Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работен шкаф... иначе казано- тезгях

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

    Имам го същото. Служи вярно вече 20 години.

    Коментар


    • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

      Както се случва и на повечето от вас (предполагам), още нищо не е готово, но вече се ползва...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:workstation4.jpg
Прегледи:1
Размер:515.4 КБ
ID:5818021

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:workstation2.jpg
Прегледи:1
Размер:478.2 КБ
ID:5818022

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:workstation3.jpg
Прегледи:1
Размер:546.3 КБ
ID:5818023

      Коментар


      • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

        Абе само аз напоследък пиша по тая тема, демек или съм голям спамер, или много ентусиазиран с "постиженията" си, или пиша глупости (най-вероятно), но да се похваля:

        1. Днес си монтирах голямото менгеме на основния тезгях и съм доста доволен:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190725_191631.jpg
Прегледи:1
Размер:552.4 КБ
ID:5818451

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190725_191516.jpg
Прегледи:1
Размер:407.4 КБ
ID:5818452

        Отделно си направих един мини-тезгях на основата на една транспортна количка и съм даже още по-доволен:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190726_174821.jpg
Прегледи:1
Размер:665.6 КБ
ID:5818453

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190726_174858.jpg
Прегледи:1
Размер:617.9 КБ
ID:5818454

        Ако ми потрябва количката по предназначение (като транспортна количка), плотът с шмиргела и малкото менгеме се маха лесно (на четири скоби е), а ако ми потрябва повече работна площ, просто я завъртам на 180 градуса. И сега като се сещам, че преди 1 месец се замислях на кой да я харижа, направо да ми се чуди човек на акъла...

        Коментар


        • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

          Направих и малко окабеляване на тезгяха, вярно не е по БДС, но е временно... а вички знаем какво става с временното.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190729_185653.jpg
Прегледи:1
Размер:609.7 КБ
ID:5818543

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190729_185700.jpg
Прегледи:1
Размер:578.4 КБ
ID:5818544

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190729_185707.jpg
Прегледи:1
Размер:434.9 КБ
ID:5818545

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190729_185713.jpg
Прегледи:1
Размер:389.4 КБ
ID:5818546

          Следващото не е свързано с тезгяха (за което се извинявам на четящите), но пак е свързано с ел. инсталацията. От отсрещнтната страна (при малкия работен плот) се заиграх с кабел 3х2.5 и веднага съжалих, по две причини:
          1. Там няма какво да включа, та да ползва и 30% от капацитетът на кабела;
          2. Разказа ми се играта, докато навържа и монтира всичко.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190729_185730.jpg
Прегледи:1
Размер:550.6 КБ
ID:5818547

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190729_185736.jpg
Прегледи:1
Размер:717.2 КБ
ID:5818548

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190729_185745.jpg
Прегледи:1
Размер:585.0 КБ
ID:5818549

          Надявам се да съм бил полезен (или поне забавен) на някого. Наздраве!

          Коментар


          • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

            Тези контакти са отвратителни, трошат се и не държат на ток. Има едни пластмасови български доста по-добре са, но трябва да им се махнат защитните пластини. Повече от 1.5кв.мм при няколко метра кабел няма никакъв смисъл ако ще и електрожен да връзваш, голямото сечение помага само да отвежда топлината при лоши връзки .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

              То вече няма нищо качествено. Въпросните контакти са 3 вида, не знам кои точно визираш, но според мен всичките са за кофата по принцип.
              Т.нар. "български" контакти не знам откъде ги намирате, а и нямам време да чакам някой да благоволи да ме просветли (ако евентуално реши), че като гледам времето за реакция тук, най-вероятно ще е около Коледа. Казвам го без грам лоши чувства,

              Коментар


              • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                Българските производители са четирима, като двамата по-големи и сериозни са
                "Тоди" Смолян и "Мелоплам" Кубрат.
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                  Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                  То вече няма нищо качествено. Въпросните контакти са 3 вида, не знам кои точно визираш, но според мен всичките са за кофата по принцип.
                  Т.нар. "български" контакти не знам откъде ги намирате, а и нямам време да чакам някой да благоволи да ме просветли (ако евентуално реши), че като гледам времето за реакция тук, най-вероятно ще е около Коледа. Казвам го без грам лоши чувства,
                  И аз без лоши чувства
                  - времето за реакция в конкретната тема е относително понятие. Тук 90% от постовете са за хвалби кой какво е сътворил и една няколко процента за конкретни въпроси и няколко за спам.
                  Хубаво си сложил по-дебел кабел, а за контактите - добре са ти казали колегите!
                  Като цяло ти се получават нещата, най-важното във вида в който те устройва теб самия. Важното е да е функционално и БЕЗОПАСНО (електро, взриво).

