Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Компресор

    Колега sek.1 дали е удобно да ми дадеш твой скаип или гсм да те попитам нещо ако е удобно. Или прати ми смс на моя 0884320721. Благодаря предварително!

    Коментар


    • До: Компресор

      Днес почнах профилактирането на икарусовия компресор машинката ще излезе доста сериозна диаметъра на буталата е 75мм хода 35мм. Въпреки сериозното измиване никъде няма следи от някъква табелка.
      Прикачени файлове
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • До: Компресор

        колега,с маслено охлаждане ли е ?и мазането май не е собствено ,а централно?

        Коментар


        • До: Компресор

          Охлаждането е водно само в главата . Мазането е централно но картера е затворен и не се налага някъква преработка. Сега като го разглобя целия и видя къкво е за смяна ще му търся ремонтен комплект . Трябва да търся някой познат работещ в градския транспорт.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • До: Компресор

            тука има едно магазинче за части,ако искаш ще погледна,не може да нямат,значи единствено лагерите купувай от магазини за лагери,защото тия заводските не ми вдъхват доверие, моя ифовия нещо се е разтропал яко,

            Коментар


            • До: Компресор

              Първо да го разглобя целия да видя как е надолу и ще видя къкво е за смяна и къкво ще му търся.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • До: Компресор

                ок,а клапаните му с пластина ли са или?

                Коментар


                • До: Компресор

                  Не кръгли са много особени са но понеже бяха много зацапани от маслен нагар не съм ги снимал киснат в една кутия с куреселин.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • До: Компресор

                    Ето го в почти готов вид компресора на Veselinv с разтоварен клапан и пресостат.
                    Прикачени файлове
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • До: Компресор

                      требе патентовам идеята с серпентината,на моя обаче тръбата е 1метър и по спомен има 2.5-3навивки, и защо си се отказал от тръбата дето я снима преди това?

                      Коментар


                      • До: Компресор

                        Защото ел.мотора е слаб 1.1 киловата монофазен а компресора е доста силен и мотора не може да тръгне под налягане та се наложи да сложа разтоварен клапан. Там пък има друг проблем пресостата задържа режима испускане много малко време и не може да испусне толкова много въздух (колкото има в разширителя) за толкова кратко време то и сега е на границата. Тука тръбата дойде към 80 сантиметра. Така е със самоделните компресори всеки вид е различен и се налагат разни инженерни импровизаций. За сега от опит мога да кажа че зиловите компресори се очертават като най благодатни за стациониране тръгват си с 8 атмосфери и с 1.1 мотор носят душманско прегряване без последствия (изцяло чугун са) и има ефтин ремонтен комплект.
                        Последно редактирано от sek.1; 04-12-09, 05:16.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • До: Компресор

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Ето го в почти готов вид компресора на Veselinv с разтоварен клапан и пресостат.
                          Уха-а, днес ще си го взема компресора и ще си надувам каквото си искам, а Сек.1 ще пие поморийска отлежала
                          Suzuki GSXR
                          VW Touareg
                          Mitsubishi Pajero II

                          Коментар


                          • До: Компресор

                            Вече я почнахме с колегите поморийската с пушена сланинка едвам излъгах един трезвеник да ме докара с мойта кола
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • До: Компресор

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Вече я почнахме с колегите поморийската с пушена сланинка едвам излъгах един трезвеник да ме докара с мойта кола
                              Suzuki GSXR
                              VW Touareg
                              Mitsubishi Pajero II

                              Коментар


                              • До: Компресор

                                Имам компресоре от хладилник и бутилки от фреон. Дали бутилките ще издържат налягането, което може да вдигне компреосрчето.
                                Трябва ми за дребни неща - продухване на детайли, вакуум помпа...
                                На бутилките пише да не се пълнят с нищо и да не се използват под налягане, дори в САЩ било подсъдно. Интересно до какво налягане са безопасни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X