Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Днес го включиха към тока и се оказа, че фиксатора на съединителя е повреден.някакви съчми за едната посока са изпадали и съедилителния пакет не работи.
    С две думи няма съединител ни на пред ни назад.
    Сега ще викат специалист да монтира нов съединителен пакет комплект със всичко.
    Ще струва 350 лв смяната (труд +части)
    И пак ще го гледам.
    На вид не изглежда много ползван, тези съединителни на стуговете често ли се повреждат.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      При нормална работа на практика никога . Съединителите на струговете са метални многодискови тип Сигма . Страдат най вече от работа без масло защото то ги охлажда . Без масло може да свърши буквално за няколко дни . Ако е само 350 лева добре . Преди десетина години съединител за тия машини във ВСК Кентавър беше 600 лева без ДДС .


  • Здравейте колеги! Какъв е този струг? Има ли слабости, колко тежи? Не намирам никаква информация, моля помогнете.
    Честит празник!
    Прикачени файлове

    Коментар


    • Това е някаква разновидност на тая барака СУ 321 https://offroad-bulgaria.com/forum/%...D%D0%B8/page32 По голям боклук от българските стругове не съм виждал и вероятно не е произвеждана . Това е една от малкото машини които в тоя живот с кеф съм бракувал и пратил към скрапа .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • kanko
        kanko коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря колега, спасяваш ме от бъдещи неволи! Ще търся запазена Ц8-ца, дано имам късмет.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        То по скапан от тоя от българските няма . Така че каквото и друго да вземеш е по добре .

    • Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Това е някаква разновидност на тая барака СУ 321 https://offroad-bulgaria.com/forum/%...D%D0%B8/page32 По голям боклук от българските стругове не съм виждал и вероятно не е произвеждана . Това е една от малкото машини които в тоя живот с кеф съм бракувал и пратил към скрапа .
      Станьо, я разкажи малко повече. Аз само на снима съм виждал такова и си мислех че не е лоша машина, вероятно копирана от руснаците.

      Коментар


      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Скапана схема по принцип . Междинна редукторна кутия с 12 степени . В нея е съединителя на нея е куплиран ел мотора с ремъци предава движението на шпинделната кутия . Тук има снимки на един дето правих горе в УП навремето . По принцип по тази конструктивна схема има доста машини руски ; чешки ; немски . Основната разлика е че те са с електросъединител
        а на нашия е механичен дисков наврян на кучето в г@з@ и за един реглаж трябва да си много чевръст в ръцете и да знаеш всички псувни поне на няколко езика около българския . Това ако искаш да имаш съединител . Лостовата система която управлява съединителя е дълга сложна и лесно се разбива . Тоя горе го правих само за да докажа навремето на стария механик че може да се направи само че вече отдавна спрях да доказвам на някой нещо . https://offroad-bulgaria.com/forum/%...D%D0%B8/page31
        Последно редактирано от sek.1; 04-03-21, 09:11.

    • Взех си струг С8М. Търся зъбни колела за лира 70 и 75 зъба. Сега се оглеждам за малка фреза.
      Последно редактирано от kanko; 24-03-21, 16:11.

      Коментар


      • Здравейте колеги, от известно време чета форума и днес си купих 1 запазен су 320 като за начало. Няма заден център на задното седло. До колкото чета е мк 4.5 , но в нета намирам само номер 4 или 5 , ще се радвам ако ме консултирате кой е номера на морза, за да си купя. Също така се интересувам как да монтирам струга, на постамент само да лежи или както някои ми казаха на гумени тампони с метални шайби и болтове за нивелация като на хладилник.
        Ако някой има техническа документация за струга, ще се радвам ако ми изпрати. Мейла ми е botev.petar@abv.bg
        Благодаря и хубав ден на всички колеги!
        Последно редактирано от botevmen; 27-06-21, 23:54.

        Коментар


        • На постамент няма да можеш да го монитраш, не го гледай тоя монтаж. Просто не е за теб. Това е решение за заводи, където стругът се монтира и не мърда от там докато е струг. Не е твоят случай.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • Морза на задното седло в документацията пише че е МК4, на Ц8 е МК3.
            Ако неме лъже паметта морза в шпиндела е 4,5.

            Коментар


            • Здравейте, имам струг C11M , дали на някого му се намира техническа документация за този модел и още един въпрос за един шмиргел ме интересува за модел и някакво упътване , както и схема на захранването ако имате .Ще съм ви благодарен..
              Прикачени файлове

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X