Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за ФУ-250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Информация за ФУ-250

    Машинната масльонка е подобна на такаламит .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Информация за ФУ-250

      Първоначално публикуван от ektelion Преглед на мнение
      Аз имам масльонка с помпичка, но малко метода ми убягва - просто се натиска сачмата, и се капва масло?
      Това представлява машинната масльонка . На принципа на такаламита е но се пълни с машинно масло . На времето си вървяха в заводската комплектация на машините .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0150.jpg
Прегледи:1
Размер:69.2 КБ
ID:5677162
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #33
        От: Информация за ФУ-250

        Смазах ги със спринцовка.

        Обаче - проблем - видях ботуша, видях винта...Но не видях как и откъде да сипя масло. Доколкото мога да се ориентирам, гайката е хваната на ботуша с 3 малки винта (с опипване толкова разбрах, защото са завити отгоре). Не видях нито пробка, нито капачка...Откъде по-точно се сипва маслото?
        Последно редактирано от ektelion; 22-08-15, 22:25.

        Коментар


        • #34
          От: Информация за ФУ-250

          Трите малки болтчета трябва да държат един ламаринен полумесец капачка отвиваш го и от там наливаш . Поне на ФУ 321` е така .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Информация за ФУ-250

            Тези винтчета, не опитах да ги развивам, но става ли без да се свали масата (че по спомен нямаше много място между тях и седлото)?

            А иначе, направих си един паралел, голям кеф ...И аз да свърша нещо на тая фреза, макар и толкова елементарно ...Следващата ми задачка е да си направя челюсти за едно старо менгеме. То е само с една, утре ще ходя да си харесам някоя стомана на вторични, и ще си правя през събота/неделя ако остане време ...

            Коментар


            • #36
              От: Информация за ФУ-250

              Така и така си нямаш челюсти, махни втората ,стисни без челюсти с мъртво парче под леглата на челюстите и качи менгемето на фрезата да подравниш челата на леглата . и после си направи втора челюст.И си купи читав материал , че от вторичните не знаеш на какво лайно ще попаднеш! Успех!
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • #37
                От: Информация за ФУ-250

                Много добра идея, не ми беше минало през главата...Само дето още не съм си харесал стомана, и се чудя каква да е...

                Коментар


                • #38
                  От: Информация за ФУ-250

                  Гледах гайката под масата - няма капачка, а болчетата които държат самата гайка, няма как да се развията отгоре...Явно трябва да се свали цялата маса. Но иначе винта си е омазан целия, та се чудя, да не би да се смазва с помпичката на масата? Или пък си има масло вътре...

                  Коментар


                  • #39
                    Търся ръководство за експлоатация за Фу 251 ,ако го има някой ще съм много благодарен нека ми пише на мейла,staikoni2@abv.bg

                    Коментар


                    • #40
                      На руски става ли ?

                      Коментар


                      • #41
                        Става прати ми го на мейла ако можеш,нещо не ми е ясно къде точно трябва да я смазвам намирам няколко пробки ,но има прозорчета където няма откъде да налея маслото...

                        Коментар


                        • #42
                          Ако знаеш къде и се сипва масло,кажи просто я оглеждам и не мога да схвана ,има картинка къде има картери но нз от къде се зареждат,може и помпа да качва маслото от някъде,не ми е ясно,и за това питам да не я скапя нещо,иначе работи пробно я включвах,на празен ход и размърдах масата,но без да е основно смазани възлите не смея да не изрони нещо...

                          Коментар


                          • gy6ter
                            gy6ter коментира
                            Редактиране на коментар
                            Изпратих я ,на страница 21 са описани пробките .Схемите,интервалите на смазване и видовете масла на страница 42-ра.Не съм се занимавал по принцип ,надявам се ръководството да ти свърши работа . Ако не си го получил пиши да го пратя пак .

                        • #43
                          Видях го благодаря ,ще я огледам внимателно сега вече,мисля че и масло М10 Д да и сипя пак ще по добре от празно ,защото точно такова не знам дали ще намеря ....в струга съм сипал вече 5г няма ядове...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X