Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цифрови термометри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Цифрови термометри

    Решението на Паджеровод си е идеално (особено от към цена). Относно точноста на такава термодвойка, съм правил сравнение от 15 до 190 градуса С. В експеримента участваха две такива термодвойки от мултицет, фабрична термосонда и лабораторен термометър. Термодвойките дадоха далеч по-добри резултати от фабричната термосонда, разликата през целия диапазон не надвиши 2-3 градуса в сравнение с лабораторния уред. Ако ще се ползва такава термодвойка, за да се защити механично, желателно е да се постави в някаква обвика (термодвойката не бива да е в досег с метал) с добра топлопроводимост.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #32
      До: Цифрови термометри

      На кое място? Какво значи толкова градуса там? Три сантиметра встрани и температурата, и особено хистерезисът и са съвсем други. Какво значи пък това? Къде са изотермите на двигателя? Къде какви трябва да бъдат?

      Коментар


      • #33
        До: Цифрови термометри

        Колега на битака има един чичко дето прави таквиз неща и ги продава
        Аз си взех от него дигитално дисплейче за напрежението и съм доста доволен, щото от напрежението ми се ебава компа на автоматика и полудява.
        Та когато го взех при него имаше и разни комбинирани уредчета за Темп + напреж и разни други такива
        Мен ми го препоръча приятел който от доста време му ползва услугите и е страшно доволен.
        Освен туй има възможност да се срещнеш с него, да кажеш какви са ти точно изискванията и да ти го направи специялно за теб.
        Аз смятам като си събера джипа да му ползвам услугите пак.
        Ако имаш още интерес драсни да ти обясня къде да го намериш
        Поздрави
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • #34
          До: Цифрови термометри

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          На кое място? Какво значи толкова градуса там? Три сантиметра встрани и температурата, и особено хистерезисът и са съвсем други. Какво значи пък това? Къде са изотермите на двигателя? Къде какви трябва да бъдат?
          Стефан е абсолютно прав. Без яснота по тези въпроси и най-точният термометър ще е просто едно украшение.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            До: Цифрови термометри

            Хем много вредно. Понеже е нечитаемо, уморява, обърква и къса нервите.
            Явно никой не е брал ядовете на термометрията, ама пък и никога няма да послушат който е.

            Коментар


            • #36
              До: Цифрови термометри

              Много го усложнихте... човека иска да си мери температурата на двигателя, според мен както е прието. Т.е. измерва се температурата на охлаждащата течност на изхода от двигателя, или на входа на радиатора. Верно е, че не това е "температурата на двигателя", но наистина какво означава тогава това, май не може да се дефинира.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #37
                До: Цифрови термометри

                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                Ако имаме въпроси относно тези продукти в посочения сайт, към Вас ли да се обръщаме?
                Бих могъл да помогна, защото съм запознат с немалка част от продуктите на тази фирма. Не е проблем човек да се обърне и директно към пласмента на фирмата и от там да получи консултация. Телефоните за контакт ги има в сайта.

                Коментар


                • #38
                  До: Цифрови термометри

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Много го усложнихте... човека иска да си мери температурата на двигателя, според мен както е прието. Т.е. измерва се температурата на охлаждащата течност на изхода от двигателя, или на входа на радиатора. Верно е, че не това е "температурата на двигателя", но наистина какво означава тогава това, май не може да се дефинира.
                  На входа на радиатора не става, щото като е затворен термостата нищо няма да мери.

                  Има и разни цифрови чипчета, дето направо връщат температурата в цифров вид. Точност 1 градус обикновено. Остава да се боцне един процесор да го чете и показва на LED дисплей примерно.

                  Обаче пак остава проблема с правилното място на датчика. Освен това и аз не съм убеден в полезността на подобно устройство.

                  Виж да речем цифров оборотомер би ми давал по-смислена информация, докато си настройвам оборотите на празен ход например.

                  Между другото фирмата, посочена по-горе, продава доста интересни нещица.

