навътре, но иначе размера на фланеца е като за българските.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:K12.png
Прегледи:1
Размер:42.0 КБ
ID:5189393

                    Сдобих се и с комплект крепежи за фреза:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:knuth_05.png
Прегледи:1
Размер:95.9 КБ
ID:5189394

                    , от които съм супер доволен, още повече че без тях нямаше да мога да си разпробия фланеца така че да пасне на китайския универсал.

                    Между другото, машините, които продават, изглеждат добре. Дори много добре, та чак ми потекоха лигите. Не знам как се представят реално, но поне външно са ги докарали, пък и изглеждат масивни и здрави.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      Направи си един фланец за китайския.И го качвай направо с фланеца на българските дупки.!

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                        Направи си един фланец за китайския.И го качвай направо с фланеца на българските дупки.!
                        Не стават българските дупки. Пробих му други. Хем с по-голям диаметър, хем по-навътре с около 3-4мм. Дупките на чешкия също са по-навътре, и там също ще трябват други дупки, ако новия фланец дойде надупчен.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Не бе.Правиш една плоча на коята хващаш китайския.И дупчиш плочата за дупките на тос-а.Демек китайския го хващаш с 2плочи.

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            Не бе.Правиш една плоча на коята хващаш китайския.И дупчиш плочата за дупките на тос-а.Демек китайския го хващаш с 2плочи.
                            Aaa, ник'ви такива. Сега им звънях на ония от Троян. Утре новия фланец ще е при мен, и ще го сложа на TOC-а, като ще се отвива само като разглабям универсал, ако някога се наложи.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Вервай ми.Ще се налага.Поне 1път на година при по интензивна работа.Ама като те знам колко ще работиш,може да не го пипаш.С работата влизат стружки в спиралата и я блокират.По начало почва да се върти по трудно,после напълно блокира и се налага отваряне и почистване.

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Пуснеш ли охлаждане чешки универсал не се чисти поне 3-4 години интензивна работа . Борьола отмива по голямата част от окалината ръждата и дребните стружки . Марката Харис която предлагат два от моделите стругове поне на снимката странно защо много приличат на наще С 11 и на СУ 582.
                                Последно редактирано от sek.1; 03-07-10, 07:42.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X