                  Хубав ден

                  Коментар


                  • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                    Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                    То вече няма нищо качествено. Въпросните контакти са 3 вида, не знам кои точно визираш, но според мен всичките са за кофата по принцип.
                    Т.нар. "български" контакти не знам откъде ги намирате, а и нямам време да чакам някой да благоволи да ме просветли (ако евентуално реши), че като гледам времето за реакция тук, най-вероятно ще е около Коледа. Казвам го без грам лоши чувства,
                    Мога да споделя кое е качествено но цената също е качествена
                    VIMAR, Btcino, Gewiss
                    Не знам също къде и как се купува в България.


                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                      Благодаря за отговорите, колеги!
                      Засега ще остана с менташките контакти, не се притеснявам особено, защото имам читави предпазители на помещението.
                      По принцип нямам голяма консумация в работилничката (най-големите консуматори са настолната бормашинка и едно инверторно електроженче, което ползвам от дъжд на вятър), но ако започнат контактите нещо да греят или да се случи да свалят предпазител (не дай си Боже), ще ги изхвърля. Основните консуматори са ръчни ел. инмструменти, то затова и "нацвъках" толкова контакти (имам сумарно 8 свободни гнезда), та да не влача удължители и разклонители и да се гъзурча непрекъснато да включвам и изключвам и да се спъвам в кабели по пода.

                      Коментар


                      • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                        Аз ползвам обикновени от железарията контакти, несъм имал проблем с греене или нагаряне на лемите.
                        Изглеждат така но са двойни.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Контакт-ШУКО-за-външен-монтаж-единичен-с-прозрачен-капак-IP44-OSPEL.jpg
Прегледи:1
Размер:177.4 КБ
ID:5818575
                        Гледам че си свързал контактите с многожилен кабел, затова си видял зор с свързването а и свръзките нестават добри.

                        Коментар


                        • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                          Не съм спец в жицата, но според мен точно връзките с многожилен кабел са по-добри от тези с едножилен.
                          Иначе си прав, измъчих се с тия 2.5 квадрата.

                          Коментар


                          • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                            Първоначално публикуван от cayman Преглед на мнение
                            Не съм спец в жицата, но според мен точно връзките с многожилен кабел са по-добри от тези с едножилен.
                            Иначе си прав, измъчих се с тия 2.5 квадрата.
                            Именно, не си спец.
                            Ако нямаше проблем, всички жилищтни инсталации щеше да са с многожилни проводници

                            Коментар


                            • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                              Именно, не си спец.
                              Ако нямаше проблем, всички жилищтни инсталации щеше да са с многожилни проводници
                              Всички жилищни инсталация в Германия примерно са с многожилни проводници

                              И са влез излез за всичко.

                              Къде е проблема с многожилните?
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Всички жилищни инсталация в Германия примерно са с многожилни проводници

                                И са влез излез за всичко.

                                Къде е проблема с многожилните?
                                Че има някой особености на монтаж (трябва задължително да се крипват с т.н.р. гилзи) , окисляват се 15 жила, а не 1 и още ред други. Има го да и ако е изпълнено кадърно няма никакви грижи.

                                Всеки само преценява как да изпълни елвктроинсталацията вкъщи/на двора/в гаража/ в плевнаята (недай си боже). Лошото, е че понякога и съседите пострадват при късо.
                                Ако не си виждал 30 метрови пламъци от горящи плевни заградени от 6 жилищтни сгради, заради късо в ел. инсталацията ти пожелавам да не го виждаш НИКОГА!!!
                                Само след такива ситуации, на практика 1:100000 възможни да се случат, разбираш че тока не само може да те перне през пръстите, а да убие теб и всички около теб ако не вземеш съответните мерки предварително.


                                Лека вечер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X