Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

    Използвам тел 0.8,а редуцир вентила ми е италиански ,който взех от Струна .Когато почвам да заварям се чува едно съскане от бренера,което ме плаши.
    Искам малко теоретична помощ за това ,как да си настроя манометрите на редуцир вентила за работа.
    T.K.K

  • #2
    До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

    Примерно на 5 атм. но с натискането на спусъка е нормално да чуваш съскане, това е газа (СО2) който почва да "тече" за да предпзи заварката от околния въздух (по-точно от кислорода в него) +
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

      Първоначално публикуван от spada_mk Преглед на мнение
      Използвам тел 0.8,а редуцир вентила ми е италиански ,който взех от Струна .Когато почвам да заварям се чува едно съскане от бренера,което ме плаши.
      Искам малко теоретична помощ за това ,как да си настроя манометрите на редуцир вентила за работа.
      Имам редуцир от Струна, и такъв от РЕДКО. И с двата нямам никакви проблеми до сега. Съскането е нормално. Ненормално би било да не съска. Вероятно до сега или не си работил с телоподаващо, или не ти е направило впечатление.

      Купи си спрей против пръски, че да пазиш дюзата по-дълго. Не че е скъпа, но няма смисъл да я сменяш по-често от необходимото.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

        SPARKY ,когато карах 7дневния курс при чичо ми в завод Спартак в Бургас самият той работеше с Kemmpi /голяма машина/нямаше такива аномалии със съскането.Спомням си ,че имаше настройка на вентила...от това дали си на открито или в помещение се настройваше газа.
        Моят е с два манометъра,коет
        Прикачени файлове
        T.K.K

        Коментар


        • #5
          До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Примерно на 5 атм. но с натискането на спусъка е нормално да чуваш съскане, това е газа (СО2) който почва да "тече" за да предпзи заварката от околния въздух (по-точно от кислорода в него) +
          5atm.?? Не са ли твърде множко.Ако са са 5 литра в минута съм по съгласен ,но най-добре 7-8.
          Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

          Коментар


          • #6
            До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

            Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
            5atm.?? Не са ли твърде множко.Ако са са 5 литра в минута съм по съгласен ,но най-добре 7-8.
            При редуцир с колбичка налягането е постоянно, а мениш отвора, през който минава газа. На тия с часовник отвора е постоянен, а мениш работното налягане. Тия с колбичката обикновено работят на около 2 атм.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

              Количеството СО2 се определя в зависимост от дебелината на материала който се заварява, тоест, колкото по-тънко и меко на слаб ампираж заваряваме, толкова по-малко СО2 ни трябва, по-малко защото иначе заварката ще стане прекалено твърда и с малък провар, когато се заварява на вън и особено при вятър - количеството СО2 се увеличава, има значение количеството и когато заваряваш ъглово или челно, на чели шевове и когато е точково, като при последното ни трябва по-малко СО2 ... Колко СО2 всъщност ми трябва аз определям на слух и гледайки самата заварка, но си иска опит за да определиш и може би и още нещо, или просто ти идва отвътре, защото познавам немалко хора, които заваряват с телоподаващо, професионално години и пак не се справят... После с количеството СО2 ще коригираш твърдостта на заваръчния шев в зависимост от мястото, детайла или нуждата.
              VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
              SXS-Restorations 0886513079
              Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

              Коментар


              • #8
                До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

                Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
                Количеството СО2 се определя в зависимост от дебелината на материала който се заварява, тоест, колкото по-тънко и меко на слаб ампираж заваряваме, толкова по-малко СО2 ни трябва, по-малко защото иначе заварката ще стане прекалено твърда и с малък провар, когато се заварява на вън и особено при вятър - количеството СО2 се увеличава, има значение количеството и когато заваряваш ъглово или челно, на чели шевове и когато е точково, като при последното ни трябва по-малко СО2 ... Колко СО2 всъщност ми трябва аз определям на слух и гледайки самата заварка, но си иска опит за да определиш и може би и още нещо, или просто ти идва отвътре, защото познавам немалко хора, които заваряват с телоподаващо, професионално години и пак не се справят... После с количеството СО2 ще коригираш твърдостта на заваръчния шев в зависимост от мястото, детайла или нуждата.
                Всичко това е вярно но за определянето на ухо се изсква усет и не винаги е най точното,понякога работата с повече газ от необходимото води не само до преразход на газ ами и до некачествена заварка ,затова особено за начинаещи трябва да има примерни таблици за настройки на машините в огромната част от тези примерни настройки се посочва ампрежа спрямо дебелината на заварявания материал и само тук http://www.netwelding.com/sales_literature.htm намерих препоръчителна таблица за разхода газ но зажалост мерните единци на са по нашите стандарти
                Последно редактирано от welderargon; 09-11-09, 02:07.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #9
                  До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

