Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Захранване на заваръчни машини от генератор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    С това, дори и с китайските киловолтампери, би трябвало да заваряваш безгрижно. Преди да го пуснеш, обаче провери всички ел. връзки. На един подобен започнаха да пушат при никакъв товар. Всичко беше хлбаво.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #17
      Абе щом е на колела нещата трябва да станат. Ако беше нещо само с дръжки - да го мислим.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Чудя се ако агрегат, монофазен ,с номинал примерно 7 киловата .

        И същия 7 киловата трифазен ....дали от трифазния ще отдаде същата мощност на една фаза ....че нещо не се сещам как ще стане
        Не, около 1/3 на фаза, като не можеш да натовариш едната на 100%, а другата да е на 0.

        Коментар


        • #19
          Оказа се че 12киловатовия заема половината пикап,взех 7.5 киловатовия след проба,изобщо не се натоварва,в смисъл не си променя нищо при работа на електрожена..Казаха че 160 А ще работи и на 4 киловата техен агрегат,И този е голям ,но търпимо
          Последно редактирано от Roninn; 05-10-21, 13:11.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211005_133056.jpg
Прегледи:699
Размер:561.6 КБ
ID:6776968Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211005_133614.jpg
Прегледи:692
Размер:572.1 КБ
ID:6776969
            Това не трепва дори ,дали гори електрод или не,няма разлика в обороти,звук и т.н

            Не усеща нищо,тежи доста,обемиста машина.Пробвахме го с електрожен и 800 вата флекс едновременно,пак не трепва.Очертава се корава машина от към възможност....как ще се държи във времето като здравина,ще видим.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              Ако бях взел 12 KW ,на обект трябваше да го разкарваме с мотокар.

              https://youtu.be/LmFVcMcI9no
              Вече е на обекта и заработва пари!
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #22
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2021-10-06-15-20-18-977_com.miui.gallery.jpg
Прегледи:651
Размер:192.4 КБ
ID:6777284 Добре работи с агрегата
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20211006_151954.jpg
Прегледи:662
Размер:1,006.0 КБ
ID:6777308

                  На следващия етап,някой ден,като имам време,ще му сложа отгоре лавица,на лавицата със ластици прихванат заваръчен апарат,отстрани място за бутилката.Целия агрегат има солидна конструкция и сам по себе си е подвижна количка.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    Днес дойдоха едни момци на един обект да правят соларна система....направиха около 18 квадрата метална конструкция,понеже по същото време и аз трябваше да заварявам,опънахме два удължителя от агрегата и се изчаквахме ту единия ,ту другия.

                    По някое време както се очакваше,се оказа че и двете машини заваряват едновременно.....Агрегата не трепва ....от 13 часа до 18:30 часа едновременно работиха две машини 180 А електрожен и 140 А телоподаващо ....агрегата не трепва ,изумен съм...колко още може да държи.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • Ясен
                      Ясен коментира
                      Редактиране на коментар
                      Налей му синтетично масло да е доволен.

                    • Roninn
                      Roninn коментира
                      Редактиране на коментар
                      Вероятно така ще стане.

                  • #25
                    Не е много по темата. Днес взех едно Китайче с трифазен изход. Пишеше че е 3,5киловара. Трябва ми за една машина с трифазен мотор, когато няма ток да я въртя от генератора. Обаче не тръгва мотор 2,2 киловата. Пробвах компресора с мотор 1,5 киловата, завърта леко, и не може да стартира. Бормашина 1,1 се развърта трудно.
                    монофазните изводи работят добре. Пробвах с голям флекс всичко е добре. Китайски електрожен заварява прилично. Но ми трябва трифазен ток да извадя и да въртя мотор 2,2.

                    Коментар


                    • dimich87
                      dimich87 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Какво значи пусковия ток по три? На 220 тръгва ъглошлайф 2300 вата без грижи, а на 380 мотор 1500вата едвам се върти. Имам съмнение че на трифазен товар може би се преплитат синосоидите и честотата не е 50херца. От там не може да развърти мотора до нормални обороти.

                    • Roninn
                      Roninn коментира
                      Редактиране на коментар
                      Синусоидите си зависят от това как са разположени намотките.Честотата от скороста на въртене да речем основно.Кое те кара да смяташ че някое условие има отклонение.

                    • dimich87
                      dimich87 коментира
                      Редактиране на коментар
                      На трифазен ток усещам че се товари неравномерно и волтметър играе между 300 и 400волта. Докато на монофазен се натоварва и работи равномерно.
                      Самото неравномерно натоварване ме кара да си мисля че има падане на оборотите и корекция, което променя честота и предполагам и синусите.

                  • #26
                    Истината при заваряване с агрегат си е заваръчният агрегат.Пробвали сме всякакви агрегатчета,но откак купих 3 броя Прамак се родихме.
                    Хем става за агрегат,хем заварява без грижи.
                    С големите щекери е и даянат на бой.
                    Ако не ми стигат кабелите пускам удължител и си жънем с кемпитата или с дел200 на АИГ.
                    Основно се заваряват колове за земни и шини за тях към стълбовете и се дрънкат по цял ден или в предната кофа на багера или по пикапи/камиони.
                    Освен скъсани тампони и изпаднали пружини на смукача от друсане други грижи не е имало,ама това си е от ползвателите.
                    Та ако има пара и нужда препоръчвам.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #27
                      Преди две седмици колега прави осветление на един булевард.Разпънал вишка горе на лампите и блокирал мотора на камиона.Съответно не може да свали вишката долу и да прибере страничните подпори.Оказа се че мотора е 3 киловата монофазен,закарах агрегата и всичко тръгна безгрижно....този от темата излезе много корав от към натоварване.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #28
                        Е каква е тази вишка дето няма аварийно прибиране на стрелата.?
                        Айде за подпорите може.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • Roninn
                          Roninn коментира
                          Редактиране на коментар
                          От ЕВН е купена...незнам друго,беше тъмно и студено,а петък вечерта.

                      • #29
                        Шофьорчето да си научи урока.Че някой път няма да има агрегат или няма да работи.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #30
                          Да внеса яснота по моите проблеми. Генератора явно не е 3,5 киловата. Машините ми се включват през контактите. При пуск напрежението пада малко, контактите започва да изключва и включват. Днес при директно включване си тръгват моторите.
                          ​​​​​​

                          Коментар


                          • Roninn
                            Roninn коментира
                            Редактиране на коментар
                            Тук съвсем не те разбирам

                          • dimich87
                            dimich87 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Исках да напиша че всички машини ми се пускат през контактор, но телефона ме е поправил. Бабината им, при пад на напрежението изключва.
                            Монофазните ми машини нямат контактори и не им се отразява пада на напрежението при пускането.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X