Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    При мен работя основно със старите системи щото имам от едно време държателите и доста пластини за тях . От по новите ако нещо изпадне като сега подарък или на тънка цена . Където съм попадал по разни стари предприятия дето ги ликвидират обикновено нищо не е купувано от преди демокрацията . Какви са цените на пластините ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      От 3-4лв нагоре. Марковите от нормален магазин стигат и до над 10. По-евтини са от KNUX пластини обикновено.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Системата Кнукс е най разпространена в България от старите системи . На времето в стария завод имах един стар колега стругар от преди девети септември та от него знам че това е немска система от преди втората световна . Удачна и популярна е най вече заради стабилния захват на пластината . Другите системи със захват тип ботушче са кекави и опасни за работещия с тях . При много лек удар ботушчето се чупи и пластината поема в неизвестна посока със скоростта на бронебеоен сърдечник . Горе една такава пластина на времето е отнесла мекото на ухото на един колега та за това и сега Сашо стругарчето хич не ги обича . На мен са ми хвърчали няколко пъти за късмет по ламарините и в стената зад мен . И тук с кнукса нещата не опират много до реалността а до чиста търговия . Съгласен съм че новите пластини примерно на Сандвик си струват парите ама да ми продават на същите пари български пластини от преди 1989 година купени на килограм от складовете на заводите е малко нахално при положение че продават другите модели по лев два . Същата история стана и с Z пластините за фрезовите глави .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Едно време не са имали технологията да правят пластини със сложна форма, и затова и не е имало кой-знае какво разнообразие. Сега няма проблем да се направи и най-изчекнатата форма.

          Относно захвата с ботушче - имам 3-4 такива дъжрача - отлежават за дълбока резерва. Пона на Sandvik-а, кото съм постнал по-горе е невъзможно да изхвръкне пластината - пробвано. Със захват като твоя имам само един държач, ама още не съм трошил зверски пластина на него. Принципно не виждам и там как би могла да изскочи.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Другите системи със захват тип ботушче са кекави и опасни за работещия с тях .
            Я обясни по-подробно кво е тва ботушче, че не съм сигурен, че съм разбрал за какво става въпрос, а доста страшничко си го описал и се взех да се притеснявам дали не използвам нещо такова.
            ПП Много се престаравате в този форум с мерките срещу "новите" потребители. Защо е нужно да ми се одобряват мненията след като съм регистриран преди години и вече е ясно, че не продавам хапчета за уголемяване на някои органи? Каква мотивация да имам да пиша, като постовете ми се появяват със закъснение от една седмица? Преди няколко дни обясних какво е истинското предназначение на ръчката на корейския струг, ама едва ли някой ще го прочете, щото като се появи ще е дълбоко погребано от новите мнения в темата.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Тя формата е най лесната съставките и тяхната чистота са проблема . Майка ми доста години утрепа да ги разработва в института по металокерамика . Още си пазя няколко нейни пластини с вложена в средата на пластината гайка М 8 за захват към фрезова глава . Хвърчат само тези с ботушчетата Кнукса и другите с аналогичен захват с планка отгоре няма как да изхвърчи .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Тя формата е най лесната съставките и тяхната чистота са проблема . Майка ми доста години утрепа да ги разработва в института по металокерамика . Още си пазя няколко нейни пластини с вложена в средата на пластината гайка М 8 за захват към фрезова глава . Хвърчат само тези с ботушчетата Кнукса и другите с аналогичен захват с планка отгоре няма как да изхвърчи .
                При неправилно подбран режим на работа, съответстващ на материала който се работи, всичко хвърчи. Операторите на центри малко като се захабят върховете, не забележимо даже с просто око, ги изхвърлят и пластините отиват по пазарите. Пълно е с такива видий. Аз купувам, на някой от пластините има не ползвани върхове и аз ги пробирам. Тези насипните при търговците, голяма част са такива, но има и много стойностни но трябва ровене и гледане.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                  При неправилно подбран режим на работа, съответстващ на материала който се работи, всичко хвърчи. Операторите на центри малко като се захабят върховете, не забележимо даже с просто око, ги изхвърлят и пластините отиват по пазарите. Пълно е с такива видий. Аз купувам, на някой от пластините има не ползвани върхове и аз ги пробирам. Тези насипните при търговците, голяма част са такива, но има и много стойностни но трябва ровене и гледане.
                  И тука има един търговец дето продава на килограм както нови така и малко работили пластини . Специално за кнукса излизат по 30 - 40 стотинки пластината . Редовно си събирам по една - две шепи почти не работили пластини . Пипвам им ръбчетата на ръка с едно фино камъче и работят още много .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Тя формата е най лесната съставките и тяхната чистота са проблема...
                    Ми, не е. Точност на размера до стотни и остри ръбчета са проблем. Не случайно никога няма да видиш българска пластина, приличаща на тая на mitsubishi, или на оная на фрезата със сменяемите пластини.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ми, не е. Точност на размера до стотни и остри ръбчета са проблем. Не случайно никога няма да видиш българска пластина, приличаща на тая на mitsubishi, или на оная на фрезата със сменяемите пластини.
                      Z пластините са си български лицензни барабар с главите на Хертел . Завода в Габрово си беше и на времето с оборудване ; технология и смеси на Цератицит та за това те го и купиха а Казанлък беше почти целия с оборудване на Сандвик .Какво е останало сега от него не знам . Във вече ликвидирания институт по металокерамика работеха по поръчка на фирми от цял свят за разработка на твърдосплавни пластини като стотната и формата им беше най малкия проблем . Последно преди да ги закрият правиха една голяма партида пластини за Израел които после отиваха в щатите ама с израелска търговска марка .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Тия пластини съм ги запазил от разработките на майка ми . Нищо особено но са единствените които съм виждал с вложена вътре метална вложка с резба М 8 . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0241.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5714013Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0242.JPG
Прегледи:1
Размер:295.0 КБ
ID:5714014
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Тези пластини няма ли да са прекалено чупливи? Какво значи метална вложка, от какъв метал? Какво се случва при загряване, двата материала не се ли разширяват различно? Струва ми се, че да се счупи пластината е достатъчно само да се загрее.
                          На предната страница попитах какво е това ботушче и обясних за какво е ръчката на корейския струг, ама понеже не ми отговори, предполагам, че не видял постовете ми.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Ботушчето е за закрепване на пластината към държача.

