Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за ФУ-250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация за ФУ-250

    Здравейте колеги,

    По стечение на обстоятелствата се сдобих с фреза фу-250 с доста инструменти към нея. За съжаление, самоходите и ту работят, ту не, а аз понеже нищо не разбирам, не съм сигурен дали причината не е в мен. Има една малка ръчка която прилича на съединител, може ли да е от нея? Също ми прави впечетление, че масата (когато се движи) на самоход винаги тръгва назад, въпреки че ръчката я местя напред-назад.

    Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен !

    А ако имате и някаква документация - ще почерпя ...

    Поздрави,
    Георги

  • #2
    От: Информация за ФУ-250

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=81055
    LZ1NBN

    Коментар


    • #3
      От: Информация за ФУ-250

      Първоначално публикуван от ektelion Преглед на мнение
      Здравейте колеги,

      По стечение на обстоятелствата се сдобих с фреза фу-250 с доста инструменти към нея. За съжаление, самоходите и ту работят, ту не, а аз понеже нищо не разбирам, не съм сигурен дали причината не е в мен. Има една малка ръчка която прилича на съединител, може ли да е от нея? Също ми прави впечетление, че масата (когато се движи) на самоход винаги тръгва назад, въпреки че ръчката я местя напред-назад.

      Ако някой може да помогне ще съм му много благодарен !

      А ако имате и някаква документация - ще почерпя ...

      Поздрави,
      Георги
      Имам такава но не съм я включвал повече от 10 години защото имам ФУ 321 и почти всички други фрезови машини служебни . На времето я взех с идеята да и куплирам щос глава но още не ми е изпаднала подходяща и все няма време . За тази машина нямам никаква техническа документация .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Информация за ФУ-250

        Ето какво намерих - http://olx.bg/ad/prodavam-originalni...tml#2896d55828

        Струва ли си да си го купя? За съжаление нямам идея какво има в този паспорт, и дали ще ми е от полза...

        Поздрави,
        Георги

        Коментар


        • #5
          От: Информация за ФУ-250

          Нейчо, там отдавна рових, но не намерих за фу-250...

          Коментар


          • #6
            От: Информация за ФУ-250

            Сега, ако напишеш и от къде си, някой може да ти даде хартиено ръководство за копиране. Па може и язе, ако си от близо.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Информация за ФУ-250

              От Ямбол съм, но ако трябва ще си платя за доставката по Еконт и ще го пратя обратно ...Това да е проблема, само да се намери нещо по темата...

              А някой може ли да помогне с причината за неработещите самоходи? Ако има нещо не-в-ред, да отварям да се мажа с масло ...Но ми се иска да го избегна, ако всичко си работи, а зад-фрезовото устройство е проблема

              Коментар


              • #8
                От: Информация за ФУ-250

                Ако някой има информация или може да помогне - да ми прати един телефон на лични и ще му звънна да се разберем нещо...

                Коментар


                • #9
                  От: Информация за ФУ-250

                  Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                  Сега, ако напишеш и от къде си, някой може да ти даде хартиено ръководство за копиране. Па може и язе, ако си от близо.
                  Ако го имаш за ФУ 250 дай го да го сканирам .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Информация за ФУ-250

                    Николай ми е писал, но той има за фу-251. До колко тази фреза е подобна на фу-250?

                    Поздрави,
                    Георги

                    Коментар


                    • #11
                      От: Информация за ФУ-250

                      За 251 и аз го имам но машините нямат нищо общо .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Информация за ФУ-250

                        А паспорта на машината съдържа ли полезна информация?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Информация за ФУ-250

                          Дай нещо мейл да ти пратя паспорта на по голямата ФУ 320 пък ти си преценявай дали съдържа достатъчно информация . По тия фрези обикновено проблемите са електрически заради остарелите кабели и другите електро компоненти . Една призма бута с лостове два електрически ключа освен това има и два правотокови съединителя и много ненужни кабели заради полуавтоматичния режим .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Информация за ФУ-250

                            Ами, аз разглобих всичко де се вижда, без да се вдига тежко. Видях ги ключовете, превключват си, обаче има и един лост които се мести напред-назад, и освен това се завърта. Нямам идея какво прави този лост. Ключовете са много специфични, и отварянето-затварянето на веригите не е очевадно какво трябва да бъде, а за съжаление комбинациите са много. Лошото е, че при натискане на лоста във всяко едно положение скоростната кутия си върти, от време на време и включва преместването на седлото (проблема е само напред-назад и нагоре-надолу - масата си въри наляво-надясно нормално). Драмата ми сега е - дали този ключ трябва да се настрой леко, за да промени начина на включване на веригите, или този лост трябва да напвари нещо, а не го прави.

                            Тези съединители, имаш ли идея как мога да разбера дали работят?

                            Имаш ли идея, в четерите положения как трябва да са разположени ключовете? Има ли друга фреза която е пак по същия начин?

                            ПС: Фрезата е произведена 1964-та година, имаше го набито до главата
                            Последно редактирано от ektelion; 08-08-15, 21:08.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Информация за ФУ-250

                              А какъв е тоя полу-автоматичен режим?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X