Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Сондата е ялова работа,отворите в нея нямат дебит и нито входа нито изхода става за източване на конденз без преправяне.Входа както си забелязал има еднопосочен клапан,а изхода има тръба завряна до самото дъно на бутилката,като я обърнеш с сондата надолу тази тръба ще ти дойде на върха на бутилката.Решението,ако искаш да ползваш фланеца за сондата,да ти го имитира стругар от черно желязо и на него да си завариш една тръба примерно 1/2 и да я свържеш с компресора.В този си вид сондата можеш да я ползваш само като извод за манометър и пак е неудачна понеже диаметрите и резбите нямат нищо общо с тези на манометрите.С мотора нямаш никакви рискове,дори няма да го натовариш.Измий бутилката добре и ако ти е добро телоподаващото карай с него,шанса да се объркат нещата е много по-малък спрямо този с електрожена.Задължително сложи предпазен клапан на бутилката,макар и да издържа много повече отколкото ифовия компресор може да надуе.

    Коментар


    • От: Компресор

      Aз лично бих затапил- заварил съществуващия отвор, и бих го сложил под електромотора или под главата.за естетика.
      Ще си намериш подходящите щуцери,ще се пробие внимателно,ще се нареже резба и добър заварчик ще обиколи внимателно със ЦО.
      Резбата я говоря за някакво фиксиране и по лесно заваряне.
      Казвам със ЦО понеже газовите бутилки са от не повече от 2мм ламарина и със електрожена не може да се натисне хубаво,поне за мен е рисково.
      Иначе за подобно начинание смятам че е нормална гаражна работа и била могла да има добър резултат !

      Коментар


      • От: Компресор

        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
        ...ще се нареже резба и добър заварчик ще обиколи внимателно със ЦО.
        Резбата я говоря за някакво фиксиране и по лесно заваряне...
        Аз не бих нарязвал резба никъде. Щуцери се продават в топлотехника най-различни и в 99% от случайте са съвместими с резбите на глава, вентили и пресостати. Ако се притесняваш, че няма да нацелиш отвора се процедира така: заваряваш щуцера, на който вече е нарязана резба от едната страна. С какво - кой с каквото е добър и мисли, че ще направи добър, плътен и херметичен шев. След което пробиваш необходимият отвор в бутилката. Аз мойте ги прогорих с електрожена, че имаше достатъчно големи отвори.

        Поздрави !

        Коментар


        • От: Компресор

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Сондата е ялова работа,отворите в нея нямат дебит и нито входа нито изхода става за източване на конденз без преправяне.Входа както си забелязал има еднопосочен клапан,а изхода има тръба завряна до самото дъно на бутилката,като я обърнеш с сондата надолу тази тръба ще ти дойде на върха на бутилката.Решението,ако искаш да ползваш фланеца за сондата,да ти го имитира стругар от черно желязо и на него да си завариш една тръба примерно 1/2 и да я свържеш с компресора.В този си вид сондата можеш да я ползваш само като извод за манометър и пак е неудачна понеже диаметрите и резбите нямат нищо общо с тези на манометрите.С мотора нямаш никакви рискове,дори няма да го натовариш.Измий бутилката добре и ако ти е добро телоподаващото карай с него,шанса да се объркат нещата е много по-малък спрямо този с електрожена.Задължително сложи предпазен клапан на бутилката,макар и да издържа много повече отколкото ифовия компресор може да надуе.
          Благодаря за отговора,но не е ли достатъчно да се затворят двете кранчета и да се постави бутилката така,че да се падне отдолу

          Коментар


          • От: Компресор

            Относно разширителя от пожарогасител.....

            Коментар


            • От: Компресор

              Напълно достатъчно е да затвориш кранчетата,ако са изправни,все пак всичко което работи с запалим газ е в ПЪТИ по-безопасно от това,което работи със сгъстен въздух,тези кранчета са разчетени за много по-високо налягане отколкото някога ще напомпи ифовия компресор.За източването на конденза ползвам най-обикновен сферичен кран на 1/2,просто ми е удобен да го отварям и затварям с крак,а мързела е велика сила.Не знам на какво викаш разширител?Може би разширително съдче за маслото на компресора?

              Коментар


              • От: Компресор

                Имам предвид влагоуловителя,който се слага преди ресивера

                Коментар


                • От: Компресор

                  Преди няколко страници попитах какъв е оптималния размер на изходящата тръба за компресор на ЗИЛ, за да не се намали дебита. В момента някой е завил изход за тръбичка 8мм.

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Днес пак си играх с компресора и му смених маслото.
                    Чудно ми станам че е бая голям агрегат а хваща едва 2 литра масло.
                    Налях му 15/40 имах от старата кола.Нещата там са ОК.
                    Реших да източа и конденза на бутилката и останах втрещен.На 500 литровата бутилка имаше може би над 50 литра вода.
                    На буфера който е може би 3 литра имаше също един литър.
                    Обадих се на човека от който го купих и той не помни от кога не го е точил,бил на много неудобно място.
                    Ама със новото масло запя доста добре.

                    П.П. Имам въпрос само.Нещо има магарено към отдушника.Затапен е.
                    Моя човек така го е купил и така го е карал много време.
                    Понеже от там се налива и маслото.Как да го направя че да си диша свободно.
                    Ясно е че подбуталното пространство си създава налягане но предполагам че трябва да е свързано със филтрите за смучене.Кажете моля?

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Щом не е изхвърлил маслото,явно е намерил друго място откъдето да диша,вероятно е омаслявал отдушника и за това са го затапили.Добре е да го оставиш да духа свободно,няма нужда да цапа филтрите,освен ако не искаш да покрива Евро6.

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Първоначално публикуван от ic3t0 Преглед на мнение
                        Преди няколко страници попитах какъв е оптималния размер на изходящата тръба за компресор на ЗИЛ, за да не се намали дебита. В момента някой е завил изход за тръбичка 8мм.
                        Монтиран на камион,изхода е 12мм вътрешно.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Преди 2-3 години си направих компресор от Ифа с двигател 1.5kw. Някъде го бях направил на 750оборота или нещо подобно. Между компресора и бутилката сложих тръби за парно(с алуминиева вложка). Това лято след яко натоварване два пъти яко гърмя тръбата. Просто от температурата изпуска сглобката и тръбата излиза със страшен тътен. Ясен ми е варианта с водопроводни тръби, но ми се вижда занимавка. Карах един приятел да ми запои една медна тръба ф16, но тя пък се криви и не мога да я направя да вземе ъгъла. Някаква идея?

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Маркуч за високо налягане,като за хидравликите.Моя компресор е с такъв,за 10-тина години един път е сменяван.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Виж това като идея https://evtinmagazin.com/crnipipe/122-dn12.html ,а това са гайките за монтаж на тръбите https://evtinmagazin.com/crnipipe/12...%BA%D1%82.html
                              Трагичното не е смъртта, а животът, който
                              хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                              Чарлз Буковски

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                                Виж това като идея https://evtinmagazin.com/crnipipe/122-dn12.html ,а това са гайките за монтаж на тръбите https://evtinmagazin.com/crnipipe/12...%BA%D1%82.html
                                Това на какво налягане издържа? Рядко дигам над 7-8атмосфери, но е хубаво да има някакъв запас. Примерно 12атмосфери.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X