Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лентов шлайф-гриндер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Моя е подобен (не съм го правил аз), но нямам никакви проблеми с газовото амортисьорче вече към две години.

    Коментар


    • milchev74
      milchev74 коментира
      Редактиране на коментар
      Пише ли някъде колко нютона е и каква марка?Аз просто взех първия попаднал ми за 1,90 лв.

    • crazyjob83
      crazyjob83 коментира
      Редактиране на коментар
      Утре мога да погледна.

    • crazyjob83
      crazyjob83 коментира
      Редактиране на коментар
      Моя е 100N марка D Conti, но явно няма да ти върши работа като гледам щом твоя и сега е по-силен. За мен за да ти е слаб нещо в геометрията на рамото не ти е както трябва.

  • #32
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1610699033337.jpg
Прегледи:456
Размер:277.2 КБ
ID:6695513

    Коментар


    • #33
      Благодаря.С 150 нютона работата стана.Разбира се че има значение на какво разстояние от оста бута амортисьорчето,но не ми се преправя захващането.То и без шкурка и амортисьор обтегача се движи малко трудно,та и от там губя някой килограм.Нали съм много умен и искам да няма луфтове...Ще стане няма къде да ходи

      Коментар


      • #34
        Тези почивни дни реших да направя ,,масичката,, на гриндера и да приключвам с направата му.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #35
          Така наречената ,,масичка,, я направих с размери 150 х 300 мм дебела 12 мм/такава плоча имах/.Даже вкопах шкурката 20 мм навътре ,че ако се наложи да се върти нещо да има по добра опора.Получи се това от снимките.Когато му дойде времето да бъде боядисан и приведен в по угледен вид пак ще снимам и ще пиша.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #36
            Екстра

            Коментар


            • #37
              Като заводски е! Браво!

              Коментар


              • #38
                БлагодаряОстана най-трудното-боята.Не че не ми се отдава ама много ме изнервя.Май ще го натисна с четката

                Коментар


                • Никола
                  Никола коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ее напъни се за едно епоксидче с пистолета. : )) Да стане Баш.

              • #39
                Аз бих поцинковал работния плот (масичката както си я кръстил).
                Вероятно има и други детайли на които е по-удачно да се направи галванино покритие вместо боя.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #40
                  Сега се сещам че ми остана от джантите епоксиден грунд,а квадратите ще ги оксидирам май....

                  Коментар


                  • #41
                    Много му се заиграваш, бах го у желязото...
                    Машина която работи не ръждясва, съответно не и трябва боя.

                    Знаеш ли как се избира сервиз(за коли)? Като влезеш и видиш, че всичко блести от чистота, плакатите не са на цицорести мацки а на разни механизми и системи по колите, монтьорите са спретнати и с чисти дрехи-бягай от там. Значи, че нямат работа. А това е заради това, че не разбират, или вземат много скъпо.
                    Та и с машините е така.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • I.Stoyanov
                      I.Stoyanov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не забравяй, че всяко правило си има изключения!!! Аз лично пък мразя да отида в "сервизогараж" дето всичко е омазано до ушите в масло, инструментите са в едно сандъче или по земята и риеш 20 мин да си намериш това което ти трябва, ако изобщо го намериш, а не е счупено, износено, заварявано по него и тнт. За плакатите е спорна работата също.
                      Не казвам, че трябва да е лъскачка тип фирмен сервиз. Достатъчно е да е белосвано близките години, да има адекватно осветление, инструменти прилежно наредени по рафтчета, стелажчета, колички. Да има мивка и тоалетна с топла водичка.
                      За мен това е показателно, че този който работи има отношение ПЪРВО към себе си, за да поддържа някакъв ред, а не да работи в свинарник и после, че има отношение и към работата си, що цени и пази инструментите с които си вади хляба.

                  • #42
                    Така бе ама да прилича на нещо.Някой ден някой като реши да го даде на вторични,да кажат ,,я как са го боядисали,,

                    Коментар


                    • #43
                      Така е Кольо. Предполагам, че това важи и за тая тема.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #44
                        Така е...но пък всичко си има граници.И двете крайности не са добре.Аз на един приятел с сервиз с разкрачени ключове и плакат на Памела съм му казал че повече няма да развие болт по колите ми докато не се вземе малко в ръце.Не може да посрещаш клиенти в мизерия какъвто и специалист да си.

                        Коментар


                        • #45
                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Така е Кольо. Предполагам, че това важи и за тая тема.
                          ЕЕЕе баси, и тва не си е работа. ТоА, категорично си нЕма работа и твърдно е решил да боядиса всичко, че да не ръждясва . Баси интересната тема, не бях я засичал

                          milchev74 - не го слушай Колето, той си е от старата генерация и тогава традициите са били такива . Аз държа изключително много на това там дето се работи да е прилежно почистено, подредено, да не духа от 5 страни вятър, зимата да не е по-студено отколкото е отвън и да е СВЕТЛО. Вентилацията/аспирация е по желание и както може. Работил съм и по единия и по другия начин. Е познай - когато ми е подредено и почистено, светло и топло се работи ПО-КАЧЕСТВЕНО, ПО-БЕЗОПАСНО, ПО-БЪРЗО и не на последно място по-приятно .

                          Но това съм си аз де. Не ме питайте колко се вглеждам в детайлите в монета - достроявам една двуетажна къща. Вглъбяването в детайлите понякога дразни дори мен самия . Едвам съжителствам в една глава със себе си

                          Коментар


                          • Кольо
                            Кольо коментира
                            Редактиране на коментар
                            Един колега монтьор на камиони работи сам. Ама съвсем сам. И друг колега го питал защо не си вземе някое младо момче за чирак, ще му се улесни доста работата, а и млади мераклийчета не липсват...
                            А онзи казал:
                            -Абе няма кой да ме изтърпи и да работи с мен. Като се знам как понякога сам си удрям по някой шамар...

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X