Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Хубавото все някой ден свършва.Така стана и при мен.
    Ето за какво става въпрос.През далечната 1982г. сътворих ето това и до преди месец работи безотказно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000640.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5611389Когато го вземах му направих само една лека профилактика и така до сега.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000641.jpg
Прегледи:1
Размер:158.9 КБ
ID:5611394Компресора както се вижда е двуцилиндров с диаметър на буталата Ф85.Това което се вижда са изпускателните клапани.Главата ги притиска към цилиндрите посредством 8 пружини.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000642.jpg
Прегледи:1
Размер:148.5 КБ
ID:5611398Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000643.jpg
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:5611399На главата има нещо написано не успях да разбера дали е модела на компресора или някакъв сериен номер.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000644.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5611400Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000645.jpg
Прегледи:1
Размер:179.1 КБ
ID:5611401Ето главата какво представлява от вътрешна страна.В нея има вграден предпазно преливен клапан.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000646.jpg
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:5611402Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000647.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5611403Това са и клапаните.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000648.jpg
Прегледи:1
Размер:147.1 КБ
ID:5611404Това са буталата които са кухи до буталните болтове и в тях са вградени нагнетателните клапани.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000649.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5611405Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000650.jpg
Прегледи:1
Размер:156.9 КБ
ID:5611406Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000651.jpg
Прегледи:1
Размер:174.4 КБ
ID:5611407Ето и самите клапани какво представляват.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000652.jpg
Прегледи:1
Размер:152.3 КБ
ID:5611408Това вече е буталото след като извадих клапаните.Двата отвора които се виждат в корпуса са входа и изхода.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000653.jpg
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:5611409В дъното буталото е прорязано и от там дърпа въздух другото бутало също е прорязано така.

    Сега за проблема който се яви.Както си работеше нормално само за два дни налягането спадна до 2атм. и не иска да качи по-вече.При проверката която направих пластините на клапаните са натрапени също така и леглата.Претрих ги на шмиргелов диск/много равен-използвам го за друго шлайфане/,но клапаните при теста с газта не държат макар,че и притискащите пружини са добри.
    Въпроса ми е някой знаели от каква машина е този компресор и дали може да се намерят части за него по-точно тези клапани.В краен случай дали може да се изработят нови.
    Имам нещо на предвид за изработка на нов вид клапани,но още е в зародиш и не е придобила окончателен вид. Приемам идеи и за някаква преработка.

    Коментар


    • От: Компресор

      Компресорът е от хладилна инсталация,с шлайфане на клапаните би трябвало да стане.Ако имаш познат хладилен техник който се занимава с хл.камиони мисля че може и да ти намери нови .

      Коментар


      • От: Компресор

        Благодаря колега.Имам познати хладилни техници,но не се занимават с камиони,но все пак ще попитам.

        Коментар


        • От: Компресор

          Здравейте колеги
          наскоро купих такава глава но вала е крив . Има ли някакво просто решение ?

          Коментар


          • От: Компресор

            Здравейте колеги
            наскоро купих глава за компресор но вала има към 0.3 мм биене, което по периферията на шайбата е повече от колкото искам . Какво може да се направи относително лесно ?
            Главата е такава

            Коментар


            • От: Компресор

              Нова шайба.

              Коментар


              • От: Компресор

                Здравейте колеги имам един въпрос, зилов компресор може ли да го въртя на 60 литрова бутилка с 1.7 кв мотор от водоструйка керхер (стар модел но чисто нова)
                Има си кондензаторче копче кутийка която мога да ползвам ... и е чисто нов дано става
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Компресор

                  Имам същия,това не е ли 3.96 кирхер,защо да съсипваш водоструйката,дядото върти компресор от ифа с 300 ватов трифазен мотор,често не тръгва ако вдигне налягане ,няма разтоварващ клапан.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Първоначално публикуван от yanko Преглед на мнение
                    Здравейте колеги имам един въпрос, зилов компресор може ли да го въртя на 60 литрова бутилка с 1.7 кв мотор от водоструйка керхер (стар модел но чисто нова)
                    Има си кондензаторче копче кутийка която мога да ползвам ... и е чисто нов дано става
                    На този мотор не е добре да слагаш шайба. Оригинално няма никакво радиално (странично) натоварване на вала, лагерите и корпуса са съобразени с това (и възмоните икономии при производството). Дай го на някой да го ползва, изглежда добра помпа с толкова метал в нея.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Мда...аз се интересувам какво и е на помпата ,моята е същата и тече,работи но тече и дразни !
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Благодаря за бързите отговори . Моята водоструйка е к400 . Проблем в ниския клас водоструйки са главите пукат се ежемесечно ...25 паунда е главата (колкото втора ръка водоструйка) а в Керхер Пловдив е 140 мисля . При смяна пак кара месец . Имам Керхер к620 стар модел 2.2 KW . и тази не е ползвам аз съм и взел пистолета , ако беше с метална глава бих е ремонтирал ,но пак казвам няма смисъл , може ли да се измисли бюджетен компресор на тази бутилка 60 литра с този мотор ...

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Тече защото е спукана главата 100% , и няма налягане . При моя случай не тече защото е спукана между ниското и високото налягане и високото отива в ниското ...

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Тече но има налягане и то е както си трябва ,като когато беше нова.....
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Значи ,ако е така е спукано входда (ниското налягане) .... а ако пръска една идея по слабо си е по навътре от главата ...

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Колеги, какво ще кажете за главите АБАК?
                                В момента се оглеждам за модела B3800 (Вх 476l, 9bar) но никой не можа да ми каже колко е изходящ дебит??
                                И другия въпрос е дали ще е достатъчна да захрани долната пясъкоскруйка?

                                http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-10-Gal...:X:RTQ:GB:1123

                                Мерси предварително!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X