Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    На 2.2 еднофазен мотор номиналния ток е 13-14А, а пусковия около 70А. Пък ти решавай дали може директно да го управлява.

    Коментар


    • От: Компресор

      Намерих още малко място в гаража и реших да си взема още една бутилка за въздух и да я вържа към другата на компресора. За целта намерих тази бутилка, на размер същата като тази на компресора. Та може ли някои да ми каже от какво е и дали ще може да издържи 8 бара. На мен ми прилича да е била на някои камион, аз я изшкурих и я подготвих за боядисване, ама взе да ме хваща страх да не вземе да думне Вие какво ще кажете.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170329_174408.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5747866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170329_174415.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5747867Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170329_180602.jpg
Прегледи:1
Размер:91.9 КБ
ID:5747868

      Коментар


      • От: Компресор

        Ще кажем да надникнеш през дупката колко е изгнила. И да осигуриш начин за източване на всичкия конденз.

        Коментар


        • От: Компресор

          Аз ще сложа кранче за източване на мястото на тапата, но как да разбера колко е изгнила вътре.
          Като е шкурих отвънка незабелязах да е изгнила.

          Коментар


          • От: Компресор

            Или оглед (с огледалце, ако нямаш ендоскоп) или хидравлична проба.

            Коментар


            • От: Компресор

              Т'ва хидравлична проба, имаш предвид да я надуят някъде където правят хидравлики ли. Май мога да намеря такава камера с кабел която се включва в телефона.

              Коментар


              • От: Компресор

                Не знам защо всички си представят,че бутилка за въздух ще гръмне като бомба.Ако не се сложи в нея взривяващо се вещество,или газ, просто почва да фучи от дупката,все пак 8 атмосфери не са бомба.Ползвай си бутилката и не се бой,няма как да изгние така,че да се откъсне шрапнел от нея,тия случаи са само във учебниците по охрана на труда.
                Последно редактирано от genadi.tsvetkov; 29-03-17, 18:56.
                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                Враца

                Коментар


                • От: Компресор

                  Благодаря, трябваше ми малко да изкореня страха.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                    Не знам защо всички си представят,че бутилка за въздух ще гръмне като бомба.Ако не се сложи в нея взривяващо се вещество,или газ, просто почва да фучи от дупката,все пак 8 атмосфери не са бомба.Ползвай си бутилката и не се бой,няма как да изгние така,че да се откъсне шрапнел от нея,тия случаи са само във учебниците по охрана на труда.
                    Виждал ли си гръмнал ресивер ? С това майтап няма .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Виждал ли си гръмнал ресивер ? С това майтап няма .
                      Виждал съм корозирал и фучащ от няколко дупки,но въпреки това си държеше на 8 атмосфери,не мога да си представя как ще гръмне,ако не е пълен с пропан бутан например и искра разбира се.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Абе гърмят си, но ако се превиши драстично налягането над това за което са предвидени.
                        А с 8 бара-няма как да превишиш даже с малко, това си е бутилка за въздух, по камионите това даже е на долната граница на работоспособност на пневматичната система.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Гръмва бе гръмва.Зависи как се разцепи.8 атмосфери на 15 кубика ресийвър какъвто ползвам аз примерно в комбинация с 30кв компресор си е ммммм опасна работа.
                          Мъ хора всякакви де.Мен си ме е страх щото страха ме опазва жив.Докато подкарам пяскъкоструйката тая година имах проблеми със подходящи скоби за маркучите.
                          На няколко пъти имах гръмнали скоби и ако не си бях подсигурил маркуча със стоманено въженце към тръбата щях да го ям четвъртит.
                          Щото като се откърти пущината а аз си се въртя покрай него има навика да ходи на където си иска,а обикновено скобата се насочва право към главата ми.
                          И те така та умната.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Съвременните камиони от 90 насам са със алуминиеви бутилки за въздух.Тази на снимката ми изглежда такава,съдя по шевовете и цвета.Пробвай с магнит и не се плаши,тези съдове ги изпитват на 30бара,8 са нищо и половина.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              Съвременните камиони от 90 насам са със алуминиеви бутилки за въздух.Тази на снимката ми изглежда такава,съдя по шевовете и цвета.Пробвай с магнит и не се плаши,тези съдове ги изпитват на 30бара,8 са нищо и половина.
                              Не е алуминиева, желязна е, нали половин следобед я стържих с шлаифа, и я теглих 11 килограма тежи.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                За гърмене гърмят! Затова им се прави хидравлична или по нашенски водна проба. Учебниците по охрана на труда са написани с "Кръв", както казва нашата охрана на труда. Всеки трябва да ги прочете и сам да прецени доколко да се съобразява с написаното в тях!
                                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X