Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващ апарат Einhell

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Телоподаващ апарат Einhell

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    Препоръчах ти този апарат на SAF-FRO с най добри чувства защото наистина машината е добра а цената му нe е толкова висока колкото си написал но това вече едва ли има значение ,относно сервизирането - откакто е купен (вече няколоко години) апрата не ходил в сервиз.
    Аз не знам Струна да произвеждат АС/DC инвертори, така че избора относно закупуването на българска АС/DC инверторна машина ти е изключително ограничен!
    Пожелавам ти късмет и да развиеш успешен бизнес за да си купиш ESAB или Фрониус !
    Нищо лично колега, но 3000 евро е актуалната цена на този апарат което към днешния курс на еврото е 5800 лв което за мен си е точно 4-5 пъти от машините които аз гледам за справка- http://franceoutilspro.mobshop.com/c...acdc-pack.html . А инвертори Струна наистина няма грешката е моя. Инверторите са на Редко http://www.redco.bg/products/astra-tig-200-ac-dc-hf/232 цената на този е около 2400лв.
    В крайна сметка съм се спрял на марка ДЕЛ. Момчетата с които говорих са доста любезни и ми обясниха на дълго и на широко от къде изгрява слънцето, влизат и в положението на клиента, вече съм поръчал AC/DC 200А Pulse инверторче от тях и я чакам с нетърпение да пристигне в края на седмицата ще снимам и ще пиша как работи. Ако има някой желаещ от Русе да пробва апаратчето може да заповяда като пристигне. Ще направя всичко възможно да препоръчвам продуктите на момчетата от ДЕЛ. Искам след някоя друга година отново да чувам че българското е най-добро а не някакви шменти-капели .

    Коментар


    • От: Телоподаващ апарат Einhell

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      А за Джисми-то си спомням .....тогава много го хвалеше ...сега пък го плюеш ,мисля че най малкия проблем е в дължината на кабелите и те могат да бъдат сменени с по дълги ...!
      Хвалех го щото още не си бях купил китаеца . Кабелите не са проблем но даваш една торба пари и почваш да псуваш от първия електрод една горна панта не можеш да завариш без машината да ти е на рамото. Китаеца е на половината пари с много по добри параметри 3 метра кабели за РЕДЗ 4 метра шланг за ВИГа и вграден клапан вадиш от кутията и почваш да работиш с кеф а не ръсиш още пари . Освен това Джисмито е практически неремонтируемо след гаранцията. Многослойна платка с SMD монтаж скапе ли се нещо ремонта му е по скъп от нова машина .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Телоподаващ апарат Einhell

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Хвалех го щото още не си бях купил китаеца . Кабелите не са проблем но даваш една торба пари и почваш да псуваш от първия електрод една горна панта не можеш да завариш без машината да ти е на рамото. Китаеца е на половината пари с много по добри параметри 3 метра кабели за РЕДЗ 4 метра шланг за ВИГа и вграден клапан вадиш от кутията и почваш да работиш с кеф а не ръсиш още пари . Освен това Джисмито е практически неремонтируемо след гаранцията. Многослойна платка с SMD монтаж скапе ли се нещо ремонта му е по скъп от нова машина .
        Ясно ,ясно от Витоша по-високо нема,и от Искаро по-длабоко нема.
        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

        Коментар


        • От: Телоподаващ апарат Einhell

          Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
          Ясно ,ясно от Витоша по-високо нема,и от Искаро по-длабоко нема.
          Не съм казал че джисмито е лоша машина или че не става просто сравнявам двете . За два пъти повече пари получаваш машина с абсолютния минимум от необходимите ти аксесоари за работа . Нещо не им разбирам политиката на тия голями фирми .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Телоподаващ апарат Einhell

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            От 26 септември нататък....нали ? Аз ще дойда да ви видя със сигорност....да се подготвите със тоя селфконтрол да го видим ...
            Self control - a е готов и чака щастливи майстори.
            Има някакъв шанс да има и пропуски в повече....... за входа от към големия булевард (със самолета отгоре на паркинга).....
            Обаждайте се овреме....
            Има някаква възможност за пропуск и с он-лайн регистрация - обаче не знам как става!
            АИГ-Заваряване ООД
            Производител на заваръчни апарати "DEL"
            http://www.aigwelding.com
            0889 522 036

            Коментар


            • От: Телоподаващ апарат Einhell

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Не съм казал че джисмито е лоша машина или че не става просто сравнявам двете . За ......
              Ама тя си е прекрасна машина докато работи или не я изпуснеш от около метър височина. Тогава вътре има едни шпилки по които тече тока и те обикновено се пукат от към платката и ....... плачеш много!!!!!

