Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор

    Ако го ползваш според предписанията - подходящо редовно почистване и омасляване, ще те пази от прах естествено. Няма как да сравниш дебита на въздуха засмукан от 2000 кубиков двигател и от тази въшка. Виж ако го държиш в помещението, където пръскаш, не е ясно как ще му се отрази боята, която ще засмуква. От опит те съветвам да избягваш такова "съжителство". Два пъти съм разглобявал глави за "разкъртване" на запечени от засъхнала боя клапанчета.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Компресор

      На моя(Зилов) съм сложил филтърна хартия на входа,само след едно пръскане и е плътно оцветена хартията,точно там където засмуква.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • От: Компресор

        Проблемите с боята са от близкото разстояние на пръскане. Аз си направих маркуч на бързи връзки 60м. Имам още 30м маркич за който трябва да си купя още едни бързи връзки. Много е удобно така. Компресора си работи на страни и само се опъва маркуча. Сега даже и само за помпане на гуми ми е по лесно да опъна маркучите от колкото да местя компресора. Бързите връзки са си инвестиция. Първия комплект го купих китайски за 7лв, но не ми харесва как уплътнява. Качествен комплект струва 15лв но си заслужава.

        Коментар


        • От: Компресор

          Димич, на колко атмосфери го юркаш тоя компресор та да закараш 4 до пистолета ??? При 60м маркучи може да караш без ресивер.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Компресор

            Това със съжителството хич не е оферта.Преди да направя компресора в тоя вид беше в гаража стационарен и съм пръскал разни неща.До като бачкаш няма грижи,но като го пуснеш след ден-два следва сваляне на глава и обилно кореселин.А това с бързите връзки си е голяма сгода помня времето на преходниците от тръбички,тел и т.н.

            Коментар


            • От: Компресор

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Димич, на колко атмосфери го юркаш тоя компресор та да закараш 4 до пистолета ??? При 60м маркучи може да караш без ресивер.
              Маркучите ми са с Ф12 вътрешен диаметър. Компресора единия е с пресостат на 6 атм изключва (това му е максималното), а другия е с балансьор. Този с балансьора го молзвам след като не ме задоволи работата само с ифовия. Ифофия го чаках да изключи и тръгвах да пръскам, но като пръскане правеше около половин минута, а чаках да качи въздух около минута. Почнах да не го чакам чак да изключва, за да не товаря електродвигателя в постоянно включване и изключване, но като цяло беше тегаво. Първите опити бяха с 20м маркуч, но не виждам разлика между 20 и 60м.
              Балансьора съм нагласил на 3 атм да изпуска. Като пръскам имам достатъчно дебит и след като спра пистолета и започва балансьора да изпуска. Тази година един път съм ползвал пистолета. Миналата година доста боя изпръсках и като се замисля колко време ми спести. Около 20кг боя на водна основа изпръсках, 5-6кг алкиден грунд и още толкова алкидна боя. Боята на водна основа я пръсках с моя мистолет с долно казанче, че е с по-голяма дюза 1,5. Този, който ти ми подари го ползвам за алкидните бои. Не съм го пробвал с водоразтворимата боя, защото става мазало и много трудно се чисто, а когато го получих ми оставаше съвсем малко да пръскам стени.

              Коментар


              • От: Компресор

                В почивните дни доработих моя компресор защото досега работеше на "балансьор", но все не оставаше време, сега стана като "заводски китайски"-Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0058.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5581295Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0059.jpg
Прегледи:1
Размер:131.1 КБ
ID:5581294Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0057.jpg
Прегледи:1
Размер:159.7 КБ
ID:5581296Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0056.jpg
Прегледи:1
Размер:127.6 КБ
ID:5581297

                Коментар


                • От: Компресор

                  Колега този тип водно охлаждане как се нарича? Върши ли работа? В разширителния съд има ли въздух? На моя зиловския ще го правя по същия начин, но мислех долния край на разш. съд да го вържа на входа на главата, а горния на изхода(отдоло)?

                  Коментар


                  • От: Компресор

                    Водно охлаждане без помпа се нарича термосифонно. Топлата вода отива нагоре към радиатора, студената слиза надолу, към главата.
                    Но трябва радиатор, иначе няма топлообмен.

                    Коментар


                    • От: Компресор

                      Термосифонното охлаждане има повече недостатъци от колкото предимства.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Компресор

                        Моя е Зилов.Проблема с охлаждането съм го решил много просто.Оригинално си има вход и изход на главата за охладителна течност.Вкарвам вода от чешмата през входа,на изхода един маркуч да се отича някъде и готово.
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • От: Компресор

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Термосифонното охлаждане има повече недостатъци от колкото предимства.
                          Като загрее започва да качва топлия антифриз нагоре, съответно студения слиза надолу, за кратковременен режим ми се струва напълно достатъчно, като добавя и някаква перка на шайбата ще стане по-добре макар, че зиловия компресор е предназначен за водно охлаждане и през дебелия чугун надал има голямо значение!

                          Коментар


                          • От: Компресор

                            Здр.имам проблем със един ел двигател.които е 220 380волта,2.2кв 2870 обороти.двигателе щте го слагам да върти компресор,питах един познат как точно трябва да се свърже,тои каза че трябва един кондензатор 160 микроферада и един 30 единият пусков другия работен,мотора не е центробежендо колкото го разбрах единият помага докато се разварти обороти и проблема е какво щте го прекасне като достигне нужните обороти,според него проблема е пресостата няма да може каже кога да пусне кондензатора и кога да го спре.Щте се радвам да ми помогнете,или да ми кажете как да го свържа,за да нямам проблем и да изгоря мотора.

                            Коментар


                            • От: Компресор

                              Първоначално публикуван от nasko11111 Преглед на мнение
                              Здравейте колеги! Някой може ли да помогне с малко информация? Имам компресор от този тип(снимката по долу), интересува ме какъв електро двигател го задвижва и какви са оборотите на компресорната глава?
                              [ATTACH=CONFIG]654289[/ATTACH]
                              Рових из темата ама не можех да намеря това което ми трябваше и за това питам.
                              Интересуваме за какво служи тръбичката зад шайбата на компресора сгъната на U- коляно.
                              Комшията донесе един такъв компресор на който резбата на колената за тази тръбичка са съборени.
                              Та въпроса ми е:- За какво служи и може ли без нея?
                              Имам на ум обяснение,но искам да чуя и друго обяснение за да разбера дали съм на прав път.

                              Коментар


                              • От: Компресор

                                При точно този модел компресори тръбичката е пробита и се явява одушник на картера .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X