Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
    Това от клипа ми казаха че ставало мастило за печати, по книжарниците го продавали, но така и несъм пробвал.
    Пробвах с такова и не се получава,седи си на капки,мислех да оставя шишето отворено да изсъхне и да го разредя с разтворител за боя.
    Щях да пробвам с автомобилна боя(база),но трябва всеки път да минавам с обезмаслител.
    Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
    А пък ние в техникума ги мажехме стоманените детайли с разтвор на син камък и се помедняваха. после ги лъскахме на трасажната маса. Е не бяха сини ама вършеше работа. "И гладеше на трасажна маса" - моята я ползваше да затиска сиренето с нея!
    Това оня ден ми го каза и баща ми,та освен рецептите на Спарки,ще пробвам и това.
    Лошото е,че май при всички тези мазила метала трябва да е обезмаслен,при мен и с мастилото,може би не се получи заради това.
    Като остане време,ще пробвам всички варианти,да видя с кое ще се получи.

    Поздрави!!!
    Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
    лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Що просто не си купите от дебелите маркери

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
        Що просто не си купите от дебелите маркери
        Щото операцията се повтаря многократно, площите обикновенно не са малки и т.н.
        За разчертаване, да, може да се ползват за фон вместо син камък.

        Петър, какво искаш да шаброваш?
        В края на краищата ще стане и с маслена боя, и си свърши работата. Валячето може да си го направиш и от гумения валяк на пишеща машина, от някой принтер или подобно.
        Едно първоначално почистване, и след това метала се самопочиства при шабренето.
        От време на време забърсвам с терпентин, но може и с всичко друго, засъхналата боя, и продължавам.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Те и маркерите не свършват бързо,ама трябва фантазия...

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            ...Валячето може да си го направиш и от гумения валяк на пишеща машина, от някой принтер или подобно...
            Много сложно бре. В "бриколажите" има валяци за боядисване от нещо подобно на гума. Издържат на това което продават по света за "инженерно синьо". Не знам как биха им се отразили другите обсъждани алхимии.

            Редакция:
            Не знам дали не е по-добре частта за шабароване да се отдели в отделна тема.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Щото операцията се повтаря многократно, площите обикновенно не са малки и т.н.
              За разчертаване, да, може да се ползват за фон вместо син камък.

              Петър, какво искаш да шаброваш?
              В края на краищата ще стане и с маслена боя, и си свърши работата. Валячето може да си го направиш и от гумения валяк на пишеща машина, от някой принтер или подобно.
              Едно първоначално почистване, и след това метала се самопочиства при шабренето.
              От време на време забърсвам с терпентин, но може и с всичко друго, засъхналата боя, и продължавам.
              На мен не ми трябва за шаброване,а за разчертаване и чат пат напасване на някой конус.
              В момента ползвам перманентен маркер на "шнайдер" и ми върши работа,но ми се ще да пробвам някое от тези мазила,дали ще работи на необезмаслена повърхност.

              Поздрави!!!
              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                Това от клипа ми казаха че ставало мастило за печати, по книжарниците го продавали, но така и несъм пробвал.
                Е аз съм пробвал. Поне по моите критерии е далече от "става".
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                  Що просто не си купите от дебелите маркери
                  Щото и те не стават. За шабровене поне.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от piars Преглед на мнение
                    ...Лошото е,че май при всички тези мазила метала трябва да е обезмаслен...
                    За маслена боя или забъркан с масло/грес/парафин сух пигмент не трябва да е обезмаслено нищо. Минаваш с един парцал да поисчистиш, и толкова. Ама то при шаброването и без друго има постоянно чистене след всеки пас.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Много сложно бре. В "бриколажите" има валяци за боядисване от нещо подобно на гума.
                      Валяци има във всеки магазин за художници. Полиуретанов беше моя. Свърши си работата перфектно.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                        По-дебел слой боя, повече и по-плътни петна. Да, ама не. Истината проличава при по-тънък слой. Но няма какво да ни гарантира колко е дебел слоя.
                        За това, ако се гони перфектност, финиша и прецизната обработка се правят на сухо триене в-у масата.
                        То така или иначе се стига до сухо триене - и да не го направиш то си се случва после при работата на възела.
                        А слоя синка се докарва и доволно тънък и ако е забъркана както трябва покрива много добре и си личи даже и на много тънък слой. Достатъчно тънък за да стигнеш до момента, в който следващи стъпки шаброване не докарват подобрение.
                        Обаче често пъти идеята на шаброването не е да е идеално гладко до хилядни, а да задържа масло. Иначе япончугите от клиповете по-назад в темата докарваха 3 хилядни на метър максимално отклонение. Аз поне със или без синка това не съм в състояние да го постигна, пък и не си представям моя машина, на която е нужно. То аз не мога да го премеря, камо ли да го постигна.

                        ПП: Частиците пруско синьо са с размер 0.4 микрона, и то на обикновеното. Така си се получава - то затова точно тоя пигмент се ползва.
                        Има и с нанометери размер.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                          Дай адрес ще ти подаря някоя пластина щом си мераклия да шаброваш.
                          Искам да ти благодря за пластините. Имаш ли представа какъв състав са, просто за информация?
                          Днес им направих държач и ги изпробвах.
                          Има голяма разлика м-у пилата и металокерамиката. Най-малкото в трайноста на заточването.
                          По-късите пластини ги заточих откъм късата страна, така че се получи и тесен шабър около 18мм.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                            ...Най-малкото в трайноста на заточването...
                            И във виниша има, ако са заточени хубаво. И ако има смисъл играчката да се заточат така де...
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              И във виниша има, ако са заточени хубаво. И ако има смисъл играчката да се заточат така де...
                              Ами хубаво, хубаво, правя каквото мога.
                              Ръбът е лека дъга с радиус около 60мм. Ъгълът на заточване е около 95 градуса. С било като на покрив, по челната повърхнина.
                              Лявото и дясно ъгълче са леко зкръглени, за да няма случайни дълбоки драскотини ако не внимавам и задълбая на криво.
                              Забелязах че заточването ми е по-добро, когато задният край на пластината сочи на горе, т.е. режещият ръб който заточвам да е от горната страна.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Виж какво казва справочника по темата:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:227.jpg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5781173
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X