Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    Практически вечно е и с маркучи за високо налягане, както споменаха колегите.
    Тсъ,не е вечно нито дълготрайно.Маркуча за високо налягане прегрява до главата и след време се измъква от кербовката.За присъединяване на балона със инсталацията става.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
      Тсъ,не е вечно нито дълготрайно.Маркуча за високо налягане прегрява до главата и след време се измъква от кербовката.За присъединяване на балона със инсталацията става.
      Сигурно е така,но както споменах при моя компресор изкара 10-тина години.И даже не сэм сигуре дали "изплю" маркуча или се протри,че минаваше през дупка в стената
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Компресор

        Пробвай с пясъка,ще останеш доволен.Имаше и някакъв чалъм с "разкаляване" на тръбата,но не помня как точно ставаше,а човека,който ми го показа,вече не мога да го попитам.Нека по-запознатите да кажат мисля,че се нагряваше и после се охлаждаше рязко за да се разкали(обратно на стоманата).

        Качвам и снимките за колегата Петьо Джартов,щуцерите съм ги заварявал както ми дойде,не съм гонил красота,въпроса беше да са от горния край на бутилката,за по-прегледно се продават ъглови фитинги за хидравлични маркучи.Маркучите,които съм ползвал са над 30 годишни,до сега не е имало проблем,просто са предвидени да издържат на 20 пъти по-голямо налягане от работното на компресора.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038496375-big.jpg
Прегледи:1
Размер:482.1 КБ
ID:5782286
        И една молба към хората,които се занимават с такива машини,компресора е на италианска марка за земеделска техника,бил е навесен инвентар за трактор и се е ползвал за рязане с пневматични ножици,даже тръбата с бързите връзки още си стои на него.Марката е Campagnola,дебита е 1000л/мин,компресора е двустъпален.Въпроса ми е могат ли да се намерят отнякъде резервни части при евентуална нужда от ремонт.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038496381-big.jpg
Прегледи:1
Размер:502.4 КБ
ID:5782287Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038496369-big.jpg
Прегледи:1
Размер:579.5 КБ
ID:5782288Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038496370-big.jpg
Прегледи:1
Размер:481.4 КБ
ID:5782289

        Коментар


        • От: Компресор

          Te маркучите за високо налягане издържат по 200 атм,няма проблем, но ако се нагряват доста стават уязвими.
          Действително смятам ,че от компресорната глава до бутилката не е най правилния вариант с маркуч, ама не смятам че е проблем
          Няма какво толкова да стане, освен да гръмне и да уплаши някой.
          По принцип като оглеждах новите,всички по сериозни бяха със метални или хромникелови тръби там.
          Да се маха тоя сняг, че не мога да вкарам моторкара и да го наместя,че тежи сигурно 400-500 килограма.
          Направил съм му една барачка,колкото за него и мисля да я опаковам от вътре със фибран за шумоизолация.
          Дали ще има ефект,че нямам други варианти.?

          Коментар


          • От: Компресор

            За тази глава няма да намериш нищо или ще е чист късмет. Иначе винаги можеш да си купиш нова за която има части. Тази просто е много стара и надали.

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
              Te маркучите за високо налягане издържат по 200 атм,няма проблем, но ако се нагряват доста стават уязвими.
              Действително смятам ,че от компресорната глава до бутилката не е най правилния вариант с маркуч, ама не смятам че е проблем
              Няма какво толкова да стане, освен да гръмне и да уплаши някой.
              По принцип като оглеждах новите,всички по сериозни бяха със метални или хромникелови тръби там.
              Да се маха тоя сняг, че не мога да вкарам моторкара и да го наместя,че тежи сигурно 400-500 килограма.
              Направил съм му една барачка,колкото за него и мисля да я опаковам от вътре със фибран за шумоизолация.
              Дали ще има ефект,че нямам други варианти.?
              При мен връзката е от големия цилиндър към малкия с метална тръба(заводска е вижда се на снимката) от малкия към кондензоуловителя е фланец и от кондензоуловителя към заводската бутилка на компресора е с метална тръба отново от малката бутилка прехвърлям с 2 маркуча към голямата,хем за по-добър дебит между двете и хем заради това че имаше два готови извода М20 на малката бутилка и нямаше с какво да ги затапя.На практика още от кондензоуловителя мога да закарам въздуха в голямата бутилка без да му стане нищо на маркуча.В хидравличните системи тези маркучи хич не работят в най-благоприятните условия при 20 градуса стайна температура.Ползвам такъв маркуч от компресора на трактора до бутилката и без да забележа доста време се е трил директно в изпускателния колектор,единственото поражение по маркуча е че се е протрил до металната оплетка иначе си е ок.
              При мен компресора работеше точно в барачка до помещението,после барачката стана навес.Но между барачката и помещението,в което работя има една малка стаичка и компресора е през 2 стени от мен.Докато работи ако не е отворена вратата въобще не го чувам.А твоя най-добре ще го обезшумиш с филтър от лека кола,разликата от филтъра е потресаваща.

