Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обем на бутилка за Ar+CO2 за начинаещ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    А ето какво отговори "колегата":

    Скосявам и пластината и държача за да има провар, като се съобразявам и с точенето.

    На оксижена този номер минава, на аргона забрави да разтопиш подложен добавъчен под пластината.

    Там започваш да топиш и пластината.

    Това си е чисто заваряване на аргон, с един мерак да запояваш.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      Виж си подписа,верно с оксижена става в пъти по-лесна тази операция,но и с виг е възможна,ако знаеш какво трябва да се случи.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #48
        Ааа, аз със запояване и стругарски ножове не се занимавам, та ми е тъмна Индия.
        Просто показах какво каза "колегата".
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
          Виж си подписа,верно с оксижена става в пъти по-лесна тази операция,но и с виг е възможна,ако знаеш какво трябва да се случи.
          Снимката е доста неясна , но ми се струва че това което си показал няма нищо общо с аргонова заварка.
          А това от снимките на колегата и аз съм го правил. И мога да те уверя че трябва да си напълно спокоен относно здравината!
          Ако давате акъл, правете го така че да сте полезни....
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #50
            Току-що получих сведение,ч е така заварената пластина държи на як бой.
            Стомана 45Х, 60-80 мм диаметър съдейки по снимката, 1000 оборота(че стругаря бързал), стружка 7 мм.
            Държи и пита за още.

            "Колегата" се срамува да го похваля тук, ама аз нали съм си плямпало, ще ме 'звинява
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Току-що получих сведение,ч е така заварената пластина държи на як бой.
              Стомана 45Х, 60-80 мм диаметър съдейки по снимката, 1000 оборота(че стругаря бързал), стружка 7 мм.
              Държи и пита за още.

              "Колегата" се срамува да го похваля тук, ама аз нали съм си плямпало, ще ме 'звинява
              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:81636354_447330946174490_521861581848444928_n.jpg Прегледи:0 Размер:94.1 КБ ID:6545756Натиснете снимката за да я уголемите  Име:81546765_2651419851590975_803477154313535488_n.jpg Прегледи:0 Размер:117.3 КБ ID:6545753Натиснете снимката за да я уголемите  Име:82200700_2586895004741886_2739986906312867840_n.jpg Прегледи:0 Размер:111.6 КБ ID:6545754Натиснете снимката за да я уголемите  Име:82347741_632656137274884_1620059873049837568_n.jpg Прегледи:0 Размер:118.3 КБ ID:6545755Вероятно за тези снимки става въпрос?!
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #52
                Задстругарното устройство да вземе да си заточи ножа,че ще се обеси на тия "течащи" стружки.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #53
                  Здравейте,

                  Ще използвам темата, защото съм в същата дилема около избор на бутилка, а с нея и газ за телоподаващо. И аз съм начинаещ, от скоро се сдобих с телоподаващо и досега не съм работил с такова, но още нямам бутилка.
                  Бях се ориентирал към смес 82%Аr+18%CO2 и бутилка 10л., четох, че е по-добра, заварките се получават по-добре, по-малко пръски, по-добър провар при един и същ ток спрямо СО2. В каталозите на една и съща тел дават по-високи якостни характеристики и ударна жилавост когато се ползва такава смес, докато при СО2 са по-ниски. А и освен това бутилката за смес е със същия вентил както за чист Аргон и в нея при нужда може да се зареди и само Аргон, явява се и по-универсална един вид. Но освен да взема бутилката трябва и да я зареждам някъде, а си нямам на идея как стават нещата, затова искам да питам по-запознатите.

                  1. Къде зареждате такава смес в София и зареждат ли малки бутилки? В Перник питах на едно място и ми казаха, че не зареждат малки бутилки, показаха ми едни големи, които не знам колко точно литра са, но на око бяха високи около 170-175. Човека ми каза, че дават такива, плащам 80 лв. за газа вътре плюс 100 лв. гаранция за бутилката, които ми ги връщат като върна бутилката. Ако бутна задната седалка мога да побера такава в комбито ама ми се струва бая тежка, по-скоро е ако имаш работилница да я закотвиш на едно място и там през няколко месеца да я заменяш. Ама аз нямам работилница, ще я държа в гаража и всеки път като ми потрябва за нещо из двора трябва да я мъкна, пък ако трябва някъде другаде да отида ептен сложно става. А и нямам представа за колко стига такава бутилка и ще мога ли да я изхарча.
                  Освен това тук в няколко теми четох оплаквания, включително и от Aig, че тази смес я правят на око в момента на зареждането и всеки път съотношението е различно. То ако е така, едно, че съм начинаещ, а и всеки път машината да ми работи различно и аз да се чудя от какво е, то по-добре да си заварявам с СО2, поне е един газ. Аз си представях, че смесването се прави някъде където има необходимото оборудване да се направи точното съотношение и после само го пълнят.

