Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    имам един дето гние,свален е от работещ хладилник,но не съм сигурен дали е много в ред се пак стои 3години на вън.ако проявяваш интерес твой само да го махна,че вече се събраха какви ли не неща и ми пречат.

    Коментар


    • До: Компресор

      Абе има си и много сериозни компресори за халдилни инсталации!

      Говорим примерно за хладилна инсталация за помещение 20-на квадрата

      Там са едни големи компресори...
      ПроС гАзар... 0883 353 299 Ивайло

      Коментар


      • До: Компресор

        И аз си мисля , че колегата има прдвид компресор за външен мотор , иначе от хледилник си имам и си помпя гумите с него . Все пак благодаря за предложението .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • До: Компресор

          Да компресора е със външен двигател и въпреки внушителните си размери май работния му обем не е голям .Двигателя липсва и не знам на какви обороти работи .Притесненията ми са за мазането , картера е херметичен ( да му слагам ли отдушник ? ) , маслото в картера ще осигури ли достатъчно смазване ( при работа с въздух а не с фреон ) ? Тези дни ще направя снимки

          Коментар


          • До: Компресор

            На скоро ми попадна един ел-двигател,4кв. 1400об.смятах да го слагам с една помпа,но изпадна по икономичен/2.2/ и понеже моя компресор не може да ми осигури нужния дебит за бойдисване,а и му трябват още няколко подобрения.смятам да правя нов.
            за целна търся 2броя Зилови или ЮМЗ-компресори,дори да не такива,задължително с водно или добро въздушно охлаждане и двуцилиндрови.
            бутилката ще е от бойлер 100литра,престостата ще е от стария компресор или такъв от камион.
            идеята е двата компресора да станат един чрез стругар и подходящ сдвоител който той ще изработи.всичко е в главата ми остава само намирането на двата агрегата.не е все още наложително,защото ми изпадна един двуглав ,комплектен и ако успея да го спазаря за под 150лв. ще е добре.и отпада горната концепция.скоро естествено ще има и снимков матрял.оставам ви да се чудите как ще стане.

            Коментар


            • До: Компресор

              Защо да ги сдвоява стругар ? Двигателя с двойна шайба стои между двата компресора и с отделни ремъци ги задвижва .изходите им през отделни клапани влизат влизат в бутилката .

              Коментар


              • До: Компресор

                това го мислех,но някак си се получава ,че не ми харесва,а така е доста по практично и естетическо.все пак обичам да изпипвам нещата.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Здравейте колеги в така се случи че в момета и аз сглобявам компресор.. намерих това в интернет и смятам че може да е полезно на някой http://atyrau.cn/?page_id=190. Моят основен проблем е ремъчната предавка при 3000 об. на ел. мотора компресора тръгна да се разхожда из помещението, естествено и маслото тръгна. Отностно пресостат ползвал съм от климатик когато си правих компресор за аерографа няма грижи.

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    колега по добре кажи какви обороти си докарал на главата,защото всъщност това е важното а относно вибрациите препоръчвам ти да сложиш тампони на мотора и главата а ако можеш да отделиш ресивера от консрукцията ще е още по тихо и с по малко вибрации

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
                      Да компресора е със външен двигател и въпреки внушителните си размери май работния му обем не е голям .Двигателя липсва и не знам на какви обороти работи .Притесненията ми са за мазането , картера е херметичен ( да му слагам ли отдушник ? ) , маслото в картера ще осигури ли достатъчно смазване ( при работа с въздух а не с фреон ) ? Тези дни ще направя снимки
                      Дебита на този тип двуцилиндрови бутални компресори хич не е малък картера е херметизиран защото работи в затворена система. Искаш не искаш трябва да му пробиеш одушник и ако няма някъкво око за следене на нивото на маслото трябва да му направиш нивомерна пробка малко под средата на картера. Сглобявъл съм компресор с подобен агрегат от полска хладилна вана за съхранение на мляко на око дебита му беше колкото на зиловия компресор.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Добра вечер колеги моля за малко помощ.Имам следния двигател (компресор) мисля,че е от икарус.Смятам да си направя компресор и понеже не е вързан кам бутилка както се вижда от снимката от едния отвор духа а от другия смуче.Може ли да ми кажете как се вързва само от отвора които духа или има и друга врътка и има ли значение на коя страна се върти ел. мотора.Също така ако може да ми кажете с какъв расмер шайби (ролки)да го задвижа, като електро мотора с който располагам е монофазен и е мисля 1.1кв или 1.5кв не помня.Всички останали неща са ми ясни и са налице като клапани и пресостат манометри и тн.СПЕШНО Е МНОГО МНОГО МЛАГОДАРЯ
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          .
                          Колег моля за помощ имам следния компресор(двигател)мисля,че е от икарус.На снимката по долу се вижда.Мисля да си направя компресор.Вапроса ми е понеже не е вързан към бутилка а самия компресор има два отвора както се вижда на снимката.От единия отвор дуга а от другия смуче.Вапроса е как се свързва дирекно за духащият отвор или по друк начин?Другото питане ми е с какъв размер ремъчни шайби да го задвижа като располагам с ел.мотор 1.1кв или1.5кв не помня колко е точно.Също така има ли значение в коя посока се варти ел.мотора?Другите неща като пресостати и клапани са налице и са ми ясни горе долу.Икак да разбера дали самото налягане което преви компресора и дебита е достатачен за да пулни бутилката с 8 или 10 атмосфери?СПЕШНО Е МНОГО МНОГО БЛАГОДАРЯ!!
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=42895&page=7 На тази страница има доста снимки и обяснения как и защо.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              колега sek,знаеш ли нещо за компресорите от камион желез,предполагам си ги чувал,много са дърти,седлови влекачи най-често,четох в един полски форум че дават 440литра/мин. ,но си искат маслена помпа за мазането,икарусовия също не е лош.
                              ето темата- има какво да се види.
                              http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic831212-0.html

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                ... камион желез...
                                ЙЕЛЧ!!! (Jelcz)
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X