Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си струг КАРТ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купих си струг КАРТ!

    та така...купих си малък струг от колегата Веско. Струга е унгарски E1N и от класа на Ц8. Като тегло е около 650-700 килограма и около 1000мм паралели. По-добре беше да е Ц8, ама за тия пари толкова. Имам няколко въпроса:

    да му се намира на някой упътване за тая машина?

    зъбното колело за бавните скорости е заминало...бронзово. кой ги изработва?

    и най-вече трифазния ток....гОлем проблем. На монофазен ток от оригиналните 2.2кВ остават сигурно под киловат....а си подал повече от 0,1мм стружка и направо спира.

    намерих е тая схема...и ми се вижда доста разумна пред инвертори и т.н.

    http://cm001.narod.ru/index/publik/generator.html

    елементарно...та в тая връзка се търси трифазен двигател 3кВ....да се види дали ще стане.

  • #2
    От: купих си струг КАРТ!

    хммм...това се и продавало

    http://www.isomatic.com/html/Bul/MainBul.htm

    Коментар


    • #3
      От: купих си струг КАРТ!

      Колега, поздравления за струга. Много работа може да си върши човек с такава машина, но идва време в което започва да иска и фреза. Аз миналата година също си взех струг, сега ми трябва и фреза за да си правя и други неща сам.
      За трифазния мотор има много начини за свързване. Мене са ми казвали да ползвам две от намотките за работни и третата за пускова. До сега не съм правил такива преработки, понеже си имам и трифазен ток. Мощността на мотора пада с 1/3 което означава че от 2,2 става на 1,5. Ако не го товариш е добре. На моя струг мотора е 4,5КВ и не съм имал проблеми. Ако искаш потърси оригинален мотор на 220В ще върши по добра работа.
      Пожелавам ти скоро да го пуснеш в действие и много сружки да направиш.

      Коментар


      • #4
        От: купих си струг КАРТ!

        Ха честито, със здраве да си стържеш.Кога ли и аз ще си купя стругче... завиждам благородно.Относно преправянето му, няма ли да ти е по лесно да смениш двигателя с монофазен?Видях и едно клипче в нета, унгарец си е направил обръщането на хода с бутони, чува се и едно характерно свирене, което може би няма да сбъркаш от какво е...А стружка повече от 10-та... на корав материал май така или иначе, не е много разумно.Все пак малко стругче е това, не е каруселен...
        http://www.lathes.co.uk/karat/
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: купих си струг КАРТ!

          Е братче ти уби всичко детско в мен - за стружка над 1/10 от милиметъра, всичките да си купуваме каруселни стругове ли?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: купих си струг КАРТ!

            Би било чудесно да си го позволиме, нали

            Не съм много опитен, не ми обръщайте внимание...

            Коментар


            • #7
              От: купих си струг КАРТ!

              На C11 съм пускал стружка до 3-4 милиметра на стомана 45, а съм виждал да пускат и повече. Стружката излиза синя и се навива, като пружина. Даже си я пазех до скоро, за спомен от техникума.

              За сметка на това на каруселен не могат да се направят доста неща, дето се правят на универсален. Той затова и се нарича универсален.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: купих си струг КАРТ!

                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=141793
                Никога не ми е липсвала мощност, макар че моторът е 1,5кВт. Е, не съм стъргал и детайли с много голям диаметър, но затова си има скорости.

                Коментар


                • #9
                  От: Купих си струг КАРТ!

                  проблема е че струга има 2 скорости от двигателя...триъгълник/двойна звезда...4 от редуктор и още един за бързи бавни или 16 скорости от 60 до 1880 об/мин....та вобще секви кобминации с кондензатори са ми малко сложни.

                  явно може да прави много резби...ама тая нортънова кутия ми е абсолютно неясна....то е таблици, то е чудесии.

                  а иначе може и двигателя да не у ред нещо...ама се съмнявам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: купих си струг КАРТ!

                    За много години, живи здрави и много щастие.
                    И безаварийна работа на машините ни.

                    Аз си направих следния конвертор.
                    http://www.waterfront-woods.com/Arti...econverter.htm

                    Направих го защото предвидих че ще взема бормашина и шмиргел освен струга, (дай боже и една малка фреза ) а закупуването на монофазни електромотори не е оправдано.( по добре да се пусни трифазна партида)
                    Естествено не е като истинско трифазно напрежение, но на мен ми върши идеална работа.

                    В youtube има няколко клипчета който изгледах преди да се реша да го направя и аз.
                    http://www.youtube.com/results?searc....2.EAgwt63nrfY

                    ЕДИТ
                    Пропуснах да напиша че съм направил Rotary Phase Converter, като съм използвал 4кв електромотор за конвертора, най мощния ми консуматор е 2,2кв на струга.
                    Последно редактирано от 1georgi; 02-01-13, 22:17.

                    Коментар


                    • #11
                      От: купих си струг КАРТ!

                      https://www.youtube.com/watch?v=__RuzOStlqY

                      е го клипа

                      Коментар


                      • #12
                        От: Купих си струг КАРТ!

                        и аз мисля да го спретна....или инвертор....щото има разни екстри пък с него

                        Коментар


                        • #13
                          От: купих си струг КАРТ!

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          На C11 съм пускал стружка до 3-4 милиметра на стомана 45, а съм виждал да пускат и повече. Стружката излиза синя и се навива, като пружина. Даже си я пазех до скоро, за спомен от техникума.

                          За сметка на това на каруселен не могат да се направят доста неща, дето се правят на универсален. Той затова и се нарича универсален.
                          В момента мога да взема какъвто искам каруселен струг но нито имам място за него нито работа а и харчи много ток . С нож Колесов 45 градуса съм пускал стружка по цялата работна дължина на пластината над 15 мм усещаш как 10 киловата двигател започва да се товари стружката се върти и минава през половината цех
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: купих си струг КАРТ!

                            днес четох за конуснос...центроване и секви неща, които помагат един струг да става за нещо повече от правене на хурки, вретена и крака от маси.

                            турнах едно 20см парче дурал ф40мм....бие...викам мое да не право...престъргах малко и го обърнах да го хване универсала. Ударих му една стружка,свалям, мера 0,2мм разлика в диаметрите...хаййй. Още веднъж тоя път подпрено с въртящ се център, пак 0,2мм на около 15см дължина.

                            баси м@м@та...свалих универсала, престъргах фланеца и берта, разширих отворите за болтовете (че затягаха) и сглобих.

                            и сега на 15см има около стотна или две...не мога да преценя....това добре ли е?

                            Коментар


                            • #15
                              От: купих си струг КАРТ!

                              Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение

                              и сега на 15см има около стотна или две...не мога да преценя....това добре ли е?
                              Добре е,това със център или без?
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X