Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при купуване на ударна бормашина или перфоратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Друг отвор ф130 в бетонен блок

    Вертикален отвор 90 см и отвор страничен под 45 гр под бетона нагоре ....50 см дължина на страничния отвор

    Засякох двата отвора и се получи общ отвор
    1.4 метра със ф130 .... ядките с количка ги прекарвах до гондолата ...много яко и добре се получи....но както казах,газих в кал до кръста бос и гол по гащи ....
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Абе Анатолий за къв чеп трябва да ровиш из фундамента?? Не мога да си представя какво може да правите там??
      Реално в фундамента само канализационни тръби съм залагал - ама то това става преди заливането - не мога да си представя след това - твърде много бетон голямо разстояние и много нерви...
      Какви пари трябва да оправдаят това?
      Та за какво са тези дупки и що си в кал? Че то в калта има паразити ще ти влезнат в ......

      Дай снимки и обясни човешки...

      Коментар


      • Ако някой е пропуснал да заложи стоманената тръба с конкретно ф и радиус,че да мине кабела и да излезе там дето трябва да излезе…така става…
        При нас на една подстанция бутнах 20 чисто нови фундамента и изляхме нови заряди това.
        При вас може и друго да е….ама едва ли..
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • mishomishev
          mishomishev коментира
          Редактиране на коментар
          ЗАщо се налага да буташ фундамента ако са забравени тръбите?? Не разбирам ? Защото фундамента е като количество бетон и желязо е най много и съответно най скъпото нещо в строежа. Отделно да изкъртиш и извозиш един кубик бетон е .... абе сериозно нещо си е...
          Един път и на мен ми се случи - и тогава изкъртих канал на тапата... фундамента (стъпките ) са отдолу но отгоре нали се излиза тапа - това си е стандартна плоча буквално - и в нея изчегъртах канал на дълбочина около 10 см и 20 см широк и пуснах кабелите... и замазах отгоре...
          Пак отиде ресурс - но пък е съвсем разумен...

      • Имаме масивна сграда...дълга ....около сградата плътно до нея има бетонна пътека широка 1 метър

        На покрива ще има соларна инсталация

        ​​​​​​Кабелите от стринговете са дадени да слизат вертикално по колоните в изкоп на 1.5-1.6 метра подземно

        Изкопа е направен плътно в края на бетонната пътека по дължината и ....към 60 метра е изкопа

        По проекта точките в които слизат гофретата за кабелите са дадени по вертикалните колони външно в алуминиеви тръби във видимата част и червени електричарски гофрета подземно

        Пътеката не дават да я къртим....

        Което нямаше да е никакъв проблем да пробиваме вертикално там 10-15 см и копане отдолу под пътеката , през канала перпендиколярно до отвора и всичко да е ок

        Проблема е че под вертикалните колони и под бетонната пътека са стъпките.....1000х1000х1000

        Ние с канала сме 50 см под долния край на самите стъпки


        И през канала пробиваме самите стъпки от долу на горе под 45 крадуса през стъпките и бетонната пътека...така че отвора да излезе в ъгъла на сградата и пътеката.....

        Бетонните стъпки от вън са 0.5 метра ....тоест половината разстояние под пътеката е фундамента

        Което за мен е добре,защото ми позволява по лесно да закрепя машината за фундамента ....но пък дължината на отвора под ъгъл в бетона отива към 70-80 см което за тоя метод на пробиване е без значение.........просто вадя две ядки ,вместо една.

        Повечето отвори са ф52 за ф50 гофре

        Но има и няколко на ф 120 където пробивам със ф 130 ....там ми беше много сложно да изчисля ъгъла

        В крайна сметка всички отвори и гофрета са пуснати ...и се работи нататък по системата.


        П.п Горе долу същия филм го играя във мой имот само че ВиК правя ....но за това в друга тема......

        Даже снощи свързах два водостока в обратната вода и дъжда дойде като по часовник,та гледах как водата отива във канализацията....

        Там пък нивата са на око ...още не съм пуснал нивата със нивелира и не съм набил колове за маркерите ...просто импровизирана проба за сега успешна ....за пръв път от както съм в имота....след дъжд пътя е сух...преди се събираше вода половин педя с часове...

        Ето с това се боря ( преборих) почти...

        https://youtu.be/xpsx_ipy7Y4?si=QRdtqfyGDeoFwEO7
        Последно редактирано от Roninn; 25-05-24, 08:29.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240727_180223.jpg
Прегледи:220
Размер:450.2 КБ
ID:6969992

          Наследил съм един такъв градински външен "СИФОН" вързан с канализацията.

