Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    еми май това съм казал,ама..шайбата на мотора е 100мм. а тази на компресора е към 220мм. и затова се върти малко по- бързо отколкото трябва,но ако не работи постоянно не е особен проблем,стига да има масло,при зиловия вече работата е друга там си има водно охлаждане и няма проблеми,

    Коментар


    • До: Компресор

      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
      еми май това съм казал,ама..шайбата на мотора е 100мм. а тази на компресора е към 220мм. и затова се върти малко по- бързо отколкото трябва,но ако не работи постоянно не е особен проблем,стига да има масло,при зиловия вече работата е друга там си има водно охлаждане и няма проблеми,
      Да бе верно
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • До: Компресор

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        Колега би ли проверил ако табелката стои на копресора какви данни му дават или ако на твоята бутилка има табелка, че се чудя с какви обороти да го завъртя.Неговата шайба е 320мм, мисля на двигателя който ми е 3000об/мин да сложа 100-120мм ама дали няма да му дам много зор.Днес гледах един голям компресор от същите години на производство и ми направи впечатление че е много бавнооборотен та за този незнам....
        П.п ако си решил наистина да го изхвърляш твоя,изчакай още малко,че мога да опра до него
        Вчера го намерих не е отишъл за скрап абсолютно същия е на табелката пише 1975 година налягане 6 атмосфери и произведен някъкво ТПК в гр Брезник . По имформация на последния оцелял от тия години на който аз съм сигурно двайстия поред началник биелата на тия компресори е бронзова (фосфорен бронз) и нямат лагери та на тоя биелата най вероятно се е разтропала може и буталото да е. Понеделник ще почистя табелката за още данни и ако ми остане време ще го отворя да му направя една ревизия че ми стана интересно.Преди петнайсетина години правих ремонт на подобен само че двуцилиндров български стационарен компресор и там биелите бяха бронзови и ги разтъргвах за да им сложа черупкови лагери . Оборотите на старите компресори са значително по ниски защото са с голям ход на буталото (също като при автомобилите) и на пръв поглед на тоя оборотите трябва да са в границите 500-700 оборота.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • До: Компресор

          sek.1 моля те да видиш и тази тънка тръбичка от първата снимка за какво е и трябва ли да е надупчена така.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • До: Компресор

            Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
            Днес отидох до скрапа да си търся ремъчни шайби за компресора и какво открих?Ако някой има информация за този или подобен модел да казва. Явно, че компресора от ЮМЗ-то няма да яде баницаааааа.Остава и този боклук дето днес го домъкнах да не работи като света и се връщам в изходна позиция.
            това ти е за отнемане на налягането в картера,
            иначе е затворен,ако компресора ти работи на 8бара,респективно в картера пак са толкова,и семерината ако не е хваната се обръща,а така с тая тръбичка маслото циркулира и налягането излиза през дупките,ама колко е ефективно,е друг въпроса.
            Аз правя нещо подобно,но по добро, утре ще снимам и ще покажа,

            Коментар


            • До: Компресор

              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
              sek.1 моля те да видиш и тази тънка тръбичка от първата снимка за какво е и трябва ли да е надупчена така.
              На 90% съм сигурен че няма дупки на тръбичката но утре ще погледна ако не забравя фотоапарата и снимки ще постна.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • До: Компресор

                ми то колега като няма дупки какъв е смисъла на тази тръбичка?почти съм сигурен както е сега с тези дупчици,изхвърля масло.,на моя компресор пробвах подобно нещо на 1метър на глават! и пак духаше и хвърляше масло.

                Коментар


                • До: Компресор

                  Точно с тази цел правя резерварче компенсаторче с нехерметическа капачка малко по високо от средата на картера маслото си се плиска вътре и се връща обратно (виж снимките на моите компресори) и ядове с маслото нямам е ако го препълня изхвърля по малко капачката представлява алуминиева отливка която прилича малко на гъба отдолу има точно срещу отвора пънче дълго около 30-40 милиметра което играе ролята на маслоотражател и всичко което излиза се удря в него и се връща обратно. Утре ако не забравя фотоапарата ще постна снимки и на това.
                  Последно редактирано от sek.1; 10-05-09, 19:54.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Днес отворих въпросния компресор оказа се че всъщност си е много добър тракала му е шайбата (изяден вал) и ще го пускам в действие. Буталото е 86.4мм хода е 100мм всичко е чугун с изключение на биелата - бронз и коляновия вал - стомана буталото е с четири сегмента . На тръбичката има дупки само че бяха обърнати към цилиндъра. На последната снимка е капачето маслоотражател което слагам на зиловите компресори.
                    Прикачени файлове
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Днес отворих въпросния компресор оказа се че всъщност си е много добър тракала му е шайбата (изяден вал) и ще го пускам в действие. Буталото е 86.4мм хода е 100мм всичко е чугун с изключение на биелата - бронз и коляновия вал - стомана буталото е с четири сегмента . На тръбичката има дупки само че бяха обърнати към цилиндъра. На последната снимка е капачето маслоотражател което слагам на зиловите компресори.
                      Много благодаря.Ценна информация. И моя мисля да го пръсна така и да го почистя.Може да се окажат не толкова лоши машинки.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Колеги може ли да попитам как може да се пробва дали една глава не е заминала ?

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          слагаш си пръста на изхода/дето излиза въздуха/ и завърташ шайбата с ръка като си махнеш ръката се чуе шум.значи главата ти е здрава,ако има изпускане от някъде даже няма нужда да правиш тва,то се усеща- клапаните не пукат.А и трудно цилиндъра ще се сдуха той е от масивно желязо,друг е въпроса ако вътре е пуснато нещо и е надрало вътре,най-често пропуска около клапаните,мястото на свързване на цилиндъра с главата,около сегментите и буталото.

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            попадна ми компресор от хладилна инсталация , двуцилиндров класическа конструкция , принципно заслужава ли си да се занимавам или да си търся друг.

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              не,много малък дебит.
                              прави налягане ,може до 20атм-,но дебита хич го няма.по добре търси друг!

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
                                попадна ми компресор от хладилна инсталация , двуцилиндров класическа конструкция , принципно заслужава ли си да се занимавам или да си търся друг.
                                Ако не ти свърши работа кажи колко пари му искаш .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X