Обява

Свий
Няма добавени обяви.

c11mb

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: c11mb

    Да бе, верно е да го е..а! А аз се чудех ,що ли болтовете за пристягане на ножовете с времето обръщат връхчетата на резбата.Е значи ще делкаш ножчетата.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • #47
      От: c11mb

      А за шмиргел не сте ли чували бре?Пипваш ножа и му пилваш пластината,ако задобрееш-ще ги правиш точни и няма да ползваш подложки.Те и без това са запоени накриво и стърчът навсякъде,и си пада доста работа на шмиргела за да накараш нов нож да работи прилично.Ако е със сменяеми пластини,ще си трябва фреза.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #48
        От: c11mb

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Закален е
        Фреза с твърдосплавни пластини е по-закалена. Пък и държачи, особено хубави такива, отново са закалени. Ако ножа е кобалтов, пак ще види зор. Та аз продължавам да твъря че корекцията на ножодържача е възможно най-правилното решение.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #49
          От: c11mb

          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          Е ще делне 5-6 ножа. То не всички са по 25 и нагоре.
          Всички държачи за сменни пластини, които имам (май станаха 7-8 броя), са с височина до центъра точно 25мм, българските включително. И е удобно - всичките ги ползвам с една и съща подложка, при мен нещо като милиметър и половина.

          ...пък и лично мен и Господ не може да ме накара да дялкам държач на ISCAR или SANDVIK, а с тях работя в 99% от времето. Пък и ми се струва че няма да ги издялкам по-лесно от ножодържача - болтовете освен да им свалят повърностното покритие, само ги полират леко. На Sandvik-а даже и покритието не са свалили, май.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: c11mb

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ако ножа е кобалтов, пак ще види зор. Та аз продължавам да твъря че корекцията на ножодържача е възможно най-правилното решение.
            За кобалтов няма проблем,шмиргела го хапва като фафла.Все пак може да се отнеме и от ножодържача,като операцията я извършва някой,който е наясно с тая работа.Не е космическа технология,тъп темперован туч е(чугун),на малки обороти и малка стъпка с видирана фреза,трябва да смъкне примерно 2мм.Това ако височината е 25мм,при мен е 27мм и нямам грижи със общодостъпните ножове на пазара.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #51
              От: c11mb

              Не знам колко единици е ножодъжача обаче като се скъса вътре контриращия щифт с какво ли не съм пробвал да го разпробия както щифта така и за нов отвор до него . Вече се отказах да пробвам качвам го направо на ерозията . На времето в стария завод взехме един чисто нов СУ 580 от института по металокерамика до нас . На него ножодържача беше нещо сериозно объркан и нож 25 х 25 опираше в горната част на ножодържача и пак идваше ниско . Направихме му една преходна плоча мисля че 12 мм под кръстатия супорт нови по дълги болтове и му решихме проблема .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                Здравейте , колеги ! Искам да Ви помоля , ако имате ръководство за C11МB да го разгледам и по-точно ел. схемата на машината . Ще Ви бъда задължен . Благодара

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Колега имам целия паспорт на машината . Дай нещо мейл да ти го пратя .

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X