                  2. Там където зареждат бутилките може ли да поискаш да вакуумират бутилката преди пълнене, например ако си ползвал смес, а инцидентно ти трябва само аргон, да вакуумират за да може от първия път да ти заредят чист аргон и да не трябва да правиш 2-3 зареждания за да се изчистят остатъците от СО2?

                  3. Четох, че в бутилките, които са предназначени за смес има сонди, които взимат газа от различни части от обема на бутилката ама ако взимам бутилка втора ръка не знам за какво е ползвана и имала ли е такива сонди или е била само за аргон и няма сонди.

                  В крайна сметка много неизвестни с тая смес и не знам дали да не взема бутилка за СО2. Ама пък тогава трябва и нагревател да търся. Четох, че СО2 понеже е втечнен при изпарението си се охлажда повече и може да замръзне в редуцира, да го запуши или да не работи добре и затова се препоръчва преди него да се сложи такъв нагревател. Ама машината ми няма правотоков изход за такъв нагревател и трябва да търся или на 220V или да му търся някакво захранване.

                  Коментар


                  • #54
                    Здравей,
                    по т. 1 - В София бутилки се зареждат на 4 четири места.
                    - Сточна гара Въгледвуокиса
                    - Дружба срещу зеленчуковата борса - СИАД. Голяяям двор преди светофара.
                    - Дружба почти срещу входа на София Мед - Месер имат си малък светофар за влизане при тях. За малки бутилки вземат екстра такса.
                    - Орион срещу Улмер - АВС и Ко - не препоръчвам за газови смеси. Чистите са ОК.

                    по т. 2. - За всеки газ - бутилка. Иначе ще се видиш в приключение.

                    по т. 3. - Може и със сонда, може и без за смесите. Ако има сонда трябва да стига на 2/3 от височината. За СО2 сондата е само за за пожарогасител за да вади течна фаза. Иначе замръзва вентила.

                    Препоръчвам газови смеси.
                    АИГ-Заваряване ООД
                    Производител на заваръчни апарати "DEL"
                    http://www.aigwelding.com
                    0889 522 036

                    Коментар


                    • #55
                      Тоест на първите три места зареждат смес в малки бутилки и са добре, няма големи отклонения в съотношението?
                      За СО2 знам, че не трябва да има сонда, това го четох, ама и да няма сонда значи ли, че не замръзва и не трябва нагревател или трябва само ако пуснеш по-голям дебит?

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Нагревател трябва ако се работи интензивно. Ама много интензивно.
                        За гаражни условия няма никаква, абсолютно никаква нужда от нагревател. И да се позаскрежи ма;лко вентила-ще е много далеч от няклакво нарушаване на работата му. Работил съм с вентил който не се вижда от скреж, просто всичко беше една голяма снежинка, и нищо, работеше си, газ си имаше...
                        Нагревателите са ала-бала, изобщо не ти трябва.

                        Относно различите смеси-дали ще ползваш 18-82 или 20-80 няма да усетиш никаква разлика. Нито в държанието на дъгата, нито във ваната, нито по пръските, нищо. Вземмай каквато намериш смес в долу-горе това съотношение, и си свиркай.

                        С газова смес се работи много по-приятно от въглероден двуокис. Но когато няма друго-много пъти ми е спасявал положението, та не е за изхвърляне като алтернатива.

                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        Аз пък за инцидентно ползване от начинаещ бих зареждал чист СО2. Около 20 зими съм изкарал с бутилки с чист въгледвуокис и дори не са се заскрежавали вентилите. Малката бутилка е предимство при разкарване на машината по обекти. За сервизна дейност може и голяма бутилка с по-дълъг маркуч.

                        П.П. По-вероятно е да се запуши магнет вентила на машината от боклуче, отколкото да замръзне крана. Монтирай едно бензиново филтърче на входа за газ на машината.

                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        С въглероден двуокис се работи по-гадно. Пращи, пръска, неравномерна дъгата...
                        Иначе си става де, ама със смес се работи по-приятно.

