Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Долу горе на същите обороти го въртя . Мотора ми е 2850 оборота и шайбите са приблизително 2 към 1 .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Компресор

      Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
      Да не са ми много оборотите, ти на колко го въртиш. Уж тая шайба-перка си духа добре, но пак не може да го охлажда.Иначе самите ризи нямат загряване. Пускал съм го за по 10-15мин и главата на 5-та мин почва да се загрява а на 10-та мин си е доста топла.
      Какво значи доста топла, човешката ръка на 50-60 градуса вече не издържа. Ако е на автомобила колко ще загрява, понякога и до 100 градуса. Напъвай го без притеснения, все пак е само един компресор.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • От: Компресор

        Имал съм случаи като почна интензивно рязане с гилотината по 3-4 часа почти да не спира .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Компресор

          От доста години ползвам зилова глава, на която е предвидено водно охлаждане. Естествено за такова не е чувала, откакто е свалена от камиона. Случвало се е да работи по цял ден, без да се спира. Вентилатор също няма. Веднъж я разглобих за профилактика и за мое учудване всичко си беше ОК. Разбира се, че се напича доста, но това не и се отразява по никакъв начин. Спира на 9 бара и тръгва на 7. Едно от малкото добре направени съветски неща.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Компресор

            Подариха ми е компресор от КСС100 двуцилиндров е, преди да започна да правя компресора отворих го за ревизия и на едното бутало имаше запечен сегмент компресионен. Топих го в газ и пръсках със спрея, след два дни съвсем леко с малка отвертка ръчнах да ги раздвижа и се счупи единя. Диаметъра на цилиндъра е 74мм, с шублер мерих сегмента 78мм. Имам и снимки ама незнам как да ги кача, от къде мога да намеря такива сегменти.

            Коментар


            • От: Компресор

              Компресори на "вторичните" в Чирпан:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:compresors.jpg
Прегледи:1
Размер:201.9 КБ
ID:5642803
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • От: Компресор

                колега как ги продават на килограм или

                Коментар


                • От: Компресор

                  Как можем да се свържем с продавачите??? И дали изпращат по еконт?Какви са и моделите които имат?
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    Как можем да се свържем с продавачите??? И дали изпращат по еконт?Какви са и моделите които имат?
                    Бобчо, такива работи не се пазаруват по Еконт. Отиваш, гледаш, попипваш тук-там и ако ти хареса нещо, товариш и си тръгваш. На място ще можеш да провериш най-малкото дали се въртят що годе свободно.

                    П.П. Аз бих обърнал внимание на омазаните с масло. Според мен има минимален шанс да са по-читави от ръждивите.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      На пунктовете за скрап рядко някой да знае кое от каква машина е. Просто събират на купчина сходни агрегати и части. Който разбира - избира на свой риск и се пазари. Аз вчера специално се разходих до там от София заради главата от дърводелска машина, която се вижда отдолу на снимката. Оказа се, че не е това, което търся, но пък видях това пале със стари компресори и го снимах за форума. Записах и телефона, залепен на входната врата 0894433935. Това е мястотоhttps://maps.google.bg/maps?ll=42.20...75.75,,0,-0.27
                      Що се отнася до компресори - самоделки, направих си навремето от 3 kW трибутален хладилен трифазен компресор. Работи безотказно 15 години, два пъти му сменях сегменти, после ремонтирах клапани, сега още работи, вече 18 години. При необходимост прави до 16 бара, въпрос на пресостат и читава бутилка. Ползва се доста в работилницата за боядисване. Всичко е в един корпус - двигател, компресор и спирателна арматура, няма ремъци, шайби, перки, предпазител и т.н. Като го правех, ми казваха, че няма да стане, двигателя щял да прегрее, щото се охлаждал от фреона и други такива. Нищо подобно - работи и още как. Десетина души го ползват в цеха и още не са го победили. Само че трябва да е голяма бутилката /моята е 1 кубик/, за да служи по-ефикасно като маслоуловител. Като са поизносени сегментите, веднъж годишно източвам по литър, два масло от пробката на бутилката. Наливам му фреоново масло в картера, когато спадне под указателното прозорче и това е.
                      Последно редактирано от ag ro; 21-02-15, 11:54.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Тъкмо похвалих компресора и взе, че се развали. Използвам момента на смяната на сегментите, за да пусна малко снимки на вътрешностите.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:маслена помпа.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5644842Натиснете снимката за да я уголемите

Име:колянов вал и задвижване на маслената помпа.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5644845Натиснете снимката за да я уголемите

Име:компресор с демонтиран цилиндров блок - картер.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5644846Натиснете снимката за да я уголемите

Име:трибутален комп със свалени глави.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5644847
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          колеги търсих но не намерих инфо за компресор от ифа има ли посока на въртене и на какви обороти работи,мисля че са около 1500 ама за посоката нямам идея

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Не знам колко са номиналните обороти. Максимално допустимите са 2000 http://www.offroad-bulgaria.com/show...81#post2680881
                            Аз моя смятам да го въртя с 800-1000. Поне такива шайби съм подготвил.
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Посоката няма значение, накъдето и да се върти винаги от едната дупка ще смуче, а от другата ще нагнетява. А с какъв мотор (мощност) мислиш да го въртиш?
                              Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Има значение посоката на въртене когато се маже чрез плискане заради лопатките или кладенчетата от долната страна на биелите.До колкото знам на ИФА L-60 компресора се маже под налягане за четворката не споря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 1 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X