Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Човека има компресор Раба който му върши идеална работа . Аз съм вече 4-5 години с такъв и за боядисване върши работа .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Компресор

      Миналата седмица докарах два компресора при мен в работата . Единя е български и освен големия дебит нищо интересно няма . Другия е съветски двустъпален 1974 година и е изключително грамотно конструиран и изпълнен . Има два основни проблема от които страдат буталните компресори . Лошо мазане и лошо охлаждане . С охлаждането проблема е сравнително лесно решим с поставянето на някакъв тип вентилатор но с мазането почни нищо не може да се направи когато конструктивно е заложено то да става само чрез плискане . При този модел проблема е решен с маслена помпа която си има и извод за манометър за налягането . За това и предишния собственик няма спомени някога нещо да е правил по него или компресора да е давал някакъв дефект въпреки че е работил доста интензивно . С лекота вдига 12 атмосфери и е в състояние все едно вчера е произведен . Един чудесен екземпляр на съветското машиностроене изпълнен качествено и без икономия на материали . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0079.jpg
Прегледи:1
Размер:163.7 КБ
ID:5666415Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0080.jpg
Прегледи:1
Размер:199.8 КБ
ID:5666417Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0081.jpg
Прегледи:1
Размер:178.5 КБ
ID:5666418Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0082.jpg
Прегледи:1
Размер:162.1 КБ
ID:5666419Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0078.jpg
Прегледи:1
Размер:182.7 КБ
ID:5666416
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
        Здравейте. Прегледах последните няколко страници, но не намерих отговор.
        Търся си компресор.
        Имам захранване 3-фазно ( знам, че трифазните ел.двигатели са по икономични )
        Имам сервиз за селскостопанска техника и ми трябва за боядисване. Ще боядисва 1 човек и докато той боядисва ще се съобразяваме да не ползваме въздуха за друго .
        Ползваме въздушен пистолет, "шлифовалки" и други дреболии на въздух.

        Идеята ми е компресора да го сложа в отделно помещение извън помещението на сервиза ( за да не ми надува главата )
        Искам сутрин да го включа и той сам да си се включва и изключва (без да изпуска въздуха)
        Виждал съм компресори които като направят 5-6 атм. стоят по цяла нощ и на другия ден налягането си е същото, трябва ми нещо такова.Не искам без да ползвам въздуха компресора да се включва и изключва постоянно.
        Имам и машина за гуми но както казах няма да се ползва всичко едновременно.

        Дават ми се около 500лв. Можете ли да ми препоръчате нещо ?

        Имам 2 цилиндров компресор от Икарус ел мотори също и бутилки но дали си струва правенето ?
        Благодаря.
        Колега изпускането на въздух ти е най малкия проблем една здрава бутилка и един качествен възвратен клапан на входа и ще държи въздуха с месеци, важно е и да има филтър на входа на главата за да не засмуква боклуци които да застават на клапана.
        Аз бях в твоето положение, мераклийски си зглобих компресор със зилова глава и мога да кажа, че по нищо не отсъпва на заводски компресор.

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
          зилова глава и мога да кажа, че по нищо не отсъпва на заводски компресор.
          Даже ги превъзхожда в много отношения . Малко са заводските компресори от този клас които могат да понесат това което понася без последствия зиловия компресор . А тези които понасят такъв тормоз със сигурност не са от евтините .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Компресор

            И за да не съм съвсем голословен относно качеството на някои нови компресори . Като цяло няма материал а това което го има качеството му е майка плаче . Не знам какъв е и къде е произведен но е пълен боклук . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0110.jpg
Прегледи:1
Размер:116.5 КБ
ID:5667665Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0107.jpg
Прегледи:1
Размер:173.3 КБ
ID:5667666Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0114.jpg
Прегледи:1
Размер:164.8 КБ
ID:5667664
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Компресор

              Да покажа и аз какво събирам за гаража
              Глава ABAC B7000 , мотор 5.5 kw и ресивър 600 литра .

