Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на фреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Преместване на фреза

    А сега поредния въпрос.Налага ми се да си направя бронзова втулка за скоростната кутия леглото в което ще ляга е 30мм а вала които влиза в нея е 26.8мм с какви размери трябва да е втулката,вътрешния диаметър със свредло и райбер или на нож е най добре да се направи? Изобщо какви са допуските за тези втулки?
    Последно редактирано от perdeee; 12-11-16, 23:09.

    Коментар


    • #47
      От: Преместване на фреза

      Къде по точно е тази втулка.

      Коментар


      • #48
        От: Преместване на фреза

        От 3 до 5 стотни натяг,диаметъра в плюс 0,03-0,05мм.За вътрешния размер е най-добре да монтираш втулката и да уточниш размера със разстъргваща глава.Ако не позволява-на нож,хлабината 0,05-0,08мм,предвиди че ще свие при набиването.Никакви райбери и свредла,ще надерът повърхността.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #49
          От: Преместване на фреза

          Втулката е във скоростната кутия на моя стар но верен трактор,на вала който предава движението назад към карданния вал.Със разстъргваща глава имаш предвид на фрезата ли и ако е така какъв вид фрезер да си взема,все още си окомплектовам машинките,препоръчайте ми и някаква разстъргваща глава.

          Коментар


          • #50
            От: Преместване на фреза

            Втулката е във скоростната кутия на моя стар но верен трактор,на вала който предава движението назад към карданния вал.Със разстъргваща глава имаш предвид на фрезата ли и ако е така какъв вид фрезер да си взема,все още си окомплектовам машинките,препоръчайте ми и някаква разстъргваща глава.

            Коментар


            • #51
              От: Преместване на фреза

              С разстъргваща глава става ако детайла позволява да бъде качен на фрезата . Растъргваща глава търси българска . Китайските в Полимета изглеждат добре но не съм работил с тяхна и нямам идея как са като изпълнение .
              Последно редактирано от sek.1; 13-11-16, 07:20.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Преместване на фреза

                Това и щях да попитам,защото оста е доста дълга и няма как да се захване на фрезата за да се обработи вътрешно,или поне аз не намирам начин.а за малки втулки които не стават на нож как се процедира.

                Коментар


                • #53
                  От: Преместване на фреза

                  Където детайла не позволява да се качи на машина друг избор освен райбероване няма . Сложи някоя снимка да го видим детайла може да му измислим захват .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Преместване на фреза

                    Ако отвора за втулката е глух, а май че е такъв, и райбер няма да свърши работа. Правене само на струг, с необходимите допуски хлабина и ситост за набиване.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Преместване на фреза

                      Да точно глух отвор е,но е голям диаметър и става на нож,благодарение на вашите съвети ще набия втулката и ще я уточня със ножа,имам доста малки ножове които без проблем ще влязат в детайла,така и махнах старата втулка,Ако днес не успея да се справя ще кача снимка за да видим как да го захванем на фрезата.
                      Последно редактирано от perdeee; 13-11-16, 08:06.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Преместване на фреза

                        Разстъргващите глави на полимета са добри,вървят със комплект борщанги,ползвам такава и съм доволен.
                        На втулката преди да я набиеш трябва да направиш канал за мазане.И нека хлабината да е по-голяма 0,1мм,че със тези негроли да не остане без мазане и задере.Трябваше да започнеш с трактор за да се разберем.И май трябва да е ЮМЗ.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Преместване на фреза

                          Прав си такъв е,на самата ос има два отвора за мазане и мисля когато набия втулката да я разпробия за да влиза масло,би трябвало да и е достатъчно. А за канала ако е нужен не знам как да го направя все още съм много бос в професията.Откакто си взех струг и фреза все резби и стружки сънувам много ми е интересно и имам голямо желание да се науча и без хора като вас не бих успял.Дано не ви отегчавам с въпросите си,радвам се че сте винаги готови да помогнете.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Преместване на фреза

                            Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                            ...вала които влиза в нея е 26.8мм...
                            27мм трябва да ти е вътрешния отвор на втулката. Има простичък принцип - точна дупка с нестандартен размер се прави по-трудно от вал с нестандартен размер. По тоя повод почти винаги дупките, в които влиза нещо се правят на номинал (в твоя случай 27мм), а допуска се остава върху вала (в твоя случай 2 десети). Таман преди дни си купувах втулка за скоростите на терано, в случая с 16мм отвор. Втулката е на номинал. Предполагам вала ще е 15.8 - 15.9мм. Същата работа е при разни дупки за тампони с външна черупка - тампона за дупка 32мм е с диаметър 32.2 - 32.3мм.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Преместване на фреза

                              Справих се с втулката като я престъргах на нож на 27мм,просто изтървах малко размера исках да е 26,9 но сега като прочетох какво е написал sparky и се успокоих че не е много. Мисля си дали да не сменим името на темата примерно на (въпроси на начинаещите стругаро-фрезисти) или нещо подобно за да могат повече хора да се възползват от написаното а и хора като мен боси в занаята да има къде да попитат за това което не им е ясно а не да пускат отделни теми. Какво ще кажете за предложението?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Преместване на фреза

                                То теми има няколко стига на някой да му се чете . http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102716 http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=80755 http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=101002
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X