Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Щом е за бензинов автомобил, по добре му присади накрайник от маркуч с конус. При достатъчно натискане на манометъра, ще се отчете точно компресията. С направения накрайник, отчетеното налягане е по-малко от реалното, заради увеличаването на обема.
    Няма истински фирмен компресомер който да разчита на натиск за точно измерване . Всичките са на резба със сменяеми накрайници . Факомския в кутията има поне 20 различни резбови накрайника .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Благодаря ви за отговорите. В кутията на компресомера си има накрайник с гумен конус.
      Мерих компресията с него, но колкото и силно да натискам, не мога да го удържа,
      получават се едни гърмежи, страшна работа. Горе-долу измерих, но искам да си навия
      на резба както си трябва, мисля, че е по-точно. Утре на работата ще поставя задачата
      на стругарите, и ако не могат да го направят, ще се обърна към sek.1 А дали ще стане
      една свещ да се рапробие, и в горния край да се направи вътрешна резба 14х1.25?

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Няма истински фирмен компресомер който да разчита на натиск за точно измерване . Всичките са на резба със сменяеми накрайници . Факомския в кутията има поне 20 различни резбови накрайника .
        Има такъв фабрично изработен. При един приятел който има сервиз съм виждал такъв в комплекта му. И гумата накрая беше с особенна форма по вътрешната си част.Когато върти стартера и двг. създава компресия в цилиндъра гумичката раздува и уплътява по резбата и след приключване на измерването когато се освободи налягането чрез винтил отстрани на уреда , гумата се свива в начална форма (фаза) и може да се извади накрайника.И понеже има два възвратни вентила - един на входа (на мущука влизащ в леглото на свещта) и един за освобождаване на налягането отчитането е точно защото няма допълнителен обем на уреда- демек когато компресията го изпълни при първия такт , при втория (третия) е реалната стойност , защото налягането в цилиндъра и уреда се изравнява по стойности. Вентилите са с иглички от вентили на автомобилни гуми.Просто и умно!Не знам фирмата производител но уредчето е трепач и точно!
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          Има такъв фабрично изработен. При един приятел който има сервиз съм виждал такъв в комплекта му. И гумата накрая беше с особенна форма по вътрешната си част.Когато върти стартера и двг. създава компресия в цилиндъра гумичката раздува и уплътява по резбата и след приключване на измерването когато се освободи налягането чрез винтил отстрани на уреда , гумата се свива в начална форма (фаза) и може да се извади накрайника.И понеже има два възвратни вентила - един на входа (на мущука влизащ в леглото на свещта) и един за освобождаване на налягането отчитането е точно защото няма допълнителен обем на уреда- демек когато компресията го изпълни при първия такт , при втория (третия) е реалната стойност , защото налягането в цилиндъра и уреда се изравнява по стойности. Вентилите са с иглички от вентили на автомобилни гуми.Просто и умно!Не знам фирмата производител но уредчето е трепач и точно!
          Аз съм мерил с уред с изчертаване на налягането върху хартия. Накрайника му е гумен и има една игличка на входа. Влиза почети както свеща и както си обяснил се раздува и задържа по резбата. Трябва леко придържане докато вдигне налягане. За дизелов двигател не може да се ползват гумени накрайници поради високото налягане

