Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цифрови термометри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цифрови термометри

    Интересувам се от цифрови термометри в автомобилите. Искам да си монтирам термометър, който да мери температурата на мотора. Аналоговият термометър, който е монтирам на автомобила съм забелязъл, че има голямо забавяне. Можете ли да ми препоръчате фирма производител или магазин на такива? Предполагам изизскванята ги знаете:
    1. Тепература в диапазона 60 - 120 градуса
    2. Захранване на 12 Волта
    3. Точност поне до + - 2 градуса

  • #2
    Имам известен опит с компютрите и занам че там има такива на процесора и работиат на подобно захранване. Поинтересувай се по компютърните магазини..

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от robby
      Имам известен опит с компютрите и занам че там има такива на процесора и работиат на подобно захранване. Поинтересувай се по компютърните магазини..
      Те няма да свършат работа, датчика им е неиздръжлив на вибраций кал, вода, влага и всякаква мръсотия и ще се скапе за 2 дни а и няма как да се залепи върху мотора.

      Според мен ти трябва универсален термометръ за тази цел, виждал съм по магазините за тунинг има си цял кит със датчици кабели дисплей мисля че струваше към 100 лв.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        Re: Цифрови термометри

        Първоначално публикуван от superMAX
        Интересувам се от цифрови термометри в автомобилите. Искам да си монтирам термометър, който да мери температурата на мотора
        Добре де. А къде ще е най-добре да се постави такъв термометър за да има най-голяма точност и смисъл от поставянето му?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Re: Цифрови термометри

          Първоначално публикуван от V93
          Първоначално публикуван от superMAX
          Интересувам се от цифрови термометри в автомобилите. Искам да си монтирам термометър, който да мери температурата на мотора
          Добре де. А къде ще е най-добре да се постави такъв термометър за да има най-голяма точност и смисъл от поставянето му?
          Колкото по плизо до оригиналния. толкова по добре.

          Коментар


          • #6
            Само идея: Продават по пазарите цифрови мултимери с измерване на температура. Залепяваш датчика до оригиналния и слагаш дисплея на таблото. Захранването лесно става от 12В на 1.5В.... И струват под 10 лева

            Коментар


            • #7
              не виждам смисъл от това
              защото измерващият елемент е еднакъв
              само визуалното представяне е аналогово(стрелка) или дигитално с цифри

              вече ако не си доволен от измерващият елемент е друг въпрос
              LR RR Classic VM2.5

              Коментар


              • #8
                В каталога на Конраделектроникс видях всякакви датчици и уреди в раздела за автомобилна електроника.Не може да няма магазин в София щом има в Ст.Загора.
                Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Паджеровод
                  Само идея: Продават по пазарите цифрови мултимери с измерване на температура. Залепяваш датчика до оригиналния и слагаш дисплея на таблото. Захранването лесно става от 12В на 1.5В.... И струват под 10 лева
                  Koi pazari? i kakvo e tova multimeri?......dai podrobnosti! sorry za latinitsata

                  Коментар


                  • #10
                    Ето това:

                    Можеш да скриеш останалата част и да се вижда само екранчето. А с едно превключване може освен температурата да ти показва и напрежението на акумулатора. Последно съм купувал такова за същата работа срещу 7 лева заедно с температурната сонда

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Паджеровод
                      Ето това:

                      Можеш да скриеш останалата част и да се вижда само екранчето. А с едно превключване може освен температурата да ти показва и напрежението на акумулатора. Последно съм купувал такова за същата работа срещу 7 лева заедно с температурната сонда
                      Като имаш впечетления от този мултицет вярни ли са показанията на уреда (сверявал ли си и с друг термометър) че и на ми трябва такъв.
                      какъв му е температурния диапазон?
                      Уморените коне не ги убиват , нали ??

                      Коментар


                      • #12
                        В интерес на истината съм сверявал само показанията за напрежение и нямаше разминаване. А температура мереше до 200 гр.

                        Коментар


                        • #13
                          моя съм го сверявал и мери с около 7-10 гр разлика по малко
                          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                          Коментар


                          • #14
                            е на тия мултицети сондата за температура е няка супер смешена въобще не е подходяща и надеждна да се ползва да мери температурата на двигателя

                            Коментар


                            • #15
                              съгласен съм с колегата
                              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X