Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работен шкаф... иначе казано- тезгях

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Не съм съгласен.
    На село съм си направил импровизиран кът за ремонти, като с цел избягване на стружки в контакта сложих контакта на "тавана" То си е дървета наредени върху стара дървена конструкция, и подлежи на събаряне в скоро време, та не съм си играл да правя нещо по-приятно и нормално.
    Та висящите иот тавана кабели на дрелки и шлайфове ми пречат много. А и едното гнездо е малко халтаво, та щепселите направо падат от там. Ама пусто ме мързи да сменя мястото...
    Всяко нещо си има недостатъци и предимства.
    Аз визирам щепсел еденичен гумиран, че като се блъснеш в него да не боли много .
    Ползваш само когато имаш нужда, след това изключваш и намотваш на възел.

    Коментар


    • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
      Само на мен ли ми се струва или във всичките работни помещения снимани в темата липсва хладилник ?

      Ако са за хобита де. Аз дълго се чудих какво да правя и накрая забих едно старо ученическо бюро.
      И без това гаража/работилница го ползвам предимно за пиене на бира на хлад и завет.
      При мен имаше хладилник, до него и кранче за наливна бира, пред вратата барбекюто .... Сега съм малко по кротък



      Ванка, оправи си терминологията! Едно време ни пращаха на един обект и човека обяснава, как зад фургона имало щепсел от който да си хванем ток, ама да сме внимавали. Наистина ставаше въпрос за щепсел (мъжкото) !
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Само на мен ли ми се струва или във всичките работни помещения снимани в темата липсва хладилник ?
        .....аааа не така, къде ще държа пияните вишни за гостите, при дедо има ама е малко по в страни
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

          За кабел от тавана- проволка,звена от синджир и малко тел. Доказана комбинация от десетина години в употреба,а в гаража съм поставил през 2-3 метра контакти с по пет гнезда. Имам мивка и хладилник в плановете, климатик вече поставих. Само дето желанието за работа при мен върви обратнопропорционално на удобствата...

          Коментар


          • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
            При мен имаше хладилник, до него и кранче за наливна бира, пред вратата барбекюто .... Сега съм малко по кротък



            Ванка, оправи си терминологията! Едно време ни пращаха на един обект и човека обяснава, как зад фургона имало щепсел от който да си хванем ток, ама да сме внимавали. Наистина ставаше въпрос за щепсел (мъжкото) !
            Краси благодаря за корекцията, вчера не ми беше ден. Та имам предвид гумиран контакт за удължител те такъв:

            Коментар


            • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

              Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
              По повод вида на инсталацията за работилница , аз мисля че откритата е по-удачна, защото всичко е пред очите ти и при проблем се открива по-лесно.Ето малка част от моята , изпълнена с гумиран четири жичен и многожилен кабел /4 Х 4 кв./ .Всички контакти са монтирани на гетинаксова основа , включително и главното табло.Всяка машина е с отделен предпазител.Всичко съм правил сам и кабелите не са под конец , но за сметка на това е изпълнено така че да няма проблеми. Апропо има и два външни заземителни поцинковани кола с по 2м дължина забити до дупка и редовно поливани с солена вода.
              [ATTACH=CONFIG]993659[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]993660[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]993663[/ATTACH]
              Мераклийска работа, поздравления!
              От стари жичкаджии съм чувал. че заземяването е особено важно, а в твоя случай, след като ти си си го направил по начина, който описваш, няма как да "светнеш".
              При мен с тия подземни гаражи и помещения в блокове, строени в периода 1990-1996г., няма как да съм сигурен в заземяването. И затова се чудя дали да не "хвана" някоя дебела арматура в бетона и да вържа цялата зазимителна инсталация за нея... може и глупост да написах, не знам, както казах - зле съм със жицата.

              Коментар


              • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                Няма да стане,трябва земя и кол.Арматурата е в бетона и няма допир със земя,дори и да има ще е покрита с ръжда.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                  Благодаря за разяснението!

                  Коментар


                  • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Именно, не си спец.
                    Ако нямаше проблем, всички жилищтни инсталации щеше да са с многожилни проводници
                    Само за сведение - всички жилищни инсталации в "белите държави" са с многожилна жица.
                    И с ДТЗ.

                    Коментар


                    • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Само за сведение - всички жилищни инсталации в "белите държави" са с многожилна жица.
                      И с ДТЗ.
                      Пенчо, в белите държави си има ел. техници и никой не опъва кабели как и къде му скимне! Та им е известно как се борави с многожилни проводници

                      Малко по темата - лидълските органайзер пасват перфектно за сорторане на метчици и плашки:

                      Коментар


                      • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        Пенчо, в белите държави си има ел. техници и никой не опъва кабели как и къде му скимне! Та им е известно как се борави с многожилни проводници

                        Така, де! Ама тука всички се явяват майстори.

                        Коментар


                        • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                          Така реших проблема с останалите свредла над Ф10мм. Сместих и райберите даже.

                          Коментар


                          • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                            Много добре се е получило. От какво са преградите на първата снимка?
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Много добре се е получило. От какво са преградите на първата снимка?
                              Ламаринки 1.5мм огънати на 90°. После само съм ги точковал с аргона. Накрая точнАх и по една неръждаема шина за надписите.
                              Много се чудих как да си сортирам свредлата така, че да ми е удобно както с "въртележката" от 1мм до 10мм.
                              Мисля, че така ми харесва най-много, хем е компактно, хем не се прашат и пълнят със стружки, хем не се лупАт едно в друго.
                              Ако ми притрябват чекмеджета ще направя преградите на 2 реда. Но засега ще е така

                              п. п. Да не питаш за пластмасовите където са метчиците и плашките?
                              Последно редактирано от I.Stoyanov; 05-10-19, 21:50.

                              Коментар


                              • От: Работен шкаф... иначе казано- тезгях

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Само за сведение - всички жилищни инсталации в "белите държави" са с многожилна жица.
                                И с ДТЗ.
                                Имам приятел коийто от десетина години се занимава с електроизграждане в Германия и Австрия. Много пъти сме говорили за принципите и те не са много по различни от тук . Сградните инсталации се изграждат със същия едножилен кабел като при нас .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X