                            М захващане:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:142897.jpg
Прегледи:2
Размер:40.4 КБ
ID:5714142

                            Вариации по темата за M захващане (очеизвадно предното е по-здраво):
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MWLNR-2020-K08-APT-LATHE-TURNING-TOOLHOLDER.jpg
Прегледи:1
Размер:18.9 КБ
ID:5714145

                            D захващане:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:141189.jpg
Прегледи:1
Размер:29.4 КБ
ID:5714143
                            P захващане (с въпросното ботушче, българските са такива, и не само):
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PWLNR-2525M-08.jpg
Прегледи:1
Размер:9.0 КБ
ID:5714144

                            Отзат навивайки болтчето, то натиска Г или U образно ботушче, на което другия край притиска пластината назад. Обаче пректически нищо не и пречи да изскочи при претоварване, а ботушчето чисто геометрически не може да се направи особено здраво. От претоварване и то се чупи или криви, при което пластинат изхвръква. При горните захвати това няма как да се случи, или ако се случи ще е при много по-голямо претоварване - такова че да счупи притискача или болта му. Обикновено при претоварване на другите захвати се троши предния край на самата пластина, ако съвсем си прекалил - и подложката и, но трудно. Но търпят в пъти повече издевателства от P захващането.

                            Към днешна дата поне марковите държачи с P захващане са предимно такива с охлаждане - ползват това захващане защото нищо не пречи на струята:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:120822.jpg
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:5714146

                            Капиш?
                            Последно редактирано от sparkybg; 04-05-16, 10:55.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от ktamen Преглед на мнение
                              Тези пластини няма ли да са прекалено чупливи? Какво значи метална вложка, от какъв метал? Какво се случва при загряване, двата материала не се ли разширяват различно? Струва ми се, че да се счупи пластината е достатъчно само да се загрее.
                              На предната страница попитах какво е това ботушче и обясних за какво е ръчката на корейския струг, ама понеже не ми отговори, предполагам, че не видял постовете ми.
                              При загряване се случва същото, което и при запоена пластина. Те не хвърчат през 2 минути. Предполагам метала на вложката е подбран подходящ за конкретния материал като топлинно разширение и прочие качества. Пластините не са чак толкова чупливи, пък и има класове, в зависимост от това какво се иска от материала - накои са по-чупливи, други по-устойчиви. Винаги е компромис на едни качества спрямо други.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                С българските ботушчета е малко руска рулетка . Имал съм случай на презакалени които се чупят още при стягането .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X