          Я да видим как ще стане нормален

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240727_180232.jpg
Прегледи:218
Размер:299.2 КБ
ID:6969993 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240727_180246.jpg
Прегледи:214
Размер:313.8 КБ
ID:6969994 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240728_102939.jpg
Прегледи:217
Размер:646.0 КБ
ID:6969995 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240728_105006.jpg
Прегледи:216
Размер:420.3 КБ
ID:6969996 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20240728_112349.jpg
Прегледи:214
Размер:372.2 КБ
ID:6969997
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • mishomishev
            mishomishev коментира
            Редактиране на коментар
            Този сифон не е ли за навънка?? Защото на такъв ми прилича?
            Питам понеже аз сложил подобен ама много по голям - за фи110 и редовно се запушва. Причината е че през тези отвори се натъпква прах - който слепва...и почти не пропуска водата... Ако ли пък го оставя отворен(без капака) или направя дупките по големи - имам страх че нещо по едро (листа камъчета) ще запуши и ще стане съвсем проблем...
            И още се чудя как да го реша проблема....
            По принцип - ако се чисти редовно (мете се) да речем един път седмично - няма проблеми - но си е ангажимент....
            И се замислям че трябва или да сложа втори успореден (ама не ми се кърти) или да модифицирам този - примерно да му направя утайник...

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Да,навън е,сифона е градински,дълбок преливник има, вероятно една шепа пепел ще побере преди да напълни преливника.

            И аз бях в дилема дали да сложа сифони на ф110 на нова вик ,и в крайна сметка сложих на ф 50

            Но сифоните са през 5 метра ,пепел няма,но има много борови и елхови иглички,които не минават през сифона,събират се отгоре и толкоз.

            Отделно снимките са от инсталация в заварено положение....

            Както е видно,бетонирани пвц тръби на кота нула със пода.....при наличие на вода ,тея тръби не дърпат.....водата прелива едновременно и се самозапушват...със сифона,се образува фуния като циклон и дърпа надолу добре....със дебит 1 цол сифона дърпа всичко и не става локва която да расте ....

        • Налага се да къртим бетон,до сега за големи задачи вземам под наем от рентекс всякакви големи машини за къртене,рязане на бетон и т.н срещу наем разбира се...но пък за 40-70 лв на ден,ползваш машина която струва от няколко хиляди до няколко десетки хиляди...с две думи,срещу наем,свършваш работата която зависи от машините.

          Обаче ми се налага доста дълъг период на работа ,и сметката в този случай излиза,да си купя голямата машина.

          Това трудно се носи тежи си,удря много силно и за мое учудване,работи с минерално моторно масло 15/40 ...

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20241024_144014.jpg Прегледи:0 Размер:321.1 КБ ID:6977438 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20241024_144041.jpg Прегледи:0 Размер:314.9 КБ ID:6977439 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20241024_144051.jpg Прегледи:0 Размер:267.4 КБ ID:6977440 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20241024_143944.jpg Прегледи:0 Размер:366.7 КБ ID:6977441 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20241024_144349.jpg Прегледи:0 Размер:402.3 КБ ID:6977442 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20241024_144334.jpg Прегледи:0 Размер:716.6 КБ ID:6977443
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Имам го същия в син цвят, натрошил е десетки, ако не и стотици квадрати бетон. Потича редовно от семерингът, но аз си доливам и си карам тъй.
            За 300-400лв. Това е най-коравата машина която сме купували, използван е от нашето семейство и безброй приятели без да се оплаква.

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              И аз го имам същото, колкото десетки тона бетон е натрошила тази машина през ръцете ми не е истина, корав китаец, взех го за 200 и нещо лева чисто нов.

          • Аз пък промених стратегията... Остарях вече много години все ми се налагаше нещо да къртя...
            И аз като Анатолий имам няколко машини за къртене но ако има повече работа вземам канго под наем...
            Ама ми писна... вместо това сега събрах телефонни номера на багери с хидравличен чук и се обаждам да идват...Немам нерви и ръце да троша - по добре машина...
            П.П
            Преди 10 години - да извикаш багер с чук беше скъпо и не всеки багер има чук...
            Но сега - почти всеки багер малък голям абе всичко живо има ...
            Миналата неделя къртих около 10 м2 бетонна настилка... Извиках малък багер - взе ми 350 лв с изхвърлянето... Дойде малко багерче начука бетона смени чука с кофа натовари отпадъците на камиона(камиона е висок е не става ръчно) - и това е...
            Иначе - ходиш да търсиш машина размъкваш я после гълташ прахоляка чупиш си ръцете..и какво? багера е по евтино...
            Къртач - само където не мога да вкарам багер - но вече викам багер и за 2 квадрата бетон

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X