              @dragozow Мен за сега части не ми и трябват,но вече 10-12 години работи и ако не вземе да ме надживее все някога ще опре до ремонт.Идея си нямам и преди това колко години е работил в ТКЗС-то но всичко по компресора е много масивно направено,даже шлаухките,които свързват цилиндрите и пресостата са му заводските.Цилиндрите са чугунени,главите също абе не е пестен материал,тежи си на мястото.Дебита на табелката горе долу отговаря на истината,смятано по бутилката 400л,дига я от 6 до 8 атмосфери за 1 минута,тоест около 800л/м на изхода.
              Последно редактирано от Kirilpm; 02-03-18, 20:44.

              Коментар


              • От: Компресор

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Тсъ,не е вечно нито дълготрайно.Маркуча за високо налягане прегрява до главата и след време се измъква от кербовката.За присъединяване на балона със инсталацията става.
                Когато говорим за компресор с индустриално изпълнение винаги изхода от компресора е с метални тръби. Може да се види и при камиони и трактори При хоби и епизодично ползване няма проблеми с маркуча.
                Тези маркучи са не само масло но и термоустойчиви и работят при налягания над 200ат. комбинирани с температура над 150 градуса при "дроселиране". Че има ментета спор няма.
                (стария ми зилов компресор след повече от 15 г. служба е в заслужена почивка и е точно с маркуч)

                Коментар


                • От: Компресор

                  Здравейте колеги. Понеже не получих отговор,ще помоля някой ако знае да отговори,а именно може ли за влагоуловител преди ресивера да се сложи от пожарогасител 1 кг.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    И още нещо колеги,ако на някой му се намира шайба 180 мм.с Ф на оста 24 мм.с шпонкс,и решава да се раздели с нея да се обади. Благодаря.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Чета по горе за арматури изпълнени от водопроводни тръби и фитинги, уплътнени с кълчища. Няма ли да изгорят кълчищата от температурите близо до главата? Аз също си правих самоделен компресор с два компресора- от ЮМЗ и Ифа, задвижвани от 4 киловата трифазен мотор.. Инсталацията ми до ресийвъра комбинация от тръби Ф15 неръждавейка и месингови, водопроводни фитинги . Уплътнявах също с кълчища, но промазани с топлоустойчив силикон за глави за двигатели. Работил е с часове, главите и тръбите се нагряват яко, но няма проблеми с уплътняването.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                        Чета по горе за арматури изпълнени от водопроводни тръби и фитинги, уплътнени с кълчища. Няма ли да изгорят кълчищата от температурите близо до главата? Аз също си правих самоделен компресор с два компресора- от ЮМЗ и Ифа, задвижвани от 4 киловата трифазен мотор.. Инсталацията ми до ресийвъра комбинация от тръби Ф15 неръждавейка и месингови, водопроводни фитинги . Уплътнявах също с кълчища, но промазани с топлоустойчив силикон за глави за двигатели. Работил е с часове, главите и тръбите се нагряват яко, но няма проблеми с уплътняването.
                        Аз затова ползвам САМО тефлонова лента за газови резбови съединения. Не съм имал дерт до сега на нито едно място по компресорите...

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Едно питане за този тип компресори https://bazar.bg/обява-13624359/хладилен-компресор .Имам нещо подобно, от вана за охлаждане на мляко уж било, полско производство, двуцилиндрово. Може ли от него да стане компресор за сгъстен въздух? Свалях му главата да надникна и забелязах че е с тефлонови бутала. Няма ли да се стопят, ако го развъртя да компресира въздух?

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                            Едно питане за този тип компресори https://bazar.bg/обява-13624359/хладилен-компресор .Имам нещо подобно, от вана за охлаждане на мляко уж било, полско производство, двуцилиндрово. Може ли от него да стане компресор за сгъстен въздух? Свалях му главата да надникна и забелязах че е с тефлонови бутала. Няма ли да се стопят, ако го развъртя да компресира въздух?
                            Не те съветвам. Хладилните компресори са силни в потдържането на високо налягане, но за сметка на това нисък дебит. Що не премери диаметъра на цилидрите да видим при някакви номинални обороти какво може да даде на изхода.
                            А относно сегментите - ако го прегрееш - оставаш без компресор

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              На Лом е компресора и нямам възможност да премеря. Но по спомен са с по- малък диаметър от на ЮМЗ, на него поне съм сменявал бутала. Е щом не става, може да го засиля на вторични. Имам си един куп от трактори и камиони.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
                                На Лом е компресора и нямам възможност да премеря. Но по спомен са с по- малък диаметър от на ЮМЗ, на него поне съм сменявал бутала. Е щом не става, може да го засиля на вторични. Имам си един куп от трактори и камиони.
                                Абе виж все пак ко пише на табелката ако има такава но... Моя съвет е да не си губиш времето. Намери си някоя истинска двубутална глава и си свиркай

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X