Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой виждал ли е такава фреза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Някой виждал ли е такава фреза?

    https://youtu.be/E49fMWbt9cg

    Коментар


    • #47
      От: Някой виждал ли е такава фреза?

      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
      А откъм биене как е?
      Няма . След празниците ще му сложа един индикатор да го видя къде е . По принцип за твоята мисля че имам при мен и оригинални инструментални държатели . В момента оживяваме един пообран от към управление Фелман и все нещо е останало в неговия инструментален шкаф . Уникално точна машина е има реални 5 микрона повтаряемост на движенията .Беше при едни душмани те не можаха въобще да го подкарат но са обрали един сервомотор и няколко блока от управлението . Добре че поне управлението е масово Хайденхайн . Мога да го сменя с ЕТА 17 или Фанук 6М но ще се видим в голямо приключение с писането на ладер диаграмата .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Някой виждал ли е такава фреза?

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Няма . След празниците ще му сложа един индикатор да го видя къде е . По принцип за твоята мисля че имам при мен и оригинални инструментални държатели . В момента оживяваме един пообран от към управление Фелман и все нещо е останало в неговия инструментален шкаф . Уникално точна машина е има реални 5 микрона повтаряемост на движенията .Беше при едни душмани те не можаха въобще да го подкарат но са обрали един сервомотор и няколко блока от управлението . Добре че поне управлението е масово Хайденхайн . Мога да го сменя с ЕТА 17 или Фанук 6М но ще се видим в голямо приключение с писането на ладер диаграмата .
        Моля да провериш какво има налично и да ми пишеш - ако са за продажба нещата ги отнасям като куцо пиле домат!

        Коментар


        • #49
          От: Някой виждал ли е такава фреза?

          Първоначално публикуван от gsl80 Преглед на мнение
          Ти разбра ли нещо от това клипче, освен че някой стърже някакъв цангодържач

          Коментар


          • #50
            От: Някой виждал ли е такава фреза?

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Ти разбра ли нещо от това клипче, освен че някой стърже някакъв цангодържач
            колегата ти дава много добър съвет. Авторът на видеото е качил и част втора - https://www.youtube.com/watch?v=NKlaffWPDkM
            Тук се вижда биенето. Особенното е, че го работи не в универсал, а в цангов захват. Това което не го показва, но трябва да се направи- маркира се точното положение на държача във вретеното и се слага само в това положение занапред. Те са две през 180 градуса. В маркираното положение прешлайфа на място на самата асиера вътрешният конус на цангодържача по който лягат цангите. Поне аз така го правих и биенето е стотна.
            Последно редактирано от i208; 24-12-18, 09:56. Причина: редакция

            Коментар


            • #51
              От: Някой виждал ли е такава фреза?

              Те това са цангите които имам . 20 броя от 1мм до 12 мм не знам точно от какво са . Мислех да им правя държател и да ги ползвам на моите фрези ама имам поне 10 други цангодържателя ИСО 40 и ИСО 50 та до тия едва ли ще стигна в този живот Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4007.jpg
Прегледи:1
Размер:327.3 КБ
ID:5805566
              Последно редактирано от sek.1; 26-12-18, 09:16.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Някой виждал ли е такава фреза?

                Като размери имат ли общо с това :


                Може ли и телефон да се чуем евентуално ?

                Коментар


                • #53
                  От: Някой виждал ли е такава фреза?

                  Още техн. данни

                  Коментар


                  • #54
                    От: Някой виждал ли е такава фреза?

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Те това са цангите които имам . 20 броя от 1мм до 12 мм не знам точно от какво са . Мислех да им правя държател и да ги ползвам на моите фрези ама имам поне 10 други цангодържателя ИСО 40 и ИСО 50 та до тия едва ли ще стигна в този живот [ATTACH=CONFIG]977696[/ATTACH]
                    Вероятно са R8.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Някой виждал ли е такава фреза?

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Вероятно са R8.
                      R8 нямат външна резба.

                      Може да са C5 или W25
                      Последно редактирано от I.Stoyanov; 26-12-18, 12:20.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Някой виждал ли е такава фреза?

                        Така цангите които имам са дълги 80 мм ; средния центровъчен диаметър е 15 мм а резбата е 12.5 мм 25 навивки . Не съм я гледал на какво отговаря по таблицата .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Някой виждал ли е такава фреза?

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Така цангите които имам са дълги 80 мм ; средния центровъчен диаметър е 15 мм а резбата е 12.5 мм 25 навивки . Не съм я гледал на какво отговаря по таблицата .
                          Благодаря за проверката,но не стават [emoji849][emoji30][emoji32]

                          Коментар


                          • #58
                            От: Някой виждал ли е такава фреза?

                            https://www.tutti.ch/de/vi/thurgau/g...ehoer/20773404
                            Тука се продава преход от W20 на MK2 ,ама е в Швейцария

                            Коментар


                            • #59
                              От: Някой виждал ли е такава фреза?

                              Първоначално публикуван от filomatis Преглед на мнение
                              https://www.tutti.ch/de/vi/thurgau/g...ehoer/20773404
                              Тука се продава преход от W20 на MK2 ,ама е в Швейцария
                              Благодаря, ще разгледам.
                              Мисля да се ориентирам към W20 - ER25

                              Коментар


                              • #60
                                От: Някой виждал ли е такава фреза?

                                Еми почнах я полека. Мотора е пренавиван някога и от двускоростен с 740 и 2880 оборота/мин, е станал едноскоростен с каквито обороти се е получило. Чугунената ремъчна шайба е отчупена на места заради "умели" майстори. Аз я вадих 1 час като се наложи да я грея с горелката. Както и да е. Излезна, смених и лагерите и сега е при бобиньора да стане отново двускоростен. До тук толкоз.

                                п. П. Мисля да опирам да изградя с твърд припой липсващите ръбчета по шайбата с оксижена и после да я врътна на струга. Някой минавал ли е по този път, гледам разни клипчета в тубата, но до там...
                                Последно редактирано от I.Stoyanov; 12-01-19, 09:28.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X