Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на фреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Преместване на фреза

    Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
    За какво прихващане говорим и какъв да е инструмента? А за пробиването винаги първо с център го правя научих се по трудния начин когато изпочупих доста свредла а от това ф7 ще става патронници за свредла ф2 и опашка ф10 и наистина отвора трябва да е на център.Интересното е че винаги дупката става около 2.3мм а дупча със свредло 2мм
    Прехващането е, престъргваш около 40-50 мм.дължина, изваждаш напред от универсала още толкова от дължината и така докато постигнеш колкото ти трябва. Но това ако нямаш биене на универсала, и пак няма да е идеално при наставките и съответно гладкостта. А когато дупчиш с 2мм. и ти излиза 2,3, нещо не ти е на център. Най вероятно задното седло.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Преместване на фреза

      Забелязах че когато правя центровия отвор самото центрово свредло се надига нагоре когато опре в детайла,когато сложа индикатор на буталото излизащо от задното седло дава отклонение от 5 стотни при допиране на центъра в детаила,изкарах буталото но не видях нищо за регулиране,има доста луфт във задния лагер на седлото но незнам дали това е проблем.

      Коментар


      • От: Преместване на фреза

        Не ти е проблем луфта в задния лагер, но пък и не е трудно да се оправи.

        Седлото има болтове за напречно центроване. Ако изместването ти е надолу обаче лекуването е с подложки между седлото и паралелите му. Предполагам всичките тия измервания ги правиш при стегнато задно седло (от ръчката отгоре)?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Преместване на фреза

          Амиииии не не е стегнато,когато го стегна спира да се върти и няма как да подавам. Опитах да го обера до степен в която започва да се върти малко по трудно и тогава няма отклонение на индикатора но незнаех дали е правилния начин а и дупката става една идея по широка. Ако това е начина остава да не е центровано напречно.

          Коментар


          • От: Преместване на фреза

            Значи го стягаш до степен да върви стегнато, и пак мериш. Това стягане освен за застопоряване се използва и за да обере луфта на пинолата спрямо тялото на седлото. Като искаш прецизност се пристяга така че да върви стегнато, тоест да имаш леко (или пък не толкова леко, но преодолимо) съпротивление докато въртиш търкалОто на задното седло.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Преместване на фреза

              Тази година научих много неща благодарение на вас за което съм ви много благодарен,радвам се че сте толкова отзивчиви и се извинявам ако съм отегчил някой с глупавите си въпроси но това е нещото което правя с удоволствие и голям интерес.За тази година мисля че е време да престана да питам и да се отдадем на празничното настроение,догодина пак ще има куп глупави въпроси защото има още много да науча,надявам се да сте все така отзивчиви. Весели празници на всички вас и семействата ви,желая ви най-вече здраве,весело посрещане на празниците,много усмивки и хубави моменти с любимите ви хора.Каквото и да ви пожелая ще е малко защото тук срещнах разбиране и човечност,бъдете здрави.

              Коментар


              • От: Преместване на фреза

                Здравейте и за много години. Препоръчайте ми конусен патронник за струга но да е с възможно най-висок клас на точност и да захваща максимум 13мм няма значение дали е самозатягащ или не важното е да е абсолютно прецизен.По принцип ще го ползвам за свредла 2мм.

                Коментар


                • От: Преместване на фреза

                  Аз си взех петлевов китаец самозатягащ.Доволен съм,нямам превъртяло свредло,на център е и си ми върши работа.С резба е и съм му навил опашка ф16,и го ползвам и на струга и на фрезата.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Преместване на фреза

                    А от къде да си поръчам? Как да разбера дали задното седло ми е на център?

                    Коментар


                    • От: Преместване на фреза

                      Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                      А от къде да си поръчам? Как да разбера дали задното седло ми е на център?
                      Влизаш в първият магазин за флексове и дрелки и пазариш.Задното седло е много относително нещо...
                      За проверка слагаш някакво късо ф-и във универсала и престъргваш на конус със остър връх,набиваш център на задното седло и затягаш близо до универсала.Вземаш парче хартия,пускаш шпиндела да се върти и с ръкохватката доближаваш центъра,на хартията трябва да се образува много малка дупчица ако е в център.Ако е разместен ще накъса хартията.
                      Това обаче съвсем не означава,че центърът е в "център" като се отдалечи от универсала,и машината няма да произвежда конуси.Почти няма струг който да не го прави,и за всяка дължина подпряна с център се прави корекция за да стане детайлът със еднакви размери в двата края.Разликата може да варира от две-три стотни до няколко десети или милиметър,ако задното седло е силно разцентровано.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Преместване на фреза

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5740417
                        Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                        А от къде да си поръчам? Как да разбера дали задното седло ми е на център?
                        Слагаш в универсала една стойка с индикаторен часовник + един мъртъв център в пинолата и завърташ универсала леко на ръка.
                        Отчиташ показанията на часовника в 4 точки- горе, долу, към теб и към стената. Ако оста на въртене на универсала е успоредна с оста на пинолата и двете оси съвпадат часовника ще отчита само една стойност. Ако играе почваш да нагласяш задното седло. Това нулиране се прави непрекъснато при фрезите.
                        Последно редактирано от i208; 17-01-17, 18:55. Причина: драсканица

                        Коментар


                        • От: Преместване на фреза

                          Утре ще опитам и двата начина,когато правя отвор със свредло 2мм отвора става 2,2мм а това ми е голям проблем за това което правя. А какво се нулира при фрезите?

                          Коментар


                          • От: Преместване на фреза

                            Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                            Утре ще опитам и двата начина,когато правя отвор със свредло 2мм отвора става 2,2мм а това ми е голям проблем за това което правя. А какво се нулира при фрезите?
                            Точен отвор на струг се постига трудно,заради стружките които остават по свредлото,отвора става по-голям и със деруги особенно ако е със по-голяма дълбочина.Проблем може да е самата скоростна кутия,която може да е изместена или задното седло,както и заточването на свредлото,стружките са също проблем.Пробвай със 1,7-1,8мм и калибровай със 2мм.
                            Не ти трябва да знаеш какво не се нулира при фрезите,за всяка една операция(ако трябва да е прецизна) се използва микрометър закрепен надежно за позициониране на детайла,инак нещата отиват по-дяволите!
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • От: Преместване на фреза

                              При фрезата се ценнтрова вертикала на въртящата се глава след завъртане на градус различен от 90 гр. .А разлика в диаметъра на отговора може да се получи от неправилно заточване на свредлото.Свредлата не са заточени винаги правилно фабрично и ти трябва да ги коригираш.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • От: Преместване на фреза

                                Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                                При фрезата се ценнтрова вертикала на въртящата се глава след завъртане на градус различен от 90 гр.
                                Става въпрос за 0-гр. май.
                                При инструменталните фрези този проблем е решен със центриращи конусни щифтове,но микрометър и вътромер са във основните операции извършващи прецизно тези машини.
                                Ако е нещо което просто искаш да изчегърташ,става и без тях.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X