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от Лудия Макс Преглед на мнение
            А дали ще стане
            една свещ да се разпробие, и в горния край да се направи вътрешна резба 14х1.25?
            Не става,порцелана няма няма със какво да го разпробиеш,трябва да го начупиш,и отворът е много по-голям от 12,7мм за да нарежеш 14,25мм резба.Трябва преходник,кадърен стругар ще го изработи за половин час със мотането и чесането зад врата,на символична цена.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Ето снимка на чертеж на накрайник с два вентила и манометър.Направен е дълъг за да се пъха на места където свещите са в главата дълбоко (като при М52 на БМВ и др.) и преходен накрайник за старите Фордове -те са с по дебели свещи.Това си е моя разработка и изпълнение, и накрайника е с резба в дъното на която се поставя гумен О-пръстен за уплътнение(За да не се стяга с ключ , а на ръка).Извинявам се за качеството на снимката , но е снимано с телефон (нямам фотоапарат)
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0296.jpg
Прегледи:2
Размер:64.0 КБ
ID:5510130
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Да попитам на какво се дължи въпросния проблем. Днеска взех едно старо и неизвестно от какво Ф 20. Трябваше ми на Ф16 да стане. Направих от едната страна центрови отвор и подпрях в център, от другата страна стегнах в патронника. Дължината която търсих е 25см, а въпросното желязо беше около 35см. Направих две обстъргвания и премервам размера. Оказа се че в средата е с 3 десети по дебело от двата края към патронника и към центъра. Чесах се по главата и се чудих на какво се дължи това, щото преди не ми беше центровано задното седло добре и правеше конус, но сега не ми се получава конус. Пуснах един преход на последно обработвания размер и свали само в средата на по-дебелото. Оставаше ми милиметър да сваля. Разделих на два прехода остатъка, но още при първия, замерването показа същия парадокс. Този път с 15 стотни по дебело в средата. Без да го отнемам направих и втория преход и накрая пак с един преход отне дебелия материал. Предполагам че се получава изкълчване на прътовия материал от натиска на задното седло и в средата няма какво да контрира натика на ножа. Вече започнах да предвиждам луфтовете и преди да стигна окончателен размер меря и знам че след отнемане на 2-3мм при следващо пускане на същия размер си отнема до 2 десети.
                Веднъж така отървах една лагерна шийка. Оставаха 5 десети до размера, пускам ги, без да первидя този луфт и лагара влизаше свободно. Оправянето стана с наваряване, но с телоподаващото става твърда заварката и трудно се обработва.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Това е нормално отбиване на материала по средата на дължина ,когато тя е по-голяма.Затова се пуска още два -три пъти на р/ра, който е зададен, за да излезе точно и да има цилиндричност по цялата дължина . Ти си го схванал в процеса на работа.И другото условие, да има по малко отбиване ,е остър нож при работа с дълги и тънки детайли ,като накрая се оставят малки прибавки за окончателно застъргване до р/ра.Аз даже оставям и припуск 2-3 стотни за една шкурка , когото се изисква гладкост и точност на р/ра.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Здравейте на всички.Следя тази невероятна тема с голям интерес.Аз съм пълен новобранец,но скоро си взех стругче малко ТОС МН80 и ще се уча да си правя хоби детайли.Насочил съм се към сет ножове със сменяеми пластини,но искам съвет:Ще мога ли да си намирам пластини в БГ за тези ножчета?Различават ли се пластините на ножовете с 10х10 квадрат от тези с по-големите размери?Пускам линк към комплекта,който съм си харесал,моля за мненията ви.
                    http://www.warco.co.uk/indexable-lat...iece-set7.html

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Здравейте на всички.Следя тази невероятна тема с голям интерес.Аз съм пълен новобранец,но скоро си взех стругче малко ТОС МН80 и ще се уча да си правя хоби детайли.Насочил съм се към сет ножове със сменяеми пластини,но искам съвет:Ще мога ли да си намирам пластини в БГ за тези ножчета?Различават ли се пластините на ножовете с 10х10 квадрат от тези с по-големите размери?Пускам линк към комплекта,който съм си харесал,моля за мненията ви.
                      http://www.warco.co.uk/indexable-lat...iece-set7.html

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Пластини се намират. Не знам само тия за резбата и рязането кой точно вариант са, но за останалите пластини би трябвало да има.

                        Ако си от София мога да ти кажа къде да идеш да провериш за цени. Ама цените може и да не ти харесат. Аз съм си решил проблема - имам 3 ножа за български евтини триъгълни пластини + още 2 за доста разпространени ромбични такива. Имам и борщанга с ромбична пастина, но с доста по-остри ъгли. Имам и планка за рязане със сменяема пластина. Това ми покрива 90% от всички случаи, а пък отделно като не ми трябва нещо специфично или финно бачкам с българските пластини, дето са по левче и ги има и на битака.

                        Отделно всяка пластина я има в доста разновидности в зависимост от материала, който ще работиш, и стружката/подаването, което искаш да ползваш. Някои пластини работят добре при високи обороти и малка стружка, други искат по-голяма стружка и по-ниски обороти. Тякои правят повърхността гладка, други не толкова, и т.н. Затова имам и комплект от старите класически ножове със запоени пластини, които ако се наложи остря според нуждата, но до сега ми се е налагало крайно рядко.

                        ПП: Впрочем подобни комплекти се продават и в Полимета С (питай Google). ХУбавото им е че можеш да ги видиш, преди да ги купиш. И твоите от линка, и тия в Полимета са китайски - да не си помислиш нещо друго.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          От София съм да.Тези ножове в Полимета С ги гледах в сайта,но нямат размер 10х10, а не мисля,че друг размер ще стане . Иначе и аз си взех един комплект с запоена твърдосплавни пластини и сега искам да си взема и комплект със сменяеми пластини,за това и пиша в този раздел да ме насочите какви да си взема понеже съм новак .Ще обработвам 90% от времето дурал Д16Т и месинг.Ще гоня максимална гладкост като цяло пък после ще се полира и на ръка ако се налага.Ще проверя дали може да лови по-големи ножове поне 12х12 и да си търся от тук някакви.А може ли да си взема примерно 16х16 и да се престърже на фреза за да стават за моето стругче?Колко горе долу време може да се използва една твърдосплавна пластина?

