Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой виждал ли е такава фреза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Някой виждал ли е такава фреза?

    https://youtu.be/RoqraidTkP8

    Коментар


    • #17
      От: Някой виждал ли е такава фреза?

      https://youtu.be/wFf75JbPgPI

      Коментар


      • #18
        От: Някой виждал ли е такава фреза?

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Почти като на моята 675р.Шпиндела на какъв захват е?
        При тези ходове всеки мм е важен,всичко което съм взимал или произвеждал,е вкарано във шпиндела или максимално близо до шпиндела.Инак няма място за работа,при мен след сваляне на масата има на плочата канали,на които закрепвам делителният апарат вертикално и разни други неща.Това увеличава възможностите за обработка в пъти.
        Шпиндела е на най-отвратителния възможен захват - W20, ползва се от Aciera и от Shаublin. Комплект цанги е 1500 евраки
        Както вече споменах мисля да си изработя дорник с опашка на този захват към er32. Но силно се надявам да е късмет да изкочат цанги на разумна цена на захват W20. Така печела едни 50мм, което е фактор при такава машина.
        Търся си и ниско машинно менгеме, по възможност въртящо.

        Поздрави

        Коментар


        • #19
          От: Някой виждал ли е такава фреза?

          Нищо друго освен ER не ти трябва, вЕрвай ми! Функционалната разлика е от тук до космоса. Като достъпност пък съвсем.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Някой виждал ли е такава фреза?

            Хубавото на ER цангите е че са масови. Един от недостатъците им е че има и много лошо изработени. Познат се оплакваше че бил закупил някакви ментета с биене няколко десети.
            Другият им недостатък е че ако фрезерът е късичък за конкретната работа и трябва да се хване на половината работна площ на цангата, тя има склонност да изпуска фрезера ако свободната част на цангата не се подпре с допълнително парче с диаметъра на фрезера.
            Тоя дребен проблем липсва при оригиналните цанги на тая фреза и при малкото им братче - R8.
            Цитираната по-горе цена е безумна де...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #21
              От: Някой виждал ли е такава фреза?

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Хубавото на ER цангите е че са масови. Един от недостатъците им е че има и много лошо изработени. Познат се оплакваше че бил закупил някакви ментета с биене няколко десети.
              Другият им недостатък е че ако фрезерът е късичък за конкретната работа и трябва да се хване на половината работна площ на цангата, тя има склонност да изпуска фрезера ако свободната част на цангата не се подпре с допълнително парче с диаметъра на фрезера.
              Тоя дребен проблем липсва при оригиналните цанги на тая фреза и при малкото им братче - R8.
              Цитираната по-горе цена е безумна де...
              Точно, но цената е безумна просто.
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Нищо друго освен ER не ти трябва, вЕрвай ми! Функционалната разлика е от тук до космоса. Като достъпност пък съвсем.
              Мдаа, единственият недостатък за мен е че ще загубя 40-50мм ход, което си е фактор при тази фреза.

              Коментар


              • #22
                От: Някой виждал ли е такава фреза?

                ER-овете са стандарт от 60-те и 70-те години, когато като цяло и машините поевтиняват драстично. Тези стандарти W20 и 25 не ги знам от кога са, но най-вероятно са предвоенни и са били масово разпространени в години, когато фрезата не е била машина, дето средния европеец може да си я купи за гаража. Отделно в немскоезичния свят...разбират думата "традиция" в машиностроенето твърде буквално, именно защото точността и прецизността са издигнати в култ. В което няма нищо лошо, но това струва едни пари, които дори там за техния стндарт са тежички, а за нас тук на Изток са просто немислими.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Някой виждал ли е такава фреза?

                  Тези цанги не са ли съшите
                  http://www.polymeta.bg/shop/instrume...plekt-tsangi-2

                  Коментар


                  • #24
                    От: Някой виждал ли е такава фреза?

                    Имам едни подобни дребни цанги утре ще ги видя какви са .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Някой виждал ли е такава фреза?

                      При мен е цангодържач на М-4 и във него влизат цанги подобни на W-20,но със вътрешна резба М-14Х2мм.
                      Имаш цангодържач за тези цанги и ги нямаш или направо шпиндела е за W-20!?Ако е така аз си бих изработил набор цанги,малко пипкава работа е но е възможно.Лошото е,че ще ти трябват и нанайсе опашки на които да си наредиш необходимите инструменти.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Някой виждал ли е такава фреза?

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Имам едни подобни дребни цанги утре ще ги видя какви са .




                        Това са размерите
                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        При мен е цангодържач на М-4 и във него влизат цанги подобни на W-20,но със вътрешна резба М-14Х2мм.
                        Имаш цангодържач за тези цанги и ги нямаш или направо шпиндела е за W-20!?Ако е така аз си бих изработил набор цанги,малко пипкава работа е но е възможно.Лошото е,че ще ти трябват и нанайсе опашки на които да си наредиш необходимите инструменти.
                        Цангодържач нямам. Цангите се слагат директно на главата в нейния държач.
                        На другия привод е по същия начин.
                        Изработването на цанги е вариант - да, но по-скоро един преходен дорник е по-подходящ каточели....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Някой виждал ли е такава фреза?

                          Ей-сега се загледах,това е със трионообразна резба.Някой предлага ли въобще опашки със тоя захват!?Щото ако си ги правиш,всичко трябва да мине през термичното и после задължително на шлайф.
                          Вретеното от машината пак същата простотия ли е?
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Някой виждал ли е такава фреза?

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Ей-сега се загледах,това е със трионообразна резба.Някой предлага ли въобще опашки със тоя захват!?Щото ако си ги правиш,всичко трябва да мине през термичното и после задължително на шлайф.
                            Вретеното от машината пак същата простотия ли е?
                            Да пак е същото.
                            Именно за това мисля да си направя един преходен дорник за ЕР32.
                            Има къде да се шлайфа и термообработи. За резбата си мисля че ако направя ново затягащо приспособление с нормална резба ще си улесня малко живота.
                            Пък ше го видим де

                            Коментар


                            • #29
                              От: Някой виждал ли е такава фреза?

                              Не барай резбата,товароносеща е и затова е с този профил,до колкото се сещам и на декел е такава(със такъв профил).
                              Имаш ли някакъв инструмент с машината или е само окомплектовката?

                              P.S.Тия 40-50мм за ЕР-32-то ще те бъркат много понякога...
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Някой виждал ли е такава фреза?

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                Имаш ли някакъв инструмент с машината или е само окомплектовката?

                                P.S.Тия 40-50мм за ЕР-32-то ще те бъркат много понякога...
                                Нямам почти нищо, с машината освен някой друг фрезер, изключвайки окомплектовката.

                                - предосещам го това с намаляването на хода. Именно затова и съм на чудеЖ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X