Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

    Здр,
    вчера трябваше да отпоя едно квадратно реле от платката на пералня уърпул.,
    така и не можах, толкова високо температурен тинол са слагали, че моя поялник не се справи,
    после пробвах с помпата и тя горката се отказа,
    накрая и аз се отказах, Как се решава тоя въпрос знаете ли?

    Коментар


    • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

      В такива случаи можеш първо да повториш спойките с нискотепмературен тинол.

      Коментар


      • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

        АКо снимаш ще е с една идея по-ясно. Твърде вероятно е причината да не е в тинола. Преко сили е на около 220-230 градуса.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Re: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

          Понеже не видях споменато това видео на PACE (в девет части, разделени по тематика), смятам че трябва да се гледа от начинаещите, защото е много добре обяснено.
          За съжаление е малко старо, но за любителски цели е ок.

          Playlist: https://youtu.be/vIT4ra6Mo0s?list=PL926EC0F1F93C1837

          Ето един от епизодите директно:

          http://www.youtube.com/watch?v=AY5M-...6EC0F1F93C1837" data-vcode="AY5M-lGxvzo" data-vprovider="youtube" >

          Коментар


          • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

            Първоначално публикуван от Уазката Преглед на мнение
            Здр,
            вчера трябваше да отпоя едно квадратно реле от платката на пералня уърпул.,
            така и не можах, толкова високо температурен тинол са слагали, че моя поялник не се справи,
            после пробвах с помпата и тя горката се отказа,
            накрая и аз се отказах, Как се решава тоя въпрос знаете ли?
            Вероятно мощността на поялника ти е малка или площта , която се опитваш да загрееш с него е много голяма. Което и от двете да е резултата е един и същ.Има един малък трик, който можеш да използваш,който позволява с маломощен поялник да разпоиш по-голяма площ, но преди да се види, какво искаш да разпоиш мисля,че няма смисъл да го коментираме.Покажи снимка на релето страна крачета.Ако е на платка , каква е тя? Снимка и на нея.Да се види дали е двустранна и ако е възможно да се разбера , дали има метализация на отворите?Поялника ти.Покажи ,ако знаеш ,каква мощност има и снимка на човката.Няма начин да не може да се разпои.

            Коментар


            • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

              Видях ,че в предишен пост, колега беше показал платка,която е направил.
              Да покажа една платка и от моите.Правена е преди 5-6 години.Това е последната, която съм правил в домашни условия.Ако е интересно на някой, ще споделя технология и инструменти.
              Страна елементи
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Платка елементи.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5818799
              И страна спойки
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Платка спойки.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5818800
              Платката е развойна за микро контролерите PIC.

              Коментар


              • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                Топя по половин кило тинол на месец горе долу,тинола бая поскъпна,но намирането на читав тинол не е лесно.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                  Най лесната тахнология е с лазерен принтер, и с лажица на котлона търкаш да пренесеш тонера.

                  Къде го търсиш този тенол че неможеш да го намериш, в всеки магазин за електрониока продават ментаци но имат и хубави теноти.
                  Aз купувам 60/40
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.png
Прегледи:1
Размер:671.0 КБ
ID:5818803
                  Ползвам и още един но нему помня името.
                  Сега се замислих за половината кило, ти дане запояваш улуци
                  Последно редактирано от 1georgi; 05-08-19, 18:51.

                  Коментар


                  • Re: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                    От полския Cynel не сте ли ползвали? Гледам че го има в повечето онлайн магазини.

                    Коментар


                    • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                      Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                      Най лесната тахнология е с лазерен принтер, и с лажица на котлона търкаш да пренесеш тонера.

                      Къде го търсиш този тенол че неможеш да го намериш, в всеки магазин за електрониока продават ментаци но имат и хубави теноти.
                      Aз купувам 60/40
                      [ATTACH=CONFIG]993879[/ATTACH]
                      Ползвам и още един но нему помня името.
                      Сега се замислих за половината кило, ти дане запояваш улуци [emoji38]
                      Поим кабели,кабелни връзки,електроника и т.н.

                      То тинол под път и над път,но такъв какъвто харесваме , трудно го намираме.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Re: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                        Първоначално публикуван от korgoth Преглед на мнение
                        От полския Cynel не сте ли ползвали? Гледам че го има в повечето онлайн магазини.
                        +1 за този тинол. Аз също ползвам много такъв и съм доволен

                        Коментар


                        • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                          Тинолът "Asahi" който е показан на снимката се води за един от най качествените в света.Той е от едно находище в Мала Азия и идва с всички сертификати и прочие.Има доста видове но най удачния е този на снимката.Освен това Асахито се произвежда на няколко места.Конкретно обсъждаме този който е от това находище идва от Сингапур.Има причина да е така защото това находище е единсвеното в света което има такава чистота и концентрация.Съответно и тинола е такъв.Доста производители работят с него. След Асахи идва полския "Cynel" . Ползвам Асахи от много години както и колегите около мен като понякога го ползваме за специфични цели затова знам доста за него.
                          С какво се различава Асахито от останалия тинол:
                          Лесно се топи и спойката е лъскава и качествена.
                          Ако си на стълбата и нямаш ток (поялник ) да речем можеш да направиш спойка с най обикновенна запалка.Сотатджиите при нас масово го правят.Като при това спойката е качествена.
                          Понякога се налага спойката да има голяма механична здравина - както е в моя случай.Тогава е задължително да се ползва този тинол.Аз лично вземам тинола с всичките му сертификати за всяка партида.
                          Ако някой има повече интерес мога да помогна с инфо какъв точно тинол трябва за него както и с ориентировъчни цени и даже пробна мостра.