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8832.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5668823


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8834.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5668824
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • От: Компресор

                Ице, сериозен копресор стягаш, да не захранваш пясъкоструйка
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • От: Компресор

                  Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                  Ице, сериозен копресор стягаш, да не захранваш пясъкоструйка
                  Ще купувам и пясакуструй ,но само за дребни работи .
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Вече е напълно готов за монтаж


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8850.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5671348


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8851.jpg
Прегледи:1
Размер:104.8 КБ
ID:5671349



                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8852.jpg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:5671350
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Здр. преди доста време питах тука какъв компресор да си взема , за да си сменям сам гумите на джипа и да си правя повечето ремонти по ходовата част , имах място в гаража да побера бутила 25литра повече място нямам. Всички тука ме обеждаваха че с 25 литра компресор няма да мога да ползвам гайковерта защото нямало да имал достатачно дебит и сила.
                      Е аз на пук на всички си купих компресор STANLEY 25 литра и гаиковерт STANLEY и смея да твърда че повечето тука само си чешат езиците и даже не са виждали на живо компресор. Така блъска и развива гаиките за секунди, развивам 3 гайки докато падне от 8 на 6 акмосвери и да се включи достига до 8 акмосвери за 25-30 секунди, и така за няма и минута съм развил джантата. И като новак с новата машинка още първата гайка на навиване и я превъртях , че после няма такива гайки по магазинте те са с цолова резба на 1/2 и поръчка от някакъв цех за гаики и болтове в Горна Оряховица . Та после видях че имало как да нямалям силата на гайковера. Смених си с него и единия носач на джипа разви гаиките му без никакво усилие. Смело мога да кажа за НЕпрофисионална работа си е направо страхотен. Така че тези които не са виждали компресор да не пишат за да не заблуждават хората.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Здравейте, чета темата и съм стигнал почти до края. Сдобих се с компресор от ифа - HS 40-70 е някакво означение на него. Със собствен картер е - има си тапичка от която се налива масло и скоро ще го съединявам с 60 литрова бутилка, обаче забелязах, че изхода за въздуха е на страната на ремъчната шайба и при монтиране на перка от някаква кола за охлаждане може да ми пречи. Видях на снимка, че има ифови компресори с разменени позиции на входящия и изходящия отвор, а дори и завъртени на 90 градуса. Чудя се дали при ремонтирането някой е завъртял главата на където си иска? Дали е възможно да завъртя главата (на 4 болта е нанизана), така че отворите за входящия въздух и за изходящия въздух да застанат напречно на ремъчната шайба - да не ми пречат евентуалните маркучи? За съжаление нямам с какво да го снимам.

                        Някой знае ли колко масло се слага в компресор от ифа - има си щека, но е правена, заваряна и не вижда, никакво означение на нея.

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Здравейте, може ли информация този компресор от какво е и какъв двигател да му търся и други особености за експлоатация.
                          Поздрави.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11224213_953706181369500_1793216618243826456_n.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5683378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12019824_953706378036147_9027549067875210276_n.jpg
Прегледи:1
Размер:58.0 КБ
ID:5683379Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12039519_953706268036158_3721351289784564505_n.jpg
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:5683380Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12046607_953706198036165_7609131390711248806_n.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5683381Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12032173_953706231369495_826345114521301401_n.jpg
Прегледи:1
Размер:63.1 КБ
ID:5683382
                          TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                          www.kamino92.com

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Първоначално публикуван от gorskia79 Преглед на мнение
                            Здравейте, може ли информация този компресор от какво е и какъв двигател да му търся и други особености за експлоатация.
                            Поздрави.
                            [ATTACH=CONFIG]828528[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]828529[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]828530[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]828531[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]828532[/ATTACH]
                            ифа,слаба работа.ако поработи повече прегрява и започва да качва трудно.1.1 монофазен двигател го вьрти.но за лични дребни нужди става.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Слабичък и с малък дебит. Загрява сравнително бързо и почва да качва вода в бутилката. Ако нямаш влагоуловител на изхода съответно всичко отива и по маркучите. Аз въртях моя с монофазен двигател 2.2кW на около 1500 оборота. По мое виждане това са му пределните обороти ако не искаш да го хвърлиш след няколко месеца. Ще го въртиш и с 1.1 но много трудно ще тръгва под товар, особено зимата ако стои навън. Това за товара важи ако му слагаш автоматика. Ако блъска постоянно с баланс вентил може да ползваш и по-малък двигател.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Я и аз да питам!
                                На моя компресор,ако му сложа един електромотор от АБАК 100л -утре ще снимам мотора,че ми седи излишен,дали ще постигна повече литри/минута?
                                Или дайте предложения,какъв мотор да търся....Желаният резултат е 700+ литра/минута?
                                Прикачени файлове
                                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X