Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си струг Ц8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Купих си струг Ц8

    Мерси много,ще ми свършат работа таблиците.

    Коментар


    • #62
      От: Купих си струг Ц8

      Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
      Честито за придобивката. Няма да има нужда да правиш нова инсталация на машината. Ще си бачка и с тази перфектво. Предполагам че инвертора е на 220В трифазно. Ако е така, за да имаш същата мощност от ел.мотора и от помпата, ги вържи в триъгълник. Мотора ти е с изведен звезден център и няма да имаш проблеми с връзването. Не знам обаче как стоят нещата с помпата. Моята помпа има само три извода и звездния център е вътре. Може да се ползва само в звезда. Надявам се при тебе да не е така.
      Желая ти много стружки да направиш с машината.
      Мерси,да инвертора е 2,2 kw 220в трифазно,ще разглобя помпата,надявам се и тя да тръгне.
      Ето и малко снимки,започнах да го почиствам.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090215.JPG
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:5475080
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090216.JPG
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5475081

      Коментар


      • #63
        От: Купих си струг Ц8

        Помпата ще тръгне и в звезда на 220В трифазно, но мощноста и ще падне с около 1/3. Не знам с какъв коефицент на сигурност е правена, но ако не са изведени клемите за промята, те съветвам да не я поскаш. По-добре е да намериш нещо монофазно. Моята оригинална помпа изгоря. След това пробвах с помпа от пералня. Водата я вдигаше идеално. Сипах бурьол и помпата изгоря. Сега съм с две помпи от пералня и нямам ядове.

        Коментар


        • #64
          От: Купих си струг Ц8

          Вероятно ще трябва да премахнеш трансформатора, той е на 380в и вади 220 оперативно за контакторите, и 24в за индикаторната лампа.
          Поне на моя ц8ц е така.
          Виждам че ти я няма указателната табела на супортната кутия, при мен има теч на масло между табелата и кутията.
          Може ли да направиш една снимка централно, за да се ориентирам от къде може да е теча, защото не е от ръчките.
          Вероятно ще трябва да я сваля, но незнам дали ще мога да я нитовам после.

          Коментар


          • #65
            От: Купих си струг Ц8

            А на контакторите за какво им е да минава през трафа захранването. Поне на моя струг нямам траф и контакторите ми се управляват с 220в. Взема една фаза и нула. Само че като мине през инвертора и изходното напрежение е 220в трифазно, означава че фазовото ще е 127В. Така може контакторите да не работят. Хубаво е да си пусне допълнително извън контактора 220в.

            Коментар


            • #66
              От: Купих си струг Ц8

              Идеята на оперативното захранване е за безопасност, под оперативно се разбира всички контактори бутони индикаторни лампи, всичко в едно табло,
              ако се хванеш за един от проводниците няма да те раздруса.
              Аз лично не виждам смисъл за два контактора да има оперативно захранване, но така са решили конструкторите.
              Ако инвертора вади междуфазно 220в значи няма да има проблем с контакторите.
              Трябва да махне трансформатора, защото е понижаващ от 380в на 220в.
              Само си провери контакторите на какво напрежение са, пише на бобините им или на трафа ако има табелка.
              Последно редактирано от 1georgi; 28-04-13, 22:19.

              Коментар


              • #67
                От: Купих си струг Ц8

                Мерси за отговорите!
                Погледнах помпата,има изведени кабели и ще може да се свърже в триъгълник,така ми каза човека от когото купих инвертора.
                Също каза,че е най-добре да ги свържа направо в инвертора-имал необходимите защити.
                Ще снимам кутията на супорта.
                Дали мога да намеря тия прозрачните-където се вижда маслото,имам две счупени.

                Коментар


                • #68
                  От: Купих си струг Ц8

                  Трудна работа е с тия прозорчета. При мен като някое се счупи правя тапа от дурал . Резбата на големите български стругове е 30 х 2 .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #69
                    От: Купих си струг Ц8

                    При мене на С5-цата са ми една пластнаса претисната от шайба чрез 3 болчета. Счупи ми се едното прозорче, развих шайбата и си изрязах от полупрозрачна туба парче. Намазах със силикон и пристегнах с шайбата. Вижда се до къде е нивото и дали помпата подава масло.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Купих си струг Ц8

                      Има ги във полимета.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Купих си струг Ц8

                        Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                        Вероятно ще трябва да премахнеш трансформатора, той е на 380в и вади 220 оперативно за контакторите, и 24в за индикаторната лампа.
                        Поне на моя ц8ц е така.
                        Виждам че ти я няма указателната табела на супортната кутия, при мен има теч на масло между табелата и кутията.
                        Може ли да направиш една снимка централно, за да се ориентирам от къде може да е теча, защото не е от ръчките.
                        Вероятно ще трябва да я сваля, но незнам дали ще мога да я нитовам после.
                        Здравей,направил съм тия снимки-ще ти свършат ли работа?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090219.JPG
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:5478942Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090218.JPG
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5478943
                        Искам да попитам за маслото,от къде се налива,колко се налива и какво масло,автомобилно двигателно-трансмисионно?С какви показатели, примерно 5-40W ?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Купих си струг Ц8

                          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                          При мене на С5-цата са ми една пластнаса претисната от шайба чрез 3 болчета. Счупи ми се едното прозорче, развих шайбата и си изрязах от полупрозрачна туба парче. Намазах със силикон и пристегнах с шайбата. Вижда се до къде е нивото и дали помпата подава масло.
                          Мерси за идеята

                          Коментар


                          • #73
                            От: Купих си струг Ц8

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Има ги във полимета.
                            )))Мерси много!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Купих си струг Ц8

                              Първоначално публикуван от ivohonda Преглед на мнение
                              Здравей,направил съм тия снимки-ще ти свършат ли работа?
                              Искам да попитам за маслото,от къде се налива,колко се налива и какво масло,автомобилно двигателно-трансмисионно?С какви показатели, примерно 5-40W ?
                              Налива се до ниво на долното прозорче. Масло най обикновено М 10 Д .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #75
                                От: Купих си струг Ц8

                                Благодаря ivohonda за снимката

                                Виждам че най долната ръчка е с фланец с болтове, вероятно от там ще е теча.
                                Последно редактирано от 1georgi; 06-05-13, 18:41.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X