Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обем на бутилка за Ar+CO2 за начинаещ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

    И аз. Никакъв не е проблема, стига да не ти пука за малко обелена боя по колата. А ако ти пука-един парцал или по-добре картон, и всичко става чудесно и лесно.

    Идеята на двете бутилки е да има една голяма, тя е основната за работа. И само когато тя свърши, а работата е спешна-да се слага малката, или каквато и да е друга, която си стои винаги в гаража или работилницата, с единствено предназначение да е резервна за в тези случаи. При първа възможност изпразнената се връща, взема се пълна, и пак се слага за ползване. Онази се слага в ъгъла и си чака следващата спешност.
    И понеже тази бутилка се ползва рядко, а в нея се затварят пари(аз съм си я купил)-ползвам малка, че е по-евтина. И е с въглероден двуокис, че и той е евтин, в някои случаи ми е излизал и безплатен.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от жеко Преглед на мнение
      . А много ми е интересно как се събира в Чинкоеченто ако има снимка
      Събаря се задната облегалка ,Предна дясна облегалка се пуска максимално назад и бутилката се събира .При вкарването от към "багажника"е добре да има кой да помогне през предната дясна врата,но когато си достатъчно ПроЗ може и без помощ.
      Тези изпълнения стават само в прежалени автомобили!!!

      Коментар


      • #18
        Колчо, ти не се давай за пример, че си малко облагодетелстван откъм ползването на технически газове
        RAV 4
        F650GS

        Коментар


        • #19
          Не малко, а много съм облагодетелстван, ама говорех за начина на използване на две бутилки. Коя как ще се пълни и сменя е друг въпрос.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            Аргонова смес е много по-сле за кърпене на тънки и мръсни ламарини сравнено с цо2, температурата е по-висока и прогаря . Ако има мръсотии и ръжда от изпаренията при изгарянето им се разваля сместа на газа и все едно работиш без защита .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              И аз. Никакъв не е проблема, стига да не ти пука за малко обелена боя по колата. А ако ти пука-един парцал или по-добре картон, и всичко става чудесно и лесно.

              Идеята на двете бутилки е да има една голяма, тя е основната за работа. И само когато тя свърши, а работата е спешна-да се слага малката, или каквато и да е друга, която си стои винаги в гаража или работилницата, с единствено предназначение да е резервна за в тези случаи. П първа възможност изпразнената се връща, взема се пълна, и пак се слага за ползване. Онази се слага в ъгъла и си чака следващата спешност.
              И понеже тази бутилка се ползва рядко, а в нея се затварят пари(аз съм си я купил)-ползвам малка, че е по-евтина. И е с въглероден двуокис, че и той е евтин, в някои случаи ми е излизал и безплатен.
              Темата е използване на бутилка от начинаещ. Та затова си мисля че идеята за купуване и ползване на две бутилки в случая е неподходяща.Каква спешност и каква резерва при хоби работа и то при начинаещ?! Единственото вярно е че се затварят едни пари които в случая ще са доста повече, ако си купиш две бутилки, отколкото да ги вложиш в само една обменна. Стига тази обменна да може да се ползва дълго време.,до свршването й, без допълнителни такси и наеми.
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                Аргонова смес е много по-сле за кърпене на тънки и мръсни ламарини сравнено с цо2, температурата е по-висока и прогаря . Ако има мръсотии и ръжда от изпаренията при изгарянето им се разваля сместа на газа и все едно работиш без защита .
                Това е много интересно!
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  Каква спешност и каква резерва при хоби работа и то при начинаещ?!
                  Разбира се, че няма спешност, но на всекиго му е гадно когато върши нещо със заварячката, и да му свърши газта. Ако е през седмицата-за половин0един час се снабдява с нова газ, но това ако е до 5 следобед.
                  А те е хванал мерака, и музата ти е дошла, а няма газ...
                  Затова-едно бутилче с резервен газ-точно за такива случаи.

                  То ако немския контрагент очаква за вчера партидата от заварЕна продукция, и да оставиш фирмата без газ-това си е направо престъпление...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    Бе то ако си гледаш манометъра е ясно кога свършва.
                    Ся, не е да не съм увисвал без газ баш у неделя, нооо ... кьорав карти не играе
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Не е ли по добре да си взима една обменна голяма бутилка и да не прави толкова сложни упражнения с две малки?! За голяма бутилка депозита е 100-тина лв. ....
                      Сам си си отговорил няколко поста по-надолу. Тая просто я хващам за ушите и нито ми трябва комби, нито 307 или каквото и да е друго, нито опъвам седалки, нито я мъкна по стълби с 300 зора. Освен друго и можеш да ги изстискваш почти докрай. Като е една, винаги зареждаш преди да е свършила съвсем.

                      Всеки си знае за себе си кое му е удобно. На мен да мъкна голяма бутилка не ми е удобно, и ако ми трябва обем, винаги ще предпочета да е пръснат в няколко малки вместо в една голяма. Да, има първоначална инвестиция, ама за това съм забравил отдавна - преди 7-8- години.

