Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    А къде е този предпазан съединител? Днес като го пуснах и чудо-на надлъжният ход си работи бързия ход незнаино как,но на напречното подаване не иска а забелязвам че и от време на време губи и самохода и чак когато го побутна от колелото за надлъжно подаване тогава си тръгва. На ръчката за самохода има едни болтове с контрагайки за регулиране на нещо възможно ли е проблема с бързия ход да е от там?

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
      Един проблем се появи след свалянето/слагането на шайбата и смазването на лагера.Проблема е виещ/бучащ непостоянен звук .Първо мислех,че ремъка буксува,но сега сложих 2 ремъка и виенето остана.Преди свалянето на шайбата на двигателя нямаше такова виене.От какво може да се е появил? Шайбата я набих с чук обратно на оста.Възможно ли е да съм изместил ротора или да съм повредил някой лагер на двигателя? Направих клип,на който в началото при усилен звук се чува горе долу добре въпросното виене.
      Нищо нередно не чувам за серията С-,всички са шумни,виж за СУ-шумът е в пъти повече от нормален.
      Този пулсиращият звук(ако за него става дума) е от ремъците,като "стоплят" млъква.И при мен го има в студеното,след десетина минути млъква и се работи на спокойствие.
      Както спомена колегата,има вариянт да си изместил ротора при набиването и дано няма последствия по капаците.Махни ремъците и завърти ротора на ръка,не трябва да затяга,ако е така трябва да чукнеш ротора от другата страна докато тръгне плавно без задържане.

      P.S.Сложи си и другите два ремъка,при системно натоварване се разхлабват и буксуват.И аз получих машината със два,след няколко опъвания ми писна и си взех комлект от 5бр.
      Шайба се поставя по следният начин,пъхаш я във фурната на 180-200гр поне за час,след това само я нахлузваш на ротора.Фурната трябва да е наблизо...
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Нищо нередно не чувам за серията С-,всички са шумни,виж за СУ-шумът е в пъти повече от нормален.
        Този пулсиращият звук(ако за него става дума) е от ремъците,като "стоплят" млъква.И при мен го има в студеното,след десетина минути млъква и се работи на спокойствие.
        Както спомена колегата,има вариянт да си изместил ротора при набиването и дано няма последствия по капаците.Махни ремъците и завърти ротора на ръка,не трябва да затяга,ако е така трябва да чукнеш ротора от другата страна докато тръгне плавно без задържане.

        P.S.Сложи си и другите два ремъка,при системно натоварване се разхлабват и буксуват.И аз получих машината със два,след няколко опъвания ми писна и си взех комлект от 5бр.
        Шайба се поставя по следният начин,пъхаш я във фурната на 180-200гр поне за час,след това само я нахлузваш на ротора.Фурната трябва да е наблизо...
        Не слагай джолана на електромотора а шайбата!!! И моя си "Шляпа" така.
        Последно редактирано от gali_km; 11-03-18, 19:27. Причина: допълване
        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Явно не чувате звука , за когото говоря.Ако гледате видеото от лаптоп не се чува.И на моя лаптоп не се чува бученето,защото говорителите му не възпроизвеждат ниски честоти,а звука е басов,бучащ.От РС-то през колонките се чува по-ясно.Иначе ,че е шумен е ясно.И преди беше шумен,но бученето го нямаше.Толкова е силно,че усещам резонанс в нониуса на напречното подаване по време на работа.Не е като да не се забелязва.Ще опитам да дръпна рязко напред ротора чрез шайбата и дано се оправи .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Предполагам това ще да е предпазният съединител който се намира в супортната кутия.А сега помагайте,когато натисна бутона за бърз ход и зъбната двойка на снимката почти винаги се отцепва и сбогом бърз ход,пробвах с натягане и разхлабване на пружината но ефекта е почти нулев,пружината я вадих и си е напълно здрава,дайте идеи защо тази зъбна двойка се отцепва и какво може да се направи за да се отстрани този проблем ?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180311_211032.jpg
Прегледи:1
Размер:269.4 КБ
ID:5783636Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180311_211006.jpg
Прегледи:1
Размер:217.4 КБ
ID:5783637

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Ако случайно решиш да си сложиш ремъците по местата, за да са съосни между горната и долната шайба, може и да изчезне звука.
              На горната шайба са ти на първи и трети канал, а на долната шайба...на първи канал няма никой-сложил си ги на втори и трети.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Силата на отцепване се регулира с винта по средата. Пружината регулира при какъв въртящ момент наклона на зъбите на съединителя генерира достатъчно усилие за да го избута и да изключи. Усилието се нагласява така че при пуснат бавен надлъжен самоход ако задържиш колелото за ръчно напречно подаване съединителя да изключи. С винта може да се нагласи в доста широк диапазон - от изключване при съвсем леко задържане на колелото, до абсолютна невъзможност за изключване при задържане с ръце. Ако не можеш да го регулираш така, значи причината е в пружината - омекнала, сменена с някаква друга по-къса или нещо от сорта. Или някакво износване, но това може да се види при разглобяване на възела. Не помня дали можеше да се извади като махнеш капачето или трябва да се разглобява цялата супортна кутия.

