Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бормашинка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бормашинка

    Първо дойде тазиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1529.jpg
Прегледи:2
Размер:425.1 КБ
ID:6158842 На другия ден ми се обадиха от едни вторични и без да се замислям взех и тази Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1537.jpg
Прегледи:2
Размер:331.1 КБ
ID:6158835 По принцип точно този модел го търся от доста години . Преди десетина години изпадна една такава в Ровотел и я взе един приятел . Много удобна и функционална бормашина . Предполагам е немско производство някъде около втората световна Естествено при бормашините се започва първо с най важното шпиндела . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1554.jpg
Прегледи:2
Размер:402.6 КБ
ID:6158836Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1557.jpg
Прегледи:2
Размер:502.4 КБ
ID:6158837 След толкова години е като нов няма видими следи от износване даже и лагери не се налага да се сменят . Промиване с бензин нова грес и шпиндела е готов за работа . Както се казва в една реклама няма да ме видите да правя такива работи Решавам от уважение към възръстта на машината да и ударя и една боя . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1563.jpg
Прегледи:1
Размер:482.9 КБ
ID:6158838 Минаваме на следващия етап колоната . Масивна стомана диаметър 77 милиметра и дължина 800 мм. Както каза някой не е тръба от прахосмукачка Всичко се избива като ново с подходящиея чук Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1577.jpg
Прегледи:1
Размер:398.2 КБ
ID:6158839 Качвам я на струга и почистваме като хората с телена четка и шкурка . Гайката вече се движи прекрасно .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1583.jpg
Прегледи:1
Размер:452.4 КБ
ID:6158840.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1586.jpg
Прегледи:1
Размер:322.5 КБ
ID:6158843 Става следобедно време и минаваме на следващия етап Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1573.jpg
Прегледи:1
Размер:598.7 КБ
ID:6158841
    Последно редактирано от sek.1; 15-07-19, 06:22.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Бормашинка

    Най ми харесва последния етап...
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • #3
      От: Бормашинка

      И последния ми харесва - ама дай кво става нататък ....
      "..бах ти сериала - целия го гледах - нищо не разбрах.."

      Коментар


      • #4
        От: Бормашинка

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Първо дойде тази.... На другия ден ми се обадиха от едни вторични и без да се замислям взех и тази ....
        Аз да попитам - защо когато разбра, че първата отива при Ванката, не включи анекс в договора за покупко-продажба с клауза "Рециклиране на втората"?
        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
        Най ми харесва последния етап...
        Изчезна някъде напоследък?
        В миналото ще остане, каквито сме били...

        Коментар


        • #5
          От: Бормашинка

          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          Най ми харесва последния етап...
          Виж сега една душа имам и едно тяло почна ли много да мъча тялото душата ще вземе да не и хареса и да реши да го напусне Та покрай работата трябва да си угаждаме на душата и тялото Работата по бормашинката върви като остане време . Плочата която държи електромотора е на много хитра системка с два водача свързани с врътката отпред което позволява смяна на оборотите на машината за секунди без никакъв инструмент . Също позволява особено при работа с по голям диаметър свредла да охлабиш ремъка и той да го играе предпазен съединител . При подмятането на бормашината по скраповете двата водача бяха доста изкривени . Изправих ги но не ми хареса как вървят и докато ровех из работилницата за 14 мм калибровано ми светна пред очите . Има един куп френски автомобили с 14 мм стебла на амортисьорите матерял мечта за тази работа . Закалени и хромирани . Звъннах един телефон и два стари изпуснали амортисьора след 15 минути ми бяха на масата . Извадих им стеблата отрязах ги на размер и вече са набити и щифтовани . Прескочих до ТГ там срещу крупната сума от 6.40 лева купих нова морзова ос . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1590.jpg
Прегледи:1
Размер:564.2 КБ
ID:5817984
          Последно редактирано от sek.1; 19-07-19, 04:50.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Бормашинка

            Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
            Аз да попитам - защо когато разбра, че първата отива при Ванката, не включи анекс в договора за покупко-продажба с клауза "Рециклиране на втората"?
            Не си прав!!!
            А първата кой ще реставрира?!

