Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническа литература и документация за металообработващи машини

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

    не те разбирам за това пиша!
    1.ако неможеш да отвориш линка то е защото трябва да въведеш кода от картинката в празното поле и след това да натиснеш "потвърди". появява се нова страница от която избираш файла (в случая е само един 675.djvu) и натискаш "изтегли избраните".
    2. ако неможеш да отваряш djvu файлове ти трябва такъв четец. в Google пишеш djvu reader и сваляш от първия възможен сайт такъв ридър които е фрии а те всичките са фрии.
    успех и бъди по обстоятеле следващия път за да може да ти се помогне конкретно а не да се пишат такива фермани.

    Коментар


    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

      Ето и първи том на Справочни материали по стандарти в машиностроенето. Пак е на части и след разархивирането ще заеме доста място, ама тоя PDF принтер си прави ташаци с мене.....

      СМСМ1

      http://dox.bg/files/dw?a=507d56072f

      СМСМ2

      http://dox.bg/files/dw?a=4d0aa058f1

      СМСМ3

      http://dox.bg/files/dw?a=a2d5165d35


      Втори том по нататък живи и здрави
      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

      Коментар


      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

        Наръчник на стругаря

        http://dox.bg/files/dw?a=1fa4e37186

        http://dox.bg/files/dw?a=8c3f1745a1
        ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

        Коментар


        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

          Да се изфукам че вчера смогнах да закача новия чешки универсал. 2 стотни. Блага работа. Интересното беше че от трите положения на универсала спрямо фланеца само при едно се получиха 2 стотни. При другите две - между 5 и 7. Някой има ли обяснение защо се получава така?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

            Без снимка не се признава

            Коментар


            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

              Някой знае ли нещо за струг СУ 201 , разстояние м/у центрите , обработваеми диаметри , обща информация , впечатления от експлоатацията . Благодаря .

              Коментар


              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Да се изфукам че вчера смогнах да закача новия чешки универсал. 2 стотни. Блага работа. Интересното беше че от трите положения на универсала спрямо фланеца само при едно се получиха 2 стотни. При другите две - между 5 и 7. Някой има ли обяснение защо се получава така?
                Такъв ти е бил късмета,някои неща просто нямат обяснение и могат да ти разбият нервите,а пък съвсем по български нещата стават от третия път.Направо ти завиждам за универсала,аз ползвам един руски от 1980г,като трябва да хвана нещо прецизно се виждам в голям филм,меки челюсти,рендосване и т.н.С кеф да си го ползваш и го пази от срещи със супорта!
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Такъв ти е бил късмета,някои неща просто нямат обяснение и могат да ти разбият нервите,а пък съвсем по български нещата стават от третия път.Направо ти завиждам за универсала,аз ползвам един руски от 1980г,като трябва да хвана нещо прецизно се виждам в голям филм,меки челюсти,рендосване и т.н.С кеф да си го ползваш и го пази от срещи със супорта!
                  Китайските не са лоши, между другото. На стария фланец, който предобрих, получих 4 стотни, а той си беше откровено хлабав, отделно дето имаше хлабина и в конуса към шпиндела. Някой умник беше търкал с шкурка. Иде му реда и на него да му сложа чисто нов фланец, даже е наличен, ама ето днес пак ми отвориха работа със струга, и явно ще почака.

                  Та, моя 4 челюстен е китайски от полимета. Не е лош вариант, а и цената е добра. Челюстите са добри и достатъчкно твърди, а отделно има и резервни.