                          Коментар


                          • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                            Тинолът "Asahi" който е показан на снимката се води за един от най качествените в света.Той е от едно находище в Мала Азия и идва с всички сертификати и прочие.Има доста видове но най удачния е този на снимката.Освен това Асахито се произвежда на няколко места.Конкретно обсъждаме този който е от това находище идва от Сингапур.Има причина да е така защото това находище е единсвеното в света което има такава чистота и концентрация.Съответно и тинола е такъв.Доста производители работят с него. След Асахи идва полския "Cynel" . Ползвам Асахи от много години както и колегите около мен като понякога го ползваме за специфични цели затова знам доста за него.
                            С какво се различава Асахито от останалия тинол:
                            Лесно се топи и спойката е лъскава и качествена.
                            Ако си на стълбата и нямаш ток (поялник ) да речем можеш да направиш спойка с най обикновенна запалка.Сотатджиите при нас масово го правят.Като при това спойката е качествена.
                            Понякога се налага спойката да има голяма механична здравина - както е в моя случай.Тогава е задължително да се ползва този тинол.Аз лично вземам тинола с всичките му сертификати за всяка партида.
                            Ако някой има повече интерес мога да помогна с инфо какъв точно тинол трябва за него както и с ориентировъчни цени и даже пробна мостра.
                            Кажи от къде да напазарувам такъв,то може и в офиса точно такъв да е,ще погледна,колегата се занимава с тоя въпрос и много псуваме често от боклуци.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • Re: От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                              Тинолът "Asahi" който е показан на снимката се води за един от най качествените в света.Той е от едно находище в Мала Азия и идва с всички сертификати и прочие.Има доста видове но най удачния е този на снимката.Освен това Асахито се произвежда на няколко места.Конкретно обсъждаме този който е от това находище идва от Сингапур.Има причина да е така защото това находище е единсвеното в света което има такава чистота и концентрация.Съответно и тинола е такъв.Доста производители работят с него.
                              Находище на какво? Калай? Олово?

                              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                              След Асахи идва полския "Cynel"
                              Мерси. Смятам, че шанса да попаднеш на фалшив Cynel е нищожен, докато asahi ми се струва кандидат за безкрайни ментета. В това видео има показан тест https://youtu.be/fef4_epjrSI?t=1401




                              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                              С какво се различава Асахито от останалия тинол:
                              Лесно се топи и спойката е лъскава и качествена.
                              Ако си на стълбата и нямаш ток (поялник ) да речем можеш да направиш спойка с най обикновенна запалка.Сотатджиите при нас масово го правят.Като при това спойката е качествена.
                              Понякога се налага спойката да има голяма механична здравина - както е в моя случай.Тогава е задължително да се ползва този тинол.Аз лично вземам тинола с всичките му сертификати за всяка партида.
                              Ако някой има повече интерес мога да помогна с инфо какъв точно тинол трябва за него както и с ориентировъчни цени и даже пробна мостра.
                              Гледам, че го има в някои онлайн магазини, но разфасовката е много голяма. Ако има възможност, бих пробвал нещо от рода на 25 гр, срещу заплащане, разбира се.
                              Иначе може да посочиш цени и магазини, предполагам ще е полезно на всички.

                              Коментар


                              • От: Запояване за електротехнически и електронни цели - как се прави

                                Първоначално публикуван от spp Преглед на мнение
                                Видях ,че в предишен пост, колега беше показал платка,която е направил.
                                Да покажа една платка и от моите.Правена е преди 5-6 години.Това е последната, която съм правил в домашни условия.Ако е интересно на някой, ще споделя технология и инструменти.
                                Малко се обезсмисля вече. Сигурно от 10 години съм спрял да правя вкъщи. Китайците дават такива цени, че цялата заигравка с фоторезисти, принтери, пробиване и т.н. не си струва вече. Продават и платки с нанесен фоторезист - облъчваш, топиш във ваната и си ти. Това за спешности. И...за едностранна проста платка. За всичко друго хич не се връзва, а иначе може и у дома и метализация, и солдер маска и всичко.

                                Ама ако ми трябва спешно - поръчвам в понеделник на Селектра и най-късно в Петък е при мен, и то такава, дето в домашни условия е невъзможна (двуслойка, 8 милса, солдер маска и бял печат, никел-злато). От китайците поръчвам като трябват количества или по-фини неща (4 милса, 4 слоя и нагоре). Качеството на китайските е на светлинни години от тукашните, а за цени изобщо няма смисъл да отваряме приказка.

                                Относно тинола - купувам квото има в магазина 60/40 и грижи не съм имал. Флюса е не по-малко важен, обаче. Само от него може да има драстична разлика и във външния вид и в качеството на спойката.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X