                Ако можеш да го настроиш така че при прилично усилие на задържане с ръце изключва, и пак ти върти същите номера, някъде имаш луфтове - или веригата между двигателя и вала за самохода е хлабава, или имаш някакви луфтове от вала до колелата в съпортната кутия и от първоначалния удар изключва. При мен се случва да изключва напречния бърз ход именно заради луфтове, ако не съм ги обрал преди да пусна бързия ход. Случва се предимно при крайните положения на винта за напречния ход - просто в единия си край върви по-стегнато, въпреки че когато си човърках машината до голяма степен успях да елиминирам това.

                Та, гледай за луфтове между вала за самохода и честограна, въртящ входното конусно зъбно колело на супортната кутия. При мен е доста и в някой момент вероятно ще превърти. Вала е перфектен - само в шестогранната втулка въртяша едното конусно колело имам луфт, обаче все не стигам до момента да махна супортната кутия и да го сменя - разправия си е, а и кутията трябва да се източва, а аз по невнимание съм я наблъскал с доста масло. И самото сваляне си е разправия - трябва да отцепиш всичките валове откъм подавателната кутия да махнеш от другата страна плочата при двигателя за бърз ход, да изнижеш кутията от валовете, да откачиш маслената тръбичка на гърба и, да подложиш нещо отдолу и, да я отвиеш и да я измъкнеш. При мен го свърших с палетна количка и подложени 2-3 метални куфар отдолу. Доста тежи, пущината.

                Ако го вършиш това, смени и семерингите долу, а ако я отваряш, уплътни я със силикон при затварянето. Спира да тече по тоя начин. Моята сигурно е с 4 пръста масло вътре и не тече. Не ме питай защо е с толкова.
                Последно редактирано от sparkybg; 12-03-18, 02:23.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                  Шайбата я набих с чук обратно на оста.
                  Ремъчна шайба на електромотор не се набива с чук ! В средата на вала има отвор с резба слага се една шпилка с шайба по голяма от отвора и с гайка се натяга . С чук можеш да набиваш шайбата само ако имаш условия да подпреш отзад ротора та ударния момент да не е в лагерите и капака . Десетки счупени капаци съм видял през тоя живот от такива опити за набиване с чук без да е подпрян ротора .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Свали съседния фланец има две гайки ,виж дали не са разхлабени.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                      Лагер при набиване на шайбата едва ли си счупил, но виж отсрещния капак на електромотора да не си го избушил. Да не се е пукнало някое от трите ушета.
                      За щастие нищо не съм избушил.Свалих двигателя и се оказа лагер,които и без това беше тръгнал и аз с чукането съм го довършил.Смених и двата лагера и всички звуци изчезнаха,дори едно тракане ,което мислех,че е от другаде .Сложих такива лагери,които ми ги продадоха за "руски",но никъде не виждам щампа "USSR" или Сделано в СССР .Според продавачката последните 2 букви (СЗ) означавали Русия .А според мен е хлабината,която трябва да се остави (0.03мм) при монтаж.Старите лагери бяха без капсуловка а новите ми ги дадоха с двустранна капсуловка.Това по-добре ли е или по-зле? До колкото виждам не могат да се гресират.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1432.jpg
Прегледи:1
Размер:230.2 КБ
ID:5783775

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Махай я капсоловката . Много е вероятно вътре почти да няма грес .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Лагерите са долнопробни украинци.2ZС3 означава двойно капсулован и хлабина на лагера 0,03мм,което не е монтажна хлабина.
                          Тези ментаци още при набиването започват да "прескачат"(със пластелинени съчми са) при въртене,живот нямат почти никакъв,или ако имат то е във кутията немонтирани.Като цена са смешни,5-10лв за брой,а истински на тоя размер няма да е под 25лв.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Много жалко! Тези бяха най-скъпите в магазина - 14лв/бр.Другите варианти бяха -украински за 10лв и китайски за 5лв. Kакво ме съветвате сега - да ги свалям тези и да слагам други ли? Сваляне и качване на мотор ми коства доста труд и време.Въобще за нищо ли не стават тези? Поне 1-2 години няма ли да изкарат?


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1439.jpg
Прегледи:1
Размер:262.0 КБ
ID:5783779
                            Последно редактирано от stypkata; 14-03-18, 19:54.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              В момента най читави са едни чешки в сини картонени кутии . Телефоните са ми в работата на една жена от Казанлък която продава български лагери .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                И при чешките има китайски ментета,писна ми от ментаци.Аз си пазаря SKF за цялата налична техника в двора и съм доволен.А има и други сериозни производители на лагери-избор бол.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X