                  За захващане прецизно на кръгли неща, аз правя муфа с външния им размер, примерно със стена 4-5мм. После без да махам муфата от универсала, вкарвам детайла в нея и достягам с универсала. Понеже стената е тънка, а размера на муфата достатъчно близък, това достягане от универсала е достатъчно да обере малкия луфт и да хване датайла, а биенето клони към нула. Така ще обработвам ония фланци за дифа, за които стана дума в една друга тема, в която мисля че и ти писа. Веднуж че ако се ползва мек материал няма да нараня прецизно шлайфаните части, играещи триещ лагер, и второ че биенето ще е минимално, в рамките на 1-2 стотни в най-лошия случай.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Такъв ти е бил късмета,някои неща просто нямат обяснение и могат да ти разбият нервите,а пък съвсем по български нещата стават от третия път.Направо ти завиждам за универсала,аз ползвам един руски от 1980г,като трябва да хвана нещо прецизно се виждам в голям филм,меки челюсти,рендосване и т.н.С кеф да си го ползваш и го пази от срещи със супорта!
                    На корееца ми е руски 220мм води се с усилени челюсти имат по два водещи канала и до преди няма и година нямаше абсолютно никъкво биене сега вече има минимално защото се поизносиха челюстите но това е нормално универсала е оригиналния със струга а струга е мой от 1997 година. Имам и един руски универсал 250мм чисто нов но пък за него нямам обратни челюсти и никъде не мога да намеря. В работата съм с чешки универсали (3 и 4 челюстни) това няма убиване повече от 10 години работа и нямат много следи от нея наскоро намерих в инструменталната още един чешки с поизносени челюсти та ги отвърнах за меки . Основното за да се запази един универсал в добро състояние дълги години е да не се допуска превъртане на детайл в челюстите това най често се случва при нарязване на резба с износена плашка и естествено да се пази от среща със супорта.
                    Последно редактирано от sek.1; 23-02-11, 06:42.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                      На моя му е износена спиралата неравномерно,от ф50 нагоре няма проблем 2-3 стотни,но на малък диаметър минава 1 десета.Гледах китайците на полимета в В.Търново,нещо не ми вдъхнаха доверие,ама май ще се прежаля.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        На моя му е износена спиралата неравномерно,от ф50 нагоре няма проблем 2-3 стотни,но на малък диаметър минава 1 десета.Гледах китайците на полимета в В.Търново,нещо не ми вдъхнаха доверие,ама май ще се прежаля.
                        С какво не ти вдъхнаха доверие? Поне моя и като външен вид, и като изработка си е перфектен. Сега, дали след 20 години интензивна работа ще е в състоянието в което би бил чешки такъв - няма как да знам.

                        А освен всико друго, ще можеш да го ползваш с фланеца на стария. Диаметъра на престъргване на външния ръб на фланеца (ръбчето, което влиза отзад в универсала) за китайския ми беше по-малък от на българския. Отворите - и те са други. Просто допрестъргваш стария фланец, пробиваш нови отвори, и си ти. Допълнителни разходи = нула. Ако вземеш друг български, руски или чешки, не е сигурно че манипулацията ще се получи, та ще трябва да се ръснеш едни парици и за нов фланец (май 70-ина лева беше моя). Това поне за 250-ката. За другите размери не знам дали е същото, но по-скоро да.
                        Последно редактирано от sparkybg; 23-02-11, 11:27.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                          Ще си взема щом и на стария фланец става с преработка,не,че нямам нов,взех го от вторични както си е с греста.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                            Ето и втори том на "справочни материали по стандарти в машиностроенето"


                            СМСМ2-2.rar:
                            http://dox.bg/files/dw?a=8d4a503654

                            СМСМ2-3.rar:
                            http://dox.bg/files/dw?a=241184d9a1

                            СМСМ2-1.rar:
                            http://dox.bg/files/dw?a=ef0a938c7a
                            ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                            Коментар


                            • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00982.jpg
Прегледи:2
Размер:59.6 КБ
ID:5255175Здравейте колеги
                              Имам ето такава бормашина
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00983.jpg
Прегледи:2
Размер:94.9 КБ
ID:5255173

                              Ще я отварям, за да я подмладя малко Трябва ми документация за нея....... мисля че се води бк32, но не съм сигурен.
                              ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                              Коментар


                              • От: Техническа литература и документация за металообработващи машини

                                Я,кой я е купил къкво ще я подмладяваш? единственото дето и се чупи често е един семеринг на шпиндела през който капе масло.Желязна машина, най-хубавото е да я сложиш зад струга ,като и завъртиш масата ,сядаш на нея.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X