                      Изобщо не споменавам че именно за хоби, ако трябва да мръднеш до комшията да му завариш нещо, да мъкнеш голяма бутилка пак не е вариант.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                        Сам си си отговорил няколко поста по-надолу. Тая просто я хващам за ушите и нито ми трябва комби, нито 307 или каквото и да е друго, нито опъвам седалки, нито я мъкна по стълби с 300 зора. Освен друго и можеш да ги изстискваш почти докрай. Като е една, винаги зареждаш преди да е свършила съвсем.

                        Всеки си знае за себе си кое му е удобно. На мен да мъкна голяма бутилка не ми е удобно, и ако ми трябва обем, винаги ще предпочета да е пръснат в няколко малки вместо в една голяма. Да, има първоначална инвестиция, ама за това съм забравил отдавна - преди 7-8- години.

                        Изобщо не споменавам че именно за хоби, ако трябва да мръднеш до комшията да му завариш нещо, да мъкнеш голяма бутилка пак не е вариант.
                        Мърдането до комшията или до комшийката вече съвсем не е хоби😉 В подобни случаи най изгодния вариант е съчитание на малка с голяма бутилка.
                        Въпроса беше за бутилка с газова смес. А както вероятно вече на всички Ви е известно - малка бутилка с газова смес се изчерпва за около няколко дни! А на мен търченето всяка седмица за заряд на малка бутилка ми коства не само средства а и време!С една голяма бутилка при хоби работа може да се изкара поне една година! Е?! В рамките на тази година толкова ли е трудно да се помолиш на комшията да помогне?! Та в крайна сметка всеки от нас използва и споделя различни варианти, а пък вече автора на темата ще си избере най подходящия за него и условията му на експлоатация.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                          ...А на мен търченето всяка седмица за заряд на малка бутилка ми коства не само средства а и време!
                          Нали за Хоби говорим? На мен например търченето ми коства... 15 минути, и ми е на път за работилницата. И понеже ми е хоби, пари не ми коства. И мърдането до комшията си е съвсем хоби, както и мърдането до моята си ограда например, да заваря нещо по нея или мърдането до съседното село да заваря парапетите на баджанак ми. Мъкна машина + бутилка с 15кг макара на нея сам, на един път, с кое да е от возилата ми.

                          Да си направя евридейката на трътка (каквито примери се споменмаваха по-горе), опъвайки седалки и товарейки голяма бутилка в нея, понме за мен не е вариант. Аз като хобист чисто работна кола нямам, нито винаги има кой да ми помага да мъкна, даже рядко има някой.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                            Нали за Хоби говорим?
                            Хобито също има вариации при удобството.
                            След като голяма бутилка отива половин година ,а не както приятелчето( дето на 2-3месеца е с 4-6 бутилки за обмен) и ползвам 5 кг, макара си е направо в графата Хоби .
                            Но до обменната база са 25км. и удобството е в "голямата разфасовка" ,а мобилността (при нужда) чрез прехвърляне в по малки.

                            Коментар


                            • #29
                              Понеже и аз си ползвам всичкото заваръчна техника само за хоби та почнах с едно телоподаващо и една малка бутилка ЦО (вървяха си в комплект), в началото мерак, заварки, проби и понеже е хоби - предимно събота и неделя. След 2 месеца захванах да правя броня на диското и познай събота към 4-5 след обяд какво показа манометъра.... умрЕх на мъка.
                              Та още първия работен ден си купих втора малка бутилка и от тогава свърши ли едната - слагам другата и празната мятам в багажника, така в най-лошия случай съм с поне една пълна бутилка.

                              С аргона по същия начин, но там взех една малка и една "средна", че малката много бързо свършва. Средната е с диаметъра на голяма бутилка, но на половината височина, обем не помня.

                              И все пак това е инвестиция, дори да решиш, че не ти трябва втора бутилка все ще намериш на кой да я продадеш с някаква минимална загуба.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                                Понеже и аз си ползвам всичкото заваръчна техника само за хоби та почнах с едно телоподаващо и една малка бутилка ЦО (вървяха си в комплект), в началото мерак, заварки, проби и понеже е хоби - предимно събота и неделя. След 2 месеца захванах да правя броня на диското и познай събота към 4-5 след обяд какво показа манометъра.... умрЕх на мъка.
                                Та още първия работен ден си купих втора малка бутилка и от тогава свърши ли едната - слагам другата и празната мятам в багажника, така в най-лошия случай съм с поне една пълна бутилка.

                                С аргона по същия начин, но там взех една малка и една "средна", че малката много бързо свършва. Средната е с диаметъра на голяма бутилка, но на половината височина, обем не помня.

                                И все пак това е инвестиция, дори да решиш, че не ти трябва втора бутилка все ще намериш на кой да я продадеш с някаква минимална загуба.
                                Аналогичен случай. Имам 2 масли за смес, и една малка + една средна (май е двойна на малката) за аргон.

                                ...но все повече ме човърка да си взема смесител. Тогава една малка за CO2 + 3-те за аргон, и имам газ и за неръждавейка, и за черно, и за алуминий, и не ми дреме колко заспал е наливащия CO2 в смесите и дали днес няма да се олее, пък утре да "сипе" наполовина. От опит на няколко познати - поне едните софийски сипват всичко между 10 и 35%, при договорени 18%.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X