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Отделно всяка пластина я има в доста разновидности в зависимост от материала, който ще работиш, и стружката/подаването, което искаш да ползваш. Някои пластини работят добре при високи обороти и малка стружка, други искат по-голяма стружка и по-ниски обороти. Тякои правят повърхността гладка, други не толкова, и т.н. Затова имам и комплект от старите класически ножове със запоени пластини, които ако се наложи остря според нуждата, но до сега ми се е налагало крайно рядко.
                            Това за каква стружка да се подава и на какви обороти зависи от материала за обработка. Имам случай уж един и същи материал. Единия път става гладко, а следващото парче е грапово и се чудиш как да го изгладиш. Вчера точно имах един такъв случай и смених няколко ножа. Обикновенно на високи обороти с много малък, остър връх и минимална стружка прави повърхността гладка. Но пък има опасност от прегряване на върха на ножа и в последствие се откършва.
                            Миналата година помня един вал с заварка по средата на СО2. Където беше заварката просто не искаше да се обработи. Тогава по 5 стотни подавах и пак на много високи оборото. На ниски обороти просто не отнемаше нищо, а ножа само се убираше луфтовете в супортите и в момента в които стане прекалено голям натиска, след 4-5 прехода без да отнема, захапва и чупи ножа.
                            Няма иниверсален нож.
                            Един чичка, от който си накупих доста инструмент на битака, ми каза че с ножове за чугун, може да се работи и стомана, но с ножове за стомана да не се мъча да работя чугун. На пръв поглед изглежда чугуна доста лесен за работа, но в действителност не е така. Не съм пробвал да работя чугун с нож за стомана и не мога да кажа дали наистина е така.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              Това за каква стружка да се подава и на какви обороти зависи от материала за обработка.
                              Зависи и от пластината и от материала, и от обработката на материала.

                              Интересно - аз със стъргане на заварки грижи не съм имал до сега. Вчера даже стъргах стомана 45, която преди това рязах с плазмения резак, и съответно имаше един 3-4 милиметров слой по края, дето се е закалила. На всичкото отгоре беше и доволно назъбена (40А резак като реже 12мм стомана няма как да е равно). Е, от общо 12 "филии" за да ги изгладя отиде една пластина, но пък стана бездрижно. При диаметър около 90мм ги ръчках на 90 оборота с 0.5мм стружка и подаване май към 0.2 (1/1, 8 от селекторите). Стана. 2 ръба на българска триъгълна пластина заминаха от износване, но нямах особени крижи, освен многото чакане. И то без охлаждане.

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              Един чичка, от който си накупих доста инструмент на битака, ми каза че с ножове за чугун, може да се работи и стомана, но с ножове за стомана да не се мъча да работя чугун. На пръв поглед изглежда чугуна доста лесен за работа, но в действителност не е така. Не съм пробвал да работя чугун с нож за стомана и не мога да кажа дали наистина е така.
                              Стъргал съм си фланците за универсалите с нож с пластина за стомана - тогава имах един единствен нож и само един вид пластини за него. Става. Но там е малка стружка и най-малкото подаване. По-сериозни неща от чугун не съм правил. То това си е гадост по принцип - машината става на трътка ако работиш без охлаждане. Сега, не става лъскаво като спирачен диск, но е достатъчно гладко, пък и предполагам не съм бил уцелил оборотите, пък и пластината не беше за малка стружка.

                              В момента имам пластини, дето свалят и 5 хилядни от стомана 45. Ако им уцелиш режима и материала е без нееднородности, повърността става почти огледална. Но са си само за малки стружки, малко подаване и високи обороти. (при диаметър около 80мм примерно 500-700оборота, стружка до 2-3 десети и подаване 0.07, което напречно става 0.035). Ако и стоманата не е 45, а нещо по-твърдо има и керамични пластини за още по-малки стружки. Като предобриш оборотите, стружките са толкова малки че се самозапалват, все едно шлайфаш.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                За всеки тип твърдосплавни пластини фирмата производител дава материала за който са предназначени и оптималния режим на работа . С ножове за чугун с означение К спокойно се работят и доста твърди стомани и заварки . Чугуните са доста видове с различни механични свойства като в отливките често има много включвания и шупли което изисква ножа да е доста по здрав от тези за стомана . Да не ви дава господ да работите прясна чугунена отливка на некадърен леяр. Аз лично предпочитам да работя с ножове за чугун защото издържат и повече на удар . По нагоре в темата съм описал и ножовете и видовете чугун да не почвам от начало че нямам нерви .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X