Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на струг Ц5 и малко съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на струг Ц5 и малко съвети

    Здравейте колеги знам, че тука е мястото да питам за тази машина относно някои неща. Имам една оферта за един струг Ц5 с пълен инструментариум на сносни пари и искам да питам тука някои ако има преки впечатления да сподели. Плюсове минуси. Не съм стругар и струга ще го ползвам за ходи неща. Между центрите е 1000 или 1100 мм. Не знам колко тежи точно и кое се маха от него за да олекне. Не знам коя година е произведен, стругаря с който ходих да го гледа кажа че става, но Ц8 били по-добри. И сега не знам какво да правя. Кажете по едно мнение.

  • #2
    От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

    Щом си го намерил с инструментариуми за парици които те устроиват,вообще не му мисли а деиствай!!Аз го имам същия и съм много доволен!! Даже съм го приспособил да работи с монофазен мотор 2,2. ако имаш интерес мога да споделя !!
    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

      Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
      Здравейте колеги знам, че тука е мястото да питам за тази машина относно някои неща. Имам една оферта за един струг Ц5 с пълен инструментариум на сносни пари и искам да питам тука някои ако има преки впечатления да сподели. Плюсове минуси. Не съм стругар и струга ще го ползвам за ходи неща. Между центрите е 1000 или 1100 мм. Не знам колко тежи точно и кое се маха от него за да олекне. Не знам коя година е произведен, стругаря с който ходих да го гледа кажа че става, но Ц8 били по-добри. И сега не знам какво да правя. Кажете по едно мнение.
      По добри в къкво ? С 5 е с по голямо междуцентрово растояние и с по голяма височина на центрите . Управлението на супортните кутии е почти еднакво и двете машини нямат бърз ход . Оборотния и резбовия ред също са практически еднакви с някои плюсове към С 5. Навремето стари колеги работили някога в института на ЗММ казваха че проектното задание на С 8 е да обслужва ремонтно въстановително производство а С 5 си е по проект машина която да работи на три смени . Ако е в добро техническо състояние С 5 няма чупене както казваме хората занимаващи се с поддръжка на машини кретеноустойчива машина. В съседната тема съм му качил техническия паспорт. Ако е в добро състояние и цената те устройва взимай го няма да съжаляваш .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

        Мерси за отговорите, струга го спазарих вече. Тъй като няма самия струг няма техническа документация, много ми помогна тази която sek.1 е качил, за което му благодаря.

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

          Днес го взех, не е работил от около 2 години и има доста за чистене. Тъй като няма паспорт, видях на таблото, че пише 66-та година. Взех го за 1000 лева, малко или много цената ме устройва.
          Да питам нещо. С какво да го чистя с нафта или Коресилин?
          А за масло М10Д ли да слагам.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

            В по добро състояние е от моя,който го взех на половина на твойта цена.Така като го гледам е новия модел,нещо е много къс ,най-късия предполагам.А снимки на инструмента имаш ли?

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

              Не, не ми остава време да го снимам. Всичко е прибрано в торби, но е много, има още 2 универсала, всякакви ножове поне 15 кутийки по 10 броя в тях чисто нови, бургии, райбери, въртящи се центри, поне 40 центрови свредла и още много. Няма обаче метчици и плашки. Има и приспособление за фрезоване. Другата седмица като ги подредя малко ще направя снимки. Но повече тези инстументи ме накараха да го взема, защото хем е евтино, хем няма да ми се налага да си купувам ножове и други неща.
              Самия струг е 1100мм меджу центрите и точно такъв търсех, няма и 2 метра дължина, защото съм силно ограничен в мястото.

