Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам: Настолна бормашина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направи си сам: Настолна бормашина.

    Имам питане за Настолна бормашинка. Някъде из необятния Интернет, гледах, че има едно като приставка, от обикновенна бормашина, да се направи настолна, нещо като стойката, на настолната бормашина, закрепва се обикновенната бормашина към тази приставка и става на настолна, та има ли такива джунджурии и къде да ги намеря, по битаците хич ги няма, пък пара за чистак нова бормашина, ИЧ няма... Дори обмислям и вариант да си го направя, с помощта на стругар, някой правил ли си го е ??А и ако има колега от форума дето има такова приспособленийце и не му трябва, да пише
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

  • #2
    От: Направи си сам: Настолна бормашина.

    Стойка става от ладов крик!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Направи си сам: Настолна бормашина.

      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
      Имам питане за Настолна бормашинка. Някъде из необятния Интернет, гледах, че има едно като приставка, от обикновенна бормашина, да се направи настолна, нещо като стойката, на настолната бормашина, закрепва се обикновенната бормашина към тази приставка и става на настолна, та има ли такива джунджурии и къде да ги намеря, по битаците хич ги няма, пък пара за чистак нова бормашина, ИЧ няма... Дори обмислям и вариант да си го направя, с помощта на стругар, някой правил ли си го е ??А и ако има колега от форума дето има такова приспособленийце и не му трябва, да пише
      Гледал съм ги в Практикер.

      Коментар


      • #4
        От: Направи си сам: Настолна бормашина.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Гледал съм ги в Практикер.
        Ааа, а да знаеш как се казват?Че практикер ми е на 50 метра, от нас?Да се забия утре в него ?

        Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
        Стойка става от ладов крик!
        Е добре с тоя ладов крик, ама редуктора не е ли много бавен, има да въртя дорде допре?? Инак това си е варянт, имам един излишен, ще взема да го "модна"
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: Направи си сам: Настолна бормашина.

          В тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102757 ,колегата е турил снимка на едно такова жУвотно,па дали му е излишно,требва да го питаш.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            От: Направи си сам: Настолна бормашина.

            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
            В тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102757 ,колегата е турил снимка на едно такова жУвотно,па дали му е излишно,требва да го питаш.
            Аааа, мерси колега, баш това гледахр из нета в чичката Гугъл, мерси!
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #7
              От: Направи си сам: Настолна бормашина.

              Преди години когато си купих втората ръчна бормашина към нея в комплекта вървеше и приставка за настолна работа.Цената беше 95лв.Само бормашината струваше 80лв.Продукта беше на ЕЛПРОМ Ловеч дасущ като този който показва колегата.Конструкцията по захвата беше от алуминии и при едно заклинване на сведлото се счупи застопоряващата скоба придържаща бормашината.В този вариант е удобна за дребни детайли и малки отвори.За изработката не виждам да има някакъв проблем стига да има мерак.

              Коментар


              • #8
                От: Направи си сам: Настолна бормашина.

                Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                Преди години когато си купих втората ръчна бормашина към нея в комплекта вървеше и приставка за настолна работа.Цената беше 95лв.Само бормашината струваше 80лв.Продукта беше на ЕЛПРОМ Ловеч дасущ като този който показва колегата.Конструкцията по захвата беше от алуминии и при едно заклинване на сведлото се счупи застопоряващата скоба придържаща бормашината.В този вариант е удобна за дребни детайли и малки отвори.За изработката не виждам да има някакъв проблем стига да има мерак.
                Да, прав си, че може да се направи, в краен случай, ще го правя
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #9
                  От: Направи си сам: Настолна бормашина.

                  Ако колега си решил да правиш станок за бормашината ще ти дам един съвет -направи всичко по-стабилно и по-тежичко.Както казват "браадчедите"-"джилязно" да бъде.Успех и да покажеш какво си сделал.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направи си сам: Настолна бормашина.

                    Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                    Ако колега си решил да правиш станок за бормашината ще ти дам един съвет -направи всичко по-стабилно и по-тежичко.Както казват "браадчедите"-"джилязно" да бъде.Успех и да покажеш какво си сделал.
                    Ще покажа, стига да сделам нещо Щот тъй "джилязото" много пара, стана вече..+Стругар, направо не ми се мисли
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направи си сам: Настолна бормашина.

                      Работата по стойката е по- вече шлосерска работа. Според мен може да се направи така-основния водач/колоната/ е от калибрована стомана Ф30~35,плота да е от 12~15мм.ламарина с размери по избор,две втулки за водачи на които е поставена застопоряващата скоба за ръчната бормашина,две втулки за фиксиране/едната към плота,другата за ръкохватката движеща бормашината/,шина за ръкохватката,пружина за връщане на бормашината в горно полужение/може и без нея стига да се измисли начин да се застопорява горе/ ,втулка за застопоряващата скоба и няколко болта.Всичко останало е напасване и заварки.Така,че ти трябват пет втулки/стругарска работа/.Викаш НЕВОЛЯТА и почвате "шеф и кройка".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направи си сам: Настолна бормашина.

                        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                        Имам питане за Настолна бормашинка. Някъде из необятния Интернет, гледах, че има едно като приставка, от обикновенна бормашина, да се направи настолна, нещо като стойката, на настолната бормашина, закрепва се обикновенната бормашина към тази приставка и става на настолна, та има ли такива джунджурии и къде да ги намеря, по битаците хич ги няма, пък пара за чистак нова бормашина, ИЧ няма... Дори обмислям и вариант да си го направя, с помощта на стругар, някой правил ли си го е ??А и ако има колега от форума дето има такова приспособленийце и не му трябва, да пише
                        Имам такава стойка нова(30лв) ако те устройва цената пиши и тогава ,ще пусна и снимки
                        Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направи си сам: Настолна бормашина.

                          Колега ако имаш пари идвай отнасай готова бормашина.Тва с правенето вече съм установил ,че нестава или излиза 5пъти по скъпо да го купиш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направи си сам: Настолна бормашина.

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            Колега ако имаш пари идвай отнасай готова бормашина.Тва с правенето вече съм установил ,че нестава или излиза 5пъти по скъпо да го купиш.
                            Да, прав си, но пари за готова, "нет", та затова реших, че ще мога да си я сделам

                            Първоначално публикуван от rumen_maiko Преглед на мнение
                            Имам такава стойка нова(30лв) ако те устройва цената пиши и тогава ,ще пусна и снимки
                            Колега, ако можеш да я задържиш, до седмица, две, да наваксам с парите
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направи си сам: Настолна бормашина.

                              В магазина нова стойка е с цена 35 или 37 лева - не помня точно колко платих преди време..

                              не е достатъчно читава за редова употреба

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X