                  Манометрите на редуцир вентилите за СО2 и другите защитни газове мерят в литри за минута а не в атмосфери . И аз не съм срещал таблица за стойностите на които трябва да се работи и от опит съм стигнал до 6-8 литра на закрито и 8-10 и нагоре на открито ориентираш се на усет по звука на заварката. Съскането няма как да го няма все пак минава газ под налягане през отвори.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

                    За да бъдем максимално полезни :
                    - ето таблица за настройки режимите на заваряване
                    http://dox.bg/files/dw?a=9be84405f5
                    - сайтове със доста полезни неща за хоби заваряване
                    http://www.mig-welding.co.uk/calculator.htm
                    http://eddiem.com/projects/mig/mig.htm
                    http://www.gowelding.org/MIG_Welding.html
                    http://www.weldingtipsandtricks.com/...ding-tips.html
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

                      Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
                      Количеството СО2 се определя в зависимост от дебелината на материала който се заварява, тоест, колкото по-тънко и меко на слаб ампираж заваряваме, толкова по-малко СО2 ни трябва, по-малко защото иначе заварката ще стане прекалено твърда и с малък провар, когато се заварява на вън и особено при вятър - количеството СО2 се увеличава, има значение количеството и когато заваряваш ъглово или челно, на чели шевове и когато е точково, като при последното ни трябва по-малко СО2 ... Колко СО2 всъщност ми трябва аз определям на слух и гледайки самата заварка, но си иска опит за да определиш и може би и още нещо, или просто ти идва отвътре, защото познавам немалко хора, които заваряват с телоподаващо, професионално години и пак не се справят... После с количеството СО2 ще коригираш твърдостта на заваръчния шев в зависимост от мястото, детайла или нуждата.
                      Колега честно казано това с твърдата заварка ме озадачи много.
                      Би ли споделил от къде го знаеш?

                      И да задам едно въпросче на всички .Има едно нещо дето е най-решаващо за дебита на газта,що е то?
                      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

                        sek.1

                        Много ти благодаря приятелю,ако не беше ти още щях да се набутвам с газа.Завчера съм бил на 25л/мин.затова се е получило това съскане от бренера.Днес си работих по жигулата без проблеми.
                        T.K.K

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Манометрите на редуцир вентилите за СО2 и другите защитни газове мерят в литри за минута а не в атмосфери . .
                          Така е , но ако ти се наложи да ползваш кислороден редуцир- вентил
                          ( той няма разходомер ) , тогава какво правим ?
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

                            Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                            Колега честно казано това с твърдата заварка ме озадачи много.
                            Би ли споделил от къде го знаеш?

                            И да задам едно въпросче на всички .Има едно нещо дето е най-решаващо за дебита на газта,що е то?
                            Мен пък ме озадачи меката заварка .
                            За дебита и за режимите като цяло дъвчем постоянно в темите за СО-. заваряване , та ако да сега още не са го разбрали ....
                            А за въпросния манометър : На "часовника" за разход на газ (ниското налягане ) италианците са сложили 2 измервания : л/мин и бар. Сега загледах един такъв и се оказа че срещу 6-8 л/мин съответства 15-16 бара налягане.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колеги,станах собственик на Струна Лидер 250,но...

                              Сигурен ли си? Да не би случая да е тоя:


                              Червеното е l/min, черното е cfh (cubic feet per hour), a 0-6bar e дадено като отиентир за работното налягане. Тоест в случая при 5l/min налягането ще е около 3 бара.

                              12-15 бара е много. 3/4 от маркучите, дето предлагат на пазара няма да го издържат. А ония силиконовите - тъничките, сини, дето продават в РЕДКО, просто ще кажат "пляк", и толкоз.

                              Та, позагледай се. Със сигурност налягането не е това, което казваш.

                              ПП: И в случая на 6-8l/min отговаря 15-16cfh.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X