              Утре ако не пропусна ще публикувам фактурата от сервиза на Кемпи - за да видите как работят големите фирми!
              Само резервни платки не продават - фирмена политика!!!!????
              Като ги помопих да ми я сменят тогава при тях ще видите какво получих..... БЕЗ да съм го искал....
              А когато им направих лек скандал и поисках изрично да ми сменят точно тази платка цените които ми обявиха ме накараха да замълча за малко повече - загубих и контрол и ума и дума....
              Цената беше 460 лева без ДДС, ако върна старата и 640 лева без ДДС ако не я върна!......

              Всеки има право на мнение и тълкувание....
              Да ЖИВЕЯТ МАРКИТЕ И МАРКОВИТЕ СЕРВИЗИ..... (Да живеят всичките БКП-та по всичките земни кълбета) край на цитата!

              Само така ще има хляб и за нас!!!...
              АИГ-Заваряване ООД
              Производител на заваръчни апарати "DEL"
              http://www.aigwelding.com
              0889 522 036

              Коментар


              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                Забелязвам че всички говорим коя машина е по-по-най.....ама не бачкате бе хора !Днес за един следобед искарах пари за още една машина да си купя...че ги и взех даже !
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Телоподаващ апарат Einhell

                  Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                  Ама тя си е прекрасна машина докато работи или не я изпуснеш от около метър височина. Тогава вътре има едни шпилки по които тече тока и те обикновено се пукат от към платката и ....... плачеш много!!!!!

                  Утре ако не пропусна ще публикувам фактурата от сервиза на Кемпи - за да видите как работят големите фирми!
                  Само резервни платки не продават - фирмена политика!!!!????
                  Като ги помопих да ми я сменят тогава при тях ще видите какво получих..... БЕЗ да съм го искал....
                  А когато им направих лек скандал и поисках изрично да ми сменят точно тази платка цените които ми обявиха ме накараха да замълча за малко повече - загубих и контрол и ума и дума....
                  Цената беше 460 лева без ДДС, ако върна старата и 640 лева без ДДС ако не я върна!......

                  Всеки има право на мнение и тълкувание....
                  Да ЖИВЕЯТ МАРКИТЕ И МАРКОВИТЕ СЕРВИЗИ..... (Да живеят всичките БКП-та по всичките земни кълбета) край на цитата!

                  Само така ще има хляб и за нас!!!...
                  Да ,всичко това го знаем ,споменавано е и друг път в други теми !
                  Но за всеки влак си има пътници и за първа и за втора класа .... така че е излишно да се плашим с цени за ремонти и т.н. Който е решил да си купи маркова техника естествено че ще и на ясно с цените на ремонтите и поддръжката! В този форум си говорим предимно за хоби техника и заваряване то е ясно че никой няма да си купи маркова техника за хиляди пари и да я ползва два-три пъти в годината!
                  НО аз не съм виждал досега някой фирма който има дейност насочена към заваряването да използва нещо по различно от доказалите си маркови машини въпреки че ремонта и поддръжката са скъпи !
                  Така че хляб и за вас и за нас все ще има ....само да семе живи и здрави и работоспособни!
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Телоподаващ апарат Einhell

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    Да ,всичко това го знаем ,споменавано е и друг път в други теми !
                    Но за всеки влак си има пътници и за първа и за втора класа .... така че е излишно да се плашим с цени за ремонти и т.н. Който е решил да си купи маркова техника естествено че ще и на ясно с цените на ремонтите и поддръжката! В този форум си говорим предимно за хоби техника и заваряване то е ясно че никой няма да си купи маркова техника за хиляди пари и да я ползва два-три пъти в годината!
                    НО аз не съм виждал досега някой фирма който има дейност насочена към заваряването да използва нещо по различно от доказалите си маркови машини въпреки че ремонта и поддръжката са скъпи !
                    Така че хляб и за вас и за нас все ще има ....само да семе живи и здрави и работоспособни!
                    Баси влака, баси пътниците! Кажи ми сега, какво получавам за парите си, като си купя маркова машина нисък клас (примерно до около 4000лв)? Надеждност? Сервиз? По-добра работа на машината? А следгаранционен сервиз? Ама тук, в България, а не в белите държави.

