Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой виждал ли е такава фреза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Някой виждал ли е такава фреза?

    Ами почнах ся сериозно. Мотора вече е с 2 скорости, както си трябва. Ще възстановя и изпон@ср@ната ел. инсталация.
    Помпата за охлаждането е руска. А в казанчето под нея има... нещо подобно на вкисната боза с примес на стружки и биологични отпадъци.
    Като развъртях пробката с триста зора не потече нищо, докато не шомпулирах смело с една отвертка.
    Инаще разглобяването е песен. Всичко е направено с швейцарска прецизност.
    Звъбните и винтовите предавки са перфектни.
    Остана да сваля редуктора и да я позачистя фино.


    Ето и малко снимков мАтрял:

    п.п. Добре че е черния помощтник, иначе нямаше да се оправя

    Коментар


    • #92
      От: Някой виждал ли е такава фреза?

      Ти си я попилял на повече части от колкото и е сложил завода производител
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #93
        От: Някой виждал ли е такава фреза?

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Ти си я попилял на повече части от колкото и е сложил завода производител
        Аа не!!!
        Има още за сваляне и за доразглобяване

        Коментар


        • #94
          От: Някой виждал ли е такава фреза?

          Лекия ремонт на фрезичката:

          Обърнете внимание на черупките на аксиалния лагер - единие е оригиналния СуидЗерлАнд 51104, а другия е УССР с дата 2003г. Ха кой е предал.
          Там ще мисля нова втулка, на която да се монтира семеринг, който да пази от гадости и охл. течност.
          Контакта е направен метален с висока прецизност.
          Където не е пиала нашенска ръчичка всичко е перфектно, ала където бай Уй е барнал с чукО и скачО е майка плаче.....

          Ако някой ми обясни уй жълтото какво е - намерих го из корпусната отливка в една кухина.

          Коментар


          • #95
            От: Някой виждал ли е такава фреза?

            Това жълтото е накрайник паднал от носа на прасе
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #96
              От: Някой виждал ли е такава фреза?

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Това жълтото е накрайник паднал от носа на прасе
              Май-май за друго не ми идва на ум. С едисонова резба е, което ще предпопожи, че се е ползвало по ел. нещо си. Вероятно е било тапа за ламБата

              Коментар


              • #97
                От: Някой виждал ли е такава фреза?

                Днес беше хигиенЕн ден! Разглобените възли бяха измиени по вече познатата ми технология със струга - индустриялен обезмаслител + безконтактен препарат (концентрат). Въпреки студената вода и температурите навън, изтече около тон боклук и парцали боя.
                Открих и кога е произведена машината или по-скоро кога е отлята долната корпусна част - 13.12.1963г. Йеее официално това е най-старата ми машина в работилницата
                Измих и отвратителният електромотор. След което го разглобих да се отече, че имаше малко вода, а е с чисто нов бобинаж, та да няма мяу.
                Ел таблото светна.
                Днес вьех и новите аксиални лагери 51104 SKF

                От тук натам следва подготовка за боя и двукомпонентна полиуретанова боя. Разбира се - сиво много близко да оригиналния цвят.

                Моля коментирайте без да се къхарите. Всякакви идей и съвети са добре дошли

                Ето и малко снимков мАтриял :

                Коментар


                • #98
                  От: Някой виждал ли е такава фреза?

                  Без коментар!!!Ти си уникален!!!
                  Направо си готов да направиш фирма за тотално пълно реновиране на металорежещи машини.Евала!!!!!
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Някой виждал ли е такава фреза?

                    Уникален си!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                      Перфекционизъм в изобилие! Да ти пратя някоя от моите машини, да хваща ред на опашката?
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                        Каква химия използваш за измиването?

                        Коментар


                        • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                          Все си мислех че след струга няма да боядисваш повече ,ама на...Браво.На мен след струга не ми останаха нерви за бормашината,а фрезата не съм монтирал.Браво още веднъж

                          Коментар


                          • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                            Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                            Без коментар!!!Ти си уникален!!!
                            Направо си готов да направиш фирма за тотално пълно реновиране на металорежещи машини.Евала!!!!!
                            Благодаря, благодаря. Ако имах пространство, щеше да съм почнал одавна. Пусто няма място.
                            Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                            Уникален си!
                            Благодаря
                            Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                            Перфекционизъм в изобилие! Да ти пратя някоя от моите машини, да хваща ред на опашката? [emoji38]
                            Давай де, само да не е по-дълга от 3м.
                            Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
                            Каква химия използваш за измиването?
                            Обезмаслител индустриален някакъв си на медикс, безконтактно за автомобили на мотокс. Мешам ги 1:1 концентрат и помагам с телената четка. Мия със студена вода, ако имяш пароструйка ще стане и без да търкаш с телената четка.
                            Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                            Все си мислех че след струга няма да боядисваш повече ,ама на...Браво.[emoji38]На мен след струга не ми останаха нерви за бормашината,а фрезата не съм монтирал.Браво още веднъж[emoji38]
                            Оо, на мен ми дай занимавки. Така си държа ума зает и не му идват глупост на ред и благодаря за оценката.

                            Радвам се че ви харесва с какво се занимавам и следите моята темичка.

                            Коментар


                            • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              ... и следите моята темичка.
                              с нестихващ интерес
                              В миналото ще остане, каквито сме били...

                              Коментар


                              • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                                Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
                                Каква химия използваш за измиването?
                                За сега най читавия промишлен обезмаслител на който съм попадал е на Индустриална химия Долно камарци . Има и по маркови ама те струват една торба пари а тоя е 6 лева литъра и го дават да се разрежда 20 към 1 . Аз го карам по концентриран за миене на машини .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X