Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Имам два двубутални от ЮМЗ, но съм ги впрегнал в ползване. Като съм почнал с питанетата, да продължа с МТЗ. Имам и такъв, едноцилиндров, но гледам няма картер и се задвижва със зъбно колело отвътре. Разглеждах един правен на битака, затворен отдолу със самоделен картер, пригодили по някакъв начин ремъчна шайба, но не видях семеринг да има. Това ще изхвърли маслото за минути. Има ли някакъв начин да се пусне в действие такъв тип компресор с вътрешно зацепване?

    Коментар


    • От: Компресор

      Масова практика е да се навиват калчища на на гайката,която държи ауспуха на симсонките.Там резбата изтърва и се правят отчаяни опити с конец,калчища и прочие.Щом там издържат без да изгорят при всеки случай с компресора няма да има никакъв проблем.Температурите не са чак толкова високи.А дори да изгорят калчищата в най-лошия случай ще имаме теч на въздух,никой не е умрял от това.

      Коментар


      • От: Компресор

        Не е умрял, вярно, но почва да фучи и не ще да вдига налягане. Така патих с едни дихтунги на нагнетателния колектор. Слагах медни, отгрявах, после алуминиеви, все си духа яко . Накрая от огнеупорния силикон намазах под и над дихтунгите, яко стягане и миряса.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Масова практика е да се навиват калчища на на гайката,която държи ауспуха на симсонките.Там резбата изтърва и се правят отчаяни опити с конец,калчища и прочие.Щом там издържат без да изгорят при всеки случай с компресора няма да има никакъв проблем.Температурите не са чак толкова високи.А дори да изгорят калчищата в най-лошия случай ще имаме теч на въздух,никой не е умрял от това.
          Там се навива азбестов конец. Много прилича на калчище, но не е. Издържа на висока температура и уплътнява добре. И това на всички соц звярове.

          Коментар


          • От: Компресор

            Съвет само към трифазните.Задължително е да си имате термо защита.Ще си спестите много ядове и кинти.
            Днес по незнайни причини ми се загуби една фаза.Компресора млъкна доста преди да трябва да излкючи.
            Понеже не ми е за сефте да опържа някой мотор,реагирам адекватно и веднага ровя в таблото да видя кво става.
            Та Умната щото моя както е 7кв едни 200-300 кинта ще хвръкнат за пренавиване!Ама отървах кожата де !

            Коментар


            • От: Компресор

              И на мене ми се е случвало да изчезне фаза, но ако реагираш бързо, до десетина секунди няма страшно. Иначе мучи моторът много грозно. Отскоро един роднина ми направи някаква защита с два контактора, да изключва ако изчезне фаза, но оттогава пък не ми се е случвало.

              Коментар


              • От: Компресор

                При мен също приятел еладжия ми направи тази схема до колкото разбрах от нея работи с 3 контактора,единия е главния,който пуска двигателя другите два позволяват на главния да се пусне при наличие на фаза.Не съм много на ТИ с тоците и може да бъркам нещо,но схемата работи безгрижно доста години.Преди бях издумкал един мотор 7.5кв,наистина е скъпо удоволствие.

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  Съвет само към трифазните.Задължително е да си имате термо защита.Ще си спестите много ядове и кинти.
                  Тя термичката и за монофазните не е никак излишна. Тях ги мори понижено напрежение на мрежата или изфирясал кондензатор. Като не успее да се развърти се изпича и после пак бецален.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Защита при отпадане на фаза си е задължителна, в България на някои места се случва често. Ако не си там или не се усетиш гори мотора.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Ако ползваш стандартен пускател, той има термична защита, която по спомени се справя успешно с опазването на намотките.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                        Не е умрял, вярно, но почва да фучи и не ще да вдига налягане. Така патих с едни дихтунги на нагнетателния колектор. Слагах медни, отгрявах, после алуминиеви, все си духа яко . Накрая от огнеупорния силикон намазах под и над дихтунгите, яко стягане и миряса.
                        Имало е нещо сбъркано в повърхнините.
                        ПО добрия вариант в подобен случай е тефлона.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          А един особен въпрос - на хладилния компресор какво масло да му налея ?!

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            А един особен въпрос - на хладилния компресор какво масло да му налея ?!
                            Питай някой хладилен техник.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              А един особен въпрос - на хладилния компресор какво масло да му налея ?!
                              Компресорно масло. С двигателно не съм пробвал, но може и да няма проблем. Защо ще му сипваш масло? При мен точно след компресора има утайник и хваща масълце. Като стане 20-30грама му го давам да го засмуче обратно. Един хладилен техник ми подари компресорно масло към 500мл. На вид е доста по-различно от двигателното. Някак си е по-светло, не жълтее, а е почти прозрачно. Само веднъж съм слагал на компресора от него-около 50мл.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                                Компресорно масло. С двигателно не съм пробвал, но може и да няма проблем. Защо ще му сипваш масло? При мен точно след компресора има утайник и хваща масълце. Като стане 20-30грама му го давам да го засмуче обратно. Един хладилен техник ми подари компресорно масло към 500мл. На вид е доста по-различно от двигателното. Някак си е по-светло, не жълтее, а е почти прозрачно. Само веднъж съм слагал на компресора от него-около 50мл.
                                Щото аз нямам утайник. А и просто да знам. Досега не съм му наливал нищо, в техн. документация пише че е 600мл. полиестерно масло и толкоз. Въпроса е от къде да взема такова или близко по свойства на него масло?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X