                    А за другото - ми много ясно. По масовите магазини се продават скъпи китайски боклуци с ниско ПВ. Читави сериозни китайски машини на нашия пазар има от около 3-4 години (поне по мои впечатления). Масово се продават от още по-скоро. Много ясно че ще купуват марково още дълго време, при все че повечето въобще не са опитвали читаво китайско.

                    И пак казвам - говорим за машини нисък клас. Да купуваш маркови машини нисък клас и да разчиташ на тях за тежко производство също не е от най умните постъпки, според мен.

                    А индустриална техника - там е друга губерния. И не че и там китайците не правят. Просто тук няма пазар. По-горе споменах (а може и в другата тема) Panasonic. Виждал ли си тук някой да ползва заваръчна техника Panasonic? Щото аз не. А дали защото е лоша, или просто защото например не знаят че Panasonic правят заваръчна техника?

                    Някои цял живот си карат жигулата и не искат и да опитват друго. За тях това е КОЛАТА!

                    Аз си взех първата китайска машина със силно недоверие и съмнения, и бях готов да прежаля парите, ако се окажеше дърво. Е да, ама не. В момента практически друга 200 амперова непулсова машина няма какво да ми предложи, освен например едни 5 кила по-ниско тегло. За какво ми е?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Телоподаващ апарат Einhell

                      Поне аз това което можах да видя в китаеца ми вътре (с моите скромни познания в тая област) е че голямата част от елементната база е Тошиба . За Панасоник за първи път чувам че произвеждат заваръчна техника но на Митсубиши съм я виждал . Като се строеше болницата Токуда имаха инвертори всякъкви от 160 до 500 ампера .
                      Последно редактирано от sek.1; 18-09-11, 05:20.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Телоподаващ апарат Einhell

                        Ето ти за Panasonic:
                        http://industrial.panasonic.com/ww/i_e/29865/fa-yousetu_e/fa-yousetu_e.html


                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Телоподаващ апарат Einhell

                          Кеф ти Panasonic,кеф ти Hitachi http://www.hitachi-via-asia.com/tw.html


                          Коментар


                          • От: Телоподаващ апарат Einhell

                            Трябва ми бърз отговор за ръкохватка за ВИГ с водно охлаждане, мога ли да заварявам без охлаждане и ако да, до колко ампера?

                            Коментар


                            • От: Телоподаващ апарат Einhell

                              Първоначално публикуван от intermax Преглед на мнение
                              Трябва ми бърз отговор за ръкохватка за ВИГ с водно охлаждане, мога ли да заварявам без охлаждане и ако да, до колко ампера?
                              Можеш, до определен ампераж. А до колко точно и с какво дюти - зависи от конкретната ръкохватка.

                              Другия вариант е да си купиш една допълнителна, без охлаждане. Нормалните (не маркови) са сравнително евтини. Тогава най-силната е 200А на 60%ПВ, до колкото помня. Водната без охлаждане е доста по-малко.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Можеш, до определен ампераж. А до колко точно и с какво дюти - зависи от конкретната ръкохватка.

                                Другия вариант е да си купиш една допълнителна, без охлаждане. Нормалните (не маркови) са сравнително евтини. Тогава най-силната е 200А на 60%ПВ, до колкото помня. Водната без охлаждане е доста по-малко.
                                Благодаря за бързия отговор Спарки, след консултации с още няколко човека се спрях на суха ръкохватка и вече я поръчах. Днес взех електроди и припой бутилката ми е малка, но другата седмица ще дойде и голямата. Утре апарата идва. Имам и един въпрос.Как да разпозная алуминиево-силициевите от алуминиво-магнезиевите материали и при грешка в избора на добавъчния материал проблема голям ли е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X