                  Осветлението мисля не е проблем, щото има мултицети с подсветка.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Цифрови термометри

                    Ами да, един термоелемент ,терморезистор , диод или транзистор вързан за един ПИК от с АЦП управляващ ЛСД дисплейче с подсветка по 4 битова шина. Трябва да се калибрира с истински термометър, но пък е достатъчно евтино рационализаторско решение.
                    Софта е прост и се пише за минути на С(микро).

                    Иначе и аз си пернах отдавна едно мултицетче с термосонда, но много не му вярвам... За желаещите да опитам този вариант, ще трябва да си купят два, защото обикновено дължината на "кабелчето" на термосондата идва късо от мотора до купето, и трябва да се наставят поне 2.
                    Наставянето с обикновен меден проводник не дава добри резултати, да не кажа че въобще не проработи при мен. Освен това, който иска да си мери и температурата и напрежението в ел. инсталацията на колата, ще трябва да си купува батерии за мултицета. Цифров мултицет мерещ собственото си захранващо напрежение се побърква

                    Коментар


                    • #40
                      До: Цифрови термометри

                      При мен удължаването на кабелчето не се отрази на точността. Пробвах показанията с друг мултицет. А и бареията не е проблем стига да не забравяш уреда включен, но и това може да се направи с едно реле и да минавапрез контатния ключ

                      Коментар


                      • #41
                        До: Цифрови термометри

                        ) Ако собствено датчикът е термодвойка няма как да проработи по принцип)) Ако е резистор, показанията ще се променят в някаква посока. Малко и постоянно. Не е страшно в случая. Ако е полупроводников, изобщо казано трябва да работи пак така.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Цифрови термометри

                          Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                          Ами да, един термоелемент ,терморезистор , диод или транзистор вързан за един ПИК от с АЦП управляващ ЛСД дисплейче с подсветка по 4 битова шина. Трябва да се калибрира с истински термометър, но пък е достатъчно евтино рационализаторско решение.
                          Софта е прост и се пише за минути на С(микро).
                          Добро решение!
                          И аз съм правил подобно преди доста време:
                          1.Терморезистор от Вартбург(ако някой го интерсува ще намеря инфо за съпротивление/температура)
                          2.Четири компаратора в интеграна схема
                          3. Четири светодиода
                          4.Кутия от малка гъбичка за обувки (не се смейте)
                          Може да се калибрира доста точно - кой кога да светва и през колко градуса.
                          Ако сега си играя - бих сложил аналогов волтметър да мери напрежението в делителя с терморезистора и бих изхвърлил диодите и компараторите. Уред в на таблото дето мери от нула до два волта...само аз ще си знам какво му е значението

                          Коментар


                          • #43
                            До: Цифрови термометри

                            В Конрад няма нищо полезно, одеве бях. А такива неща има сигурно 20 вида, всичките по няколко лева.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Цифрови термометри

                              Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                              Добро решение!
                              И аз съм правил подобно преди доста време:
                              1.Терморезистор от Вартбург(ако някой го интерсува ще намеря инфо за съпротивление/температура)
                              2.Четири компаратора в интеграна схема
                              3. Четири светодиода
                              4.Кутия от малка гъбичка за обувки (не се смейте)
                              Може да се калибрира доста точно - кой кога да светва и през колко градуса.
                              Ако сега си играя - бих сложил аналогов волтметър да мери напрежението в делителя с терморезистора и бих изхвърлил диодите и компараторите. Уред в на таблото дето мери от нула до два волта...само аз ще си знам какво му е значението
                              Има по-лесно решение. В Комет Електроникс продават цели термометри с управление по I2C или SPI от -40 до +85 или до +125, има различни. От там на татък пик или друга сметлака и някаква индикация - 7 сегментна или светодиоди. Отделно в малко повече софтуер, АЦП и Real time clock може да се вкарат и повече функции - волтметър, часовник.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X