Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Да се изфукам с новата си придобивка:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130914_185317.jpg
Прегледи:1
Размер:169.9 КБ
ID:5518278Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130914_185346.jpg
Прегледи:1
Размер:161.9 КБ
ID:5518279

    Уникално прецизна изработка, и двойно захвашане на пластината - държи я отгоре и я бута към щифта в средата. Няма мърдане, Пластини за това има всякакви, включително български. Доработва ми се само като го видя.

    Пластината на снимката - 6 режещи ръба (по 3 от всяка страна), много прецизно изработена с много остри режещи ръбове. Доста по-скъпа, но реално е точно все едно имате 2 от обикновените, без да броим прецизността на изработката и работа.

    По-напред в темата мисля бях пуснал и предишната ми маркова придобивка - борщанга на Iscar - продължавам да получавам душевен оргазъм като работя с нея - отново много прецизна изработка и е от много корав материал. А и финиша и е като за изложба. И не на последно място - работи много по-добре от обикновен син нож за вътрешно стъргане и се гъне в пъти по-малко.
    Последно редактирано от sparkybg; 14-09-13, 20:53.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Това от при Румбата ли го купи ?
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Ахъм. От битака бях купувал прав и обратен държач за същите пластини, ама правия ми е със сбъркан ъгъл (или просто съм недогледал и е друг вид), и съответно ми трябваше друг. Имаше и български и тоя, ама като ги сложиш един до друг....

        И няма ония чупливи ботушчета за стягане, което всъщност най-много ме грабна. Захвата му е в пъти по-здрав и практически няма какво да му се счупи, освен ако проявиш силен талант в тая посока.
        Последно редактирано от sparkybg; 14-09-13, 22:13.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Това ми харесва че захвата е като на Кнукс и може да работи и с българските триъгълни пластини . От тях имам поне стотина броя . Ботушчетата също не са ми проблем и от тях имам поне 30 - 40 но захвата на пластината не е хубав . Тия дни ще му звънна на Румен .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Разгледай им сайта. (на Sandvik Coromant) Аз сега гледам и се облизвам. Предполагам може да се поръча и друго, а конкретно тоя държач на фона на тия около него за по 200 кинта и нагоре, не беше и чак толкова скъп. Е, не е за 10-20 кинта като тия от битака, ама категорично има защо. Пластината от снимката също цепи мрака.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Честита придобивка! Как добре работят при по големи серии... еех -няма да центроваш ножа наново,само сменяш пластината и продължаваш.Лошото е че вече изчезнаха поръчките за по големи серии.Но пък с такъв инструмент , си чешеш душата и работиш с кеф!
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Той само тоя за рязане ми е без сменяема пластина, и то защото имам луфт на голямата шейна, иначе и за това имам държач с пластини. Някой хубав ден ще си оправя шейната, та и тоя проблем ще отпадне.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Имам един въпрос, който е малко извън темата, но не ми се пуска нова тема. Та, тия дни ще трябва да свалям скоростната кутия на струга ми, защото има някои неща, които трябва да се пооправят. Въпросът ми е как след като я сложа обратно да я настроя т.е. да я центровам?
                  Един познат има дорник за настройване, но е на морз 5, а при мен въобще няма морзов конус пък камо ли 5

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Какъв е струга та няма морзов конус ?
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      СУ 201, има конус ама не е морзов.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Все е по някакъв стандарт няма друг начин .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Е да ама даже и да разбера какъв е конуса едва ли ще намеря дорник, а не ми се иска да давам да ми го изработят.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Пластината - кърти, чисти, извозва. 1мм стружка, 0.2мм подаване, стомана S355, диаметър 48-50мм:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:plastina.png
Прегледи:1
Размер:971.3 КБ
ID:5520145

                            Тая стомана по принцип се замазва. Да ама не.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Готина ножка,но аз нещо не ги тача,друго си е на се налапаш със шмиргелов прах докато наточиш инструмента подходящо за даденият материял.На люнет ли си,че нещо ми бяга универсала?
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Не. Това е на 10-ина сантиметра от универсала. Просто снимах от близо да се види финиша.

                                За остренето - ми то си има пластини 1000 вида. Просто трябва да имаш нужните. До сега единствено за рязането ползвам български нож със заварена пластина, ама като трябва да го остря ме хващат всички видове гяволи. Не знам с каква пластина е, ама се пързаля върху диска все едно съм го намазал с грес. Керемидено е боядисан, с широка пластина - в момента е около 6мм. Беше повече някога.

                                ПП: Конкретната пластина е с много остър режещ ръб. Опитах и 2мм стружка - взима я с лекота и иска още, ама понеже нямам охлаждане рекох да не прекалявам. Единствения недостатък е че става само за надлъжно отнемане. Напречно може да вземе само съвсееем мъничка стружка.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X