                    • #56
                      Газовата смес от 16 / 84 до 22 / 78 все една и съща.
                      Просто Линде първи са предложили 20/80 и са го патентовали.
                      За да избегнат патентното право, всички останали правят по малко разлика и твърдят, че тяхното е най-доброто. ощо взето през 2%.
                      Само че тези два 2% при нормални условия не можеш да ги хванеш при зареждане, камо ли да кажеш кое е по-доброто. При околна температура 10 градуса и при температура 32 всичко е различно.
                      Обаче когато те зареждат "на око" (органолептично) двата процента отклонение стават 20. И от газта дъгата става със съвсем различно поведение.
                      Можеш да ползваш и 5% СО2. Всичко става горещо и енергийно агресивно (високо енергийниа газова смес). И режима на настройка става супер тесен. Когато го уцелиш е върха. Ама в много тясна граница.
                      Този газ с между 2,5% и 5% СО2 е подходящ за неръждавека. (ИЛИ 1% до 4% О2). При неръждавейката обаче се търсят други ефекти (ем сърби, ем боли, ем хубаво ми е).
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        С 4% О2 при по-високо напрежение идва и струйния режим.
                        Правя си го леко да припуква от време на време, и тогава идва и истинския кеф от заваряването.

                    • #57
                      Проблем става при повече от два слоя при черно. Почва да се пука.
                      Особено ако ламарината не е маркова.
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #58
                        Да, предполагам, че +-5% не е проблем, но прочетох това мнение и това е, което ме притесни и затова реших да питам:

                        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                        Здравейте,
                        Реших, че е добре да се отдели самостоятелна тема за газовете и газовите смеси за заваряване.
                        Всичко тръгна от там, че когато отидох да зареждам коргон при един газов доставчик, сложиха бутилката на зарядната станция за СО2 (както си му е реда) взеха тарата на бутилката и пуснаха вътре СО2-то. На въпроса ми "А колко СО2 слагаш" отговора беше - "Докато изстине бутилката. Това е достатъчно".
                        Едно към колкото ми дойде!!!!
                        И после веднъж нещата са перфектни, а следващия път - аха, ама не съвсем. Щото му е дошло малко по-различно.
                        От няколко години си имам газов смесител, ама а днес, а утре - та чак днес го вкарах в употреба.
                        И какво се оказа?!
                        С Vlado TS направихме експеримента и до съотношение 40% Аргон и 60% СО2 на Self Control 200, а после и на 270А машина пръските ги няма или са в поносими граници (не полепват по метала).
                        До 50% Аргон и 50% СО2 пръските са в рамките на "бенгалски огън" - има искри но няма топчета метал които да полепват.
                        Оказва се, че не е трудно да си направим собствен газов смесител.
                        Два редуцир-вентила, две градуирани колби с топче (разходомера) и един тройник в който за по-добро смесване може да се сложи малко домакински тел.
                        И така може да си правиш всякакви газови смеси - кеф ти за черно, кеф ти за неръждаемо.
                        И което е най-важното - оптимизираш си ти сам - така, че на тебе да ти хареса.
                        На последно място, но не е за пренебрегване - цената на газовете. Когато ти си правиш газовата смес - излиза най-ефтино. Щото бутилка с аргон е по-ефтина от бутилка с коргон, а за СО2-то да не говориме.


                        Коментар


                        • plamen6813
                          plamen6813 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Пусни някоя снимка на газовия смесител

                      • #59
                        Ами ти хубаво си се притеснил, и за това има телефони - вдигаш, набираш, чуваме се и ти обяснявам.
                        По ми е лесно отколкото да пиша. 0889522036 Асен
                        И така това дето ти бръмчи в главата и те притеснява ще го чуя.
                        АИГ-Заваряване ООД
                        Производител на заваръчни апарати "DEL"
                        http://www.aigwelding.com
                        0889 522 036

                        Коментар


                        • #60
                          Чакайте и аз да се изходя по въпроса - значи СО2 се втечнява при критична температура около 31 градуса селзий и около 50 атмосфери налягане - затова и ги пълнят на толкова и затова свършват бавно щото вътре е течност която се изпарява - при аргона е доста различно - той има критична температура около минус 180 градеса целзий - това значи че при по висока температура от критичната на практика не може да се втечни и в бутилката дето ви я пълнят на практика има сгъстен газ а не течност и затова свършва по бързо - сега това което не ми е ясно е как стоят нещата когато се пълни смес от СО2 и аргон - вътре течност ли е или сгъстен газ или и двете. Ако някой е наясно моля да сподели.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X