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                Честито! Добре дошъл в братството ! Машината се чисти с нафта и после ако искаш с обезмаслител Меглио върши чудесна работа. Масло спокойно сипвай М 10 Д гледам че на редукторната кутия на шпиндела я няма нивомерната пробка което най вероятно значи че там няма и масло а това не е добре защото маслото освен да смазва охлажда двата съединителя те са метални многодискови тип " Сигма" и без масло свършват много бързо . Тия пробки са от прозрачна пластмаса и от годините падат и сами резбата е стандартна 30х2 аз поради липса на подходящ матерял ги правя от дурал. Втората пробка горе е контролна като пуснеш машината маслото трябва да плиска в нея това означава че има масло и че помпата работи. Като свалиш горния капак ще видиш маслените магистрали те са 8мм медни тръбички а помпата е зъбна и е закачена на края на вала на съединителя. Техническия паспорт е точно за този модел машина и в него са описани по голямата част от операцийте по поддръжка и начално пускане и фундаментиране на машината. Ако ти се занимава и имаш познания или познат ел техник изведи си на външно табло над ел двигателя таблото на машината защото заводски е навряно долу ниско във фундамента и за всяко нещо лазиш на колене по пода. Ел инсталацията на тоя струг е елементарна има два контактора един за главния двигател и един малък за помпата на охлаждането един оперативен трансформатор + няколко предпазителя.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                  А честито о от мен!! Дет вика Кумчо добре дошъл при Петаците!!Полека лека ще вкараш всичко в ред.Със кеф да му пълниш тавата със стружки!!Аз на моя за сефте изтаботих няколо танурки за тязане на мезелъци,пожелавам ти и на теб същото и само с наточена чикиика да не земеш да орезелиш мезето ей!!!!
                  Последно редактирано от Чичко Фър; 03-02-11, 06:08.
                  Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                  Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                    Честито и от мен.
                    Аз моя още не съм го измил на цяло.
                    Нещо ми повлича супорта. Като стърже на самоход, след излкючване на самохода, продължава да увлича. Задържам го с ръка и като го пусна, пак има някакво усилие. Консервацията беше толкова много и толкова спечена, че не успях на всякъде да я почистя. Ще се оправи ли това с някой шпрей или ще се наложи да разглобявам. Редуктора беше пълен с масло което приличаше на гъст пчелен мед. Чисто но гъсто като грес. Сега е пълен с масло за автоматик, да се измие малко.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                      По технология дават кутиите да се промиват с нафта но аз никога не съм го правил .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                        Ха честито и от мен,за почистването само нафта и памучни парцали.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                          Мерси за пожеланията на всички. В края на седмицата започвам чистенето, с нафта и както сек.1 каза с биглио. Моторя мисля да го сменя с 2.2кв на 1400 оборота като сегашния е 3,5 кв на 1400 оборота, което ще рече че не е оригиналния а е сменян. Да има малко икономия на ток. Добре че бащата е ел. техник и ще изкара таблото някъде на стената, има по обгорели жици около единия контактор и тях ще ги види.
                          А раждата как да я махна, някакви предположения? За сега мисля да ползвам този метод на колегата furry http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107840 . Имам предвид ръждата по универсала, дръжките и ножодържача, общо взето навсякъде. Искам да ми стане лачен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                            Няма значение колко е лъскав, а каква работа ти върши. Иначе за универсала смъкни му челюстите и със ламелни дискове на малкия ъглошлаф го почисти външно за да не те дразни. След това може и с дървен чукан и ситна шкурка. За дръжките и другите прътови неща си сцепи ивици от платнена шкурка с ширина 10мм. и дължина 50-60см. Прекарай ивицата през детайла и дърпай последователно двата края. За паралелите и ползвай метални шлайфани детайли, като трупчета и пак ситна шкурка. Метода на колегата е хубав, но е приложим немного големи криволинейни детайли. Но както се казва сруга е твой, мерак не ти липсва и както и да го направиш все ще е по-добре от сега.
                            [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на струг Ц5 и малко съвети

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              По технология дават кутиите да се промиват с нафта но аз никога не съм го правил .
                              И на мен не ми звучи това с нафтата. Може аз да съм консервативен, ама нафтата яде гумите ако не са подходящи и ме е шубе.
                              Ти и по-рано беше писал за тая нафта ама пусти страх.... попадна ми това масълце за автоматиците, едно редичко като водица , и напулних кутията до средата. Тия дни ще го източа и ще сипвам нормално масло, макар, че това е за скорости и е скъпо масло. Ако го оставя или си сипя ново пак такова дали ще е добре?
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X