Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Зависи от компресора,данните са напълно вероятни.Най-вероятно е с малка кубатура и съответно леки бутала.През 92-а бяха оставили при мен един трактор Урсуз,мостра от панаира.Алтернатора и компресора му бяха куплирани един в друг.С ремъчна шайба се задвижваше компресора,а отзад в него беше директно зацепен алтернатора.Там какви обороти бяха....

    Коментар


    • От: Компресор

      Бе не са малки. Отворих го да го огледам - около 65 мм си е диаметъра. Явно ще го пробвам как ще се държи на различни обороти.

      Коментар


      • От: Компресор

        Работи си нормално на високи обороти с охлаждане . Моята Раба на око е с около 2 000 оборота без водно охлаждане . Закачил съм и на шайбата една 6 лопатна перка от радиатора на Лада Нива и колкото охлади въздуха толкова . Като го правех на времето имах някакви притеснения защото главата е алуминиева но се оказаха напразни . Работил е с часове в най големите жеги и никакви проблеми . Оказа се корав поне колкото зиловия компресор но със значително по голям дебит .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
          Бе не са малки. Отворих го да го огледам - около 65 мм си е диаметъра. Явно ще го пробвам как ще се държи на различни обороти.
          Данните ги има в нета.Наистина е с 65мм бутала,но е късоходов,няма и 200куб.см. работен обем общо на двата цилиндъра.За добър дебит му трябват обороти.И там го дават с тези максимални обороти.

          Коментар


          • От: Компресор

            Странно ми се види, щото имам още 2 глави - от ЗИЛ и май Шкода беше другата. За тях четох да са под 1000 оборотите, а са с водно охлаждане. А тоя е с въдушно... Поне вентилатори имам бол - ще му монтиран един да го не мисля.

            Коментар


            • От: Компресор

              Някой да е ползвал този вид филтър/кондензоотделител/? Вършат ли работа? Има ли значение от коя страна е вход и съответно изход /никъде няма обозначение-стрелка/? Има си и "цицка" с пружинка за изпускане на кондеза.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:въздушен-филтър.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5698375

              Коментар


              • От: Компресор

                Ползвам такъв, ама не може само на него да се разчита. Даже преди него имам един по-голям и пак пуска по някоя капка конденз...

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                  Ползвам такъв, ама не може само на него да се разчита. Даже преди него имам един по-голям и пак пуска по някоя капка конденз...
                  То и аз съм вързал още един голям, но след него. Но се съмнявам да не съм го обърнал - при мен въздуха влиза от долу/мъжката резба/ и излиза от горе /женската/ и ли е обратно? Няма стрелки! А и се чудя, като е само 1/4, да не спъва и без това слабия дебит?

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Момчета, показаното нещо от снимката се монтира директно на дръжката на бояджийския пистолет и ако е от читав производител не пуска нищо.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Благодаря за "момче"-то, ама съм към 45. При мен тоя е на пищова, но това не му пречи да хвърля 1-2 капчици на една маса (като боядисвам). Виж, ако обясниш кои производители са "читави" (може би за това не я обичам тази дума) ще купя и техни и ще споделя опита.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Аз ползвам 20-годишен филтър-влагоуловител на САТА. При сегашното всемирно китайско производство не мога да препоръчам нищо.

                        П.П. Единственото, което мога да кажа е, че на стената в камерата има двоен кютук пак на същата фирма, всички тръби от въздуховода са термоизолирани и маркуча е около 4 метра, като обикновено не се влачи по земята.
                        Последно редактирано от коко келеша; 13-01-16, 07:47.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Да споделя и аз моите премеждия напоследък. Та, купих компресор 25 л. от тези, които се продаваха в Лидл. Имаше проблем, който впоследствие се оказа счупена биела. След кратко търсене открих биелата при Ташев на феноменалната цена от 7.09 лв./бр. Отивам аз и взимам едната от двете бройки, които имат в наличност. Какво се оказва - отвора за буталния болт вместо 12.5 мм. е едва 11.6 мм. Греда! Звъня им аз, така и така, отсреща консултанта казва - "Понеже Вашия компресор е китайски от Лидл, а нашите биели са за китайски Woodstock, то няма как да станат..." Викам: "Брат, те са едни и същи, една и съща марка, даже изглеждат по един и същи начин, само са с различна боя. Вие сте гаранционен сервиз и не би трябвало на вас на обяснявам, че са едни и същи." Отговора - "Ако искате я върнете"
                          Имаха още една налична. Питах ги по телефона да снемат размерите, които се оказаха, разбира се, различни. Отивам и установявам, че другата им бройка е дори още по-гадна от първата. Проблема е, че нямам избор и ща, не ща купих и двете. Сега тази, която е с по-малък размер ще я уголемя с райбер, а другата ще монтирам и докато изкара ще е така. В другото мнение ще приложа снимките, защото нямам кабел и ще ги качвам през телефона.

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0883.jpg
Прегледи:1
Размер:65.5 КБ
ID:5699098
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-1453105725264-V.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5699099
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-223d13774374387676622aa534713d182086eb91c74e566402991302a3c20406-V.jpg
Прегледи:1
Размер:54.0 КБ
ID:5699100
                            Това е по-гадната

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0877.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5699101

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Уредите на Лидъл, нямаха ли 3 години гаранция , защо се занимаваш ?
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                По-гадната е за кофата .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X