Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Тази глава си е за трифазен двигател около 3 киловата и отгоре, за да успяваш да я въртиш по всяко ГОДИШНО време. По принцип са ти дали входящия дебит. На изхода и с истински двигател дебита ще е много малко над 300 литра. Монофазните двигатели нямат добър въртящ момент за стартиране при студено време и под товар. А и трябва да си вързан с 16мм2 направо за АЕЦ-а. А пък горното ми мнение е основано на 10-тина години играчка с монофазни компресори.
    Разтоварващите клапани никой не ги е забранил.

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Разтоварващите клапани никой не ги е забранил.
      Даже при монофазен двигател и недостиг на мощност направо са си задължителни . На новите пресостати разтоварващата система си я има предвидена в конструкцията на пресостата .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Разтоварващите клапани никой не ги е забранил.
        Абсолютно си прав. Разтоварващ , възвратен, предпазен клапан са задължителни. Дори на маломощни е добре да има компенсационен съд, който много помага при развъртането (това много е дъвкано в тази тема)
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • От: Компресор

          Писал сам същото като колегата sek.1 ама кой да гледа
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • От: Компресор

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Разтоварващите клапани никой не ги е забранил.
            Когато мощността на двигателя даже не е и на кантар НЕ помагат.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Когато мощността на двигателя даже не е и на кантар НЕ помагат.
              При редукция 3:1 мощността не е на кантар.

              Коментар


              • От: Компресор

                здравеите искам да попитам за схема на разширител , с какъв диаметър трябва да е тръбата от която да се изработи ,колко дебелостенна трябва да е, колко трябва да е дължината на разширителя ,дъната от каква дебелина ламарина трябва да се изпълнят и входящата и изходящата тръба колко на вътре трябва да в самият разширител, компресора е зилов и го върти монофазен двигател 1,1 поздрави

                Коментар


                • От: Компресор

                  След като се сдобих с бутилка (ресивер) WABCO 60l чисто нова:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161229_175815.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5739211

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161229_175850.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5739212

                  ,днес реших да почна да го събирам лека полека. Най много време ми отне, докато вкарам двете шайби в една ос. Мисля че се получи най накрая, може да не е съвършенно, но смятам че така ще работи:


                  Как смятате Вие? Дали е ОК?

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Струват ми се доста високи оборотите. На компресора пише ли какъв му е номинала? Предполагам знаеш на мотора оборотите и по шайбите можеш да ги сметнеш.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Моят зилов го въртя с монофазен 1,1 с разтоварваща система и компенсаторна бутилка. Моторът е без стартова намотка, зимата като сгъсти маслото се замисля при тръгване. Като се купува монофазен мотор, трябва да се гледа да има стартова намотка и два кондензатора.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                        Струват ми се доста високи оборотите. На компресора пише ли какъв му е номинала? Предполагам знаеш на мотора оборотите и по шайбите можеш да ги сметнеш.
                        Изходните данни са:

                        n motor = 2880
                        n глава = 1400
                        d шайба глава = 390

                        по формулата:

                        n motor / n глава = d шайба глава / d шайба мотор

                        или

                        2880/1400 = 390/х

                        х=189,60

                        аз намрих готова шайба,която е с диаметър 145mm, при което главата би трябвало се да работи на около 1100оборота.
                        Поправете ме ако греша.

                        Друго което искам да попитам,понеже не намерих документация за главата (BALMA NS18 / ABAC B3800), интересува ме резбата на изходящият отвор.Премерих я 24мм, но дали е 1,5 или 1,75 не съм много убеден.Ако някой знае, нека да сподели.
                        Също така ме интересува за мнение,каква тръба ( с какъв диаметър) да сложа от главата до бутилката, където имам монтиран възвратен клапан с резба 3/8".

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от bgpavlp Преглед на мнение







                          Как смятате Вие? Дали е ОК?
                          Струва ми се,че върти по-бързо.
                          Какви са размерите на шайбите?
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от bgpavlp Преглед на мнение
                            Изходните данни са:

                            n motor = 2880
                            n глава = 1400
                            d шайба глава = 390

                            по формулата:

                            n motor / n глава = d шайба глава / d шайба мотор

                            или

                            2880/1400 = 390/х

                            х=189,60

                            аз намрих готова шайба,която е с диаметър 145mm, при което главата би трябвало се да работи на около 1100оборота.
                            Поправете ме ако греша.

                            Друго което искам да попитам,понеже не намерих документация за главата (BALMA NS18 / ABAC B3800), интересува ме резбата на изходящият отвор.Премерих я 24мм, но дали е 1,5 или 1,75 не съм много убеден.Ако някой знае, нека да сподели.
                            Също така ме интересува за мнение,каква тръба ( с какъв диаметър) да сложа от главата до бутилката, където имам монтиран възвратен клапан с резба 3/8".
                            При тази мощност на мотора 1100 об/мин са оптималното което можеш да постигнеш с тази глава.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Именно. Нека работи на малко по ниски обороти.
                              Сега трябв да измисля някаква стойка за бутилката. Тъй като не искам да правя заварки по нея, мисля да измисля някаква стойка и да я забия в единия ъгъл веритикална. Сложил съм и от долу един клапан за точене на конденз.Вързал съм пресостата и еднопосочния клапан също на бутилката, а компресора с мотора ще ги изместя някъде в страни.
                              За тази цел имах по горе питани дали има някаква особенност при използване на връзката. В смисъл с медна,метална или друга тръба да го правя или с хид. маркуч. Има ли допуск за дължина?

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Ако можеш с медна тръба около 18мм ще е идеално. А пък ако успееш да я уребриш или по някакъв друг начин да я охлаждаш(по точно въздухът през нея) ще избегнеш много конденз.
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X