            Станьо колко е голяма първата ориентировъчно. Диря и мАтор та габаритно да го оразмеря де. Иначе мисля че 0.75кв ще е предоволен. А 0.55кв на ръба за някое по-голямо свредло...

            Коментар


            • #7
              От: Бормашинка

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              Не си прав!!!
              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

              А първата кой ще реставрира?!

              Станьо колко е голяма първата ориентировъчно. Диря и мАтор та габаритно да го оразмеря де. Иначе мисля че 0.75кв ще е предоволен. А 0.55кв на ръба за някое по-голямо свредло...
              0.55 и стига напълно . На моята БК 32 оригинално беше 2.2 киловата изгоря и съм сложил 1.5 киловата щото такъв имах . До ден днешен поне 10 години не съм успял да го натоваря дори и с 50 мм свредло . Нашия киловат е поне 2 пъти по мощен от китайския Твоята бормашина няма нищо за реставриране евентуално нова грес на лагерите и от кумова срама една боя
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Бормашинка

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                0.55 и стига напълно . На моята БК 32 оригинално беше 2.2 киловата изгоря и съм сложил 1.5 киловата щото такъв имах . До ден днешен поне 10 години не съм успял да го натоваря дори и с 50 мм свредло . Нашия киловат е поне 2 пъти по мощен от китайския Твоята бормашина няма нищо за реставриране евентуално нова грес на лагерите и от кумова срама една боя [emoji38]
                Ее ти сега, познаваш ме - боята е най-малкото дето ще получи. Утре ще заприходя един трифазен 0.55 на 940об/мин,пък после ще му мисля.
                И да в Китай киловатите изобщо като цяло ги нямат за нищо (справка - данни на джобно фенерче - 16 000W Police )

                Ще мина идната седмица да си я взема

                Коментар


                • #9
                  От: Бормашинка

                  Ванката ще намери какво да и реставрира, ако ще и нова швейцарска да е .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бормашинка

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    И да в Китай киловатите изобщо като цяло ги нямат за нищо (справка - данни на джобно фенерче - 16 000W Police )
                    При теб са по скромни на моето пише 50 000 вата Тия дни ще я примъкна твоята до вратата на работилницата че съм се заринал и едвам стигам до машините . Не е лесно да натъпчеш някъде 3 курса с дафа карусерия 6.20 на 2.40
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бормашинка

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      При теб са по скромни на моето пише 50 000 вата Тия дни ще я примъкна твоята до вратата на работилницата че съм се заринал и едвам стигам до машините . Не е лесно да натъпчеш някъде 3 курса с дафа карусерия 6.20 на 2.40 [emoji38]
                      Малии, ти си я закъсАл повече от мен

                      Ще ти пусна писмо по пощенския гълъП кога ще идвам, да се готвиш

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бормашинка

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Малии, ти си я закъсАл повече от мен

                        Ще ти пусна писмо по пощенския гълъП кога ще идвам, да се готвиш
                        С ортака сме заринали едни 200 квадрата с толкова желязо че една година не можем да се изровим Гълъба при нас обикновено става на чорба Тия дни един фазан се е завъдил някъде по двора на завода аз го дебна а колегата вече му е нарязал зелето
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бормашинка

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          С ортака сме заринали едни 200 квадрата с толкова желязо че една година не можем да се изровим Гълъба при нас обикновено става на чорба Тия дни един фазан се е завъдил някъде по двора на завода аз го дебна а колегата вече му е нарязал зелето
                          Начи ще пусна телеграма и за всеки случай един бански суджУк да не освирепеете и да изядете железата

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бормашинка

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Начи ще пусна телеграма и за всеки случай един бански суджУк да не освирепеете и да изядете железата
                            Няма страшно и двамата сме ловджии . Гледаме се все нещо има в хладилника А от как Петър ми даде и читав хладилник с фризер хептен нямам проблеми . Тия дни гледах че във фризера са останали само 3 пилета
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бормашинка

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              . Нашия киловат е поне 2 пъти по мощен от китайския
                              Поздравления за старанието при реставрацията,
                              А със сравнението ме изкефи и хвърли на дувара-успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X