Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващ апарат Einhell

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Телоподаващ апарат Einhell

    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
    ДА! Само дето забравихме да сложим в сметката и ДДС-то на 720-те лв.
    Не съм писал, но пак повтарям:
    Дали е въпрос на патриотичен дълг плащането на данъци?!

    Ако все пак държиш толкова много, то ДДС-то ще мине за моя сметка.
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • От: Телоподаващ апарат Einhell

      Дори и читаво трансформаторно трудно може да се върже на 500 лева . Повтарям читаво . При цена на ПСТ шината около 20 лева без ДДС за килотрам ако приемем че в една прилична машина (като моята) има 15 - 20 и нагоре килограма само матерялите надхвърлят въпросната сума . От там на сетне смятайте управление ; шланг с еврокънектор ; телоподаващ механизъм ; контактор ; кутия ; труд за производство и тнт. Леко трансформаторно телеподаващо с добри параметри не може да има това значи че е икономисано от медта и силициевата ламарина . Голямите фирми може да имат резерви от матеряли купени на по ниски цени но те едва ли са голями .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: До: Телоподаващ апарат Einhell

        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
        Колега аз ползвам такова, не някой си колега, на колегата дядо му , на баба Злата шурея и т.н.От 2000г. имам такова СО(фактурата още я пазя). Първата година работи безотказно, после започна да ми прави проблеми.Не съм се занимавал с гаранционни сервизи, че там са едни ядове...мой приятел(зъл гений ) още щом видя схемата намери грешката на конструкторите и веднага я преправи.След необходимите тестове и измервания сметна какво му трябва и за около 15лв.(траф, кондензатори диоди и там незнам си какво още)направи СО-то да работи перфектно.Сега дъгата е стабилна и машинката направо гали ухото.С изключение на това което не е малко де,нищо друго не ми е правило въртели, вече на него е 5 ролка тел, при положение, че не си изкарвам хляба с него, но пък си го пазя, редовно пръскам дюзата със спрей против залепване и си почиствам отпред дифузъора.
        Забравих да спомена в какво се изразяваше проблема:след като запали дъгата моторчето на телоподаващото спира, съответно телта също, дъгата угасва и моторчето отново тръгва, пак дъга, пак спиране и т.н. докато ти се скъсат нервите и накрая заварка никаква. Просто го бяха направили захранването на моторчето да е от главния траф.Мой човек го отдели с отделен малък трансформатор който се захранва още от входа преди главния траф.
        П.п.Схемичката с подобренията я пазя, ако някой му трябва да каже.
        И при мен го прави този проблем, даже 2 моторчета ми изгоряха. Ще бъда много благодарен, ако ми пратиш схемата!

        Коментар


        • От: До: Телоподаващ апарат Einhell

          Първоначално публикуван от ooiikk Преглед на мнение
          И при мен го прави този проблем, даже 2 моторчета ми изгоряха. Ще бъда много благодарен, ако ми пратиш схемата!
          Колега съжалявам че няма да мога да ти помогна.Схемата толкова добре съм я прибрал, че няма намиране.И други колеги са ми я искали ама това е положението.Има няколко колеги от форума които могат да ти помогнат и без тази схема.Прочени мненията им и ще се ориентираш.
          Поздрави и съжелявам, че немога да помогна
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • От: Телоподаващ апарат Einhell

            Здравейте, изчетох почти цялата тема и още няколко, но въпреки всичко искам последни мнениия за телоподаващите на Вики Б.Характеристиките отговарят ли на реалноста и освен клапана за газта други дефекти дава ли?
            Благодаря предварително.

            Коментар


            • От: Телоподаващ апарат Einhell

              Колега не съм мерил ,пък и не съм имал съмнение дали отговарят или не ,според мен отговарят ,ползвам 160 А и 190 А инверторен електрожени различни от вики и сравнени викито си отговаря.....Завчера правихме едни конструкции и от сутринта до 21:00 комбото което е 180А го спукахме от работа....съжалявам че нямаше време да снимам човката на шланга ,как капе пластмасата ,редихме се трима души почти нон стоп,машината беше почти на максимума през цялото време,имаше планово спиране на транспортьор за рехабилитация и ние имахме ни повече ни по малко от 12 часа да приключим заварките ,ако закъснеем следва неустойка и т.н......Ти си прави изводи надежна ли е и дали отговаря...за условията няма да ти споменавам че са отвратителни пепел и 38 г. на сянка
              Аз съм един от хората които имаха проблем с клапана ,откакто му сложих филтър повече не съм се сещал за клапана .....

              Сложих нова ролка която за 12 часа е грубо наполовина останала ! А и 12 часа работа на агрегат...вярно агрегата го дърпа урал ама агрегат все пак !
              Предишния ден минах през редко и си накупих дюзи и токови дюзи и случайно забелязах че на тях пише че са до 150А ,за над 150 А пистолета е друг .....зачудих се защо е така .....сигурно затова го разтопих ....не че и със струната 250А не съм го разтапял с 50 см непрекъснат шев...ама ще сменям шланга че машината следващите 2 седмици ще са и тройнокретични от натоварване !

              Последно редактирано от Roninn; 26-08-11, 20:09.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Колега не съм мерил ,пък и не съм имал съмнение дали отговарят или не ,според мен отговарят ,ползвам 160 А и 190 А инверторен електрожени различни от вики и сравнени викито си отговаря.....Завчера правихме едни конструкции и от сутринта до 21:00 комбото което е 180А го спукахме от работа....съжалявам че нямаше време да снимам човката на шланга ,как капе пластмасата ,редихме се трима души почти нон стоп,машината беше почти на максимума през цялото време,имаше планово спиране на транспортьор за рехабилитация и ние имахме ни повече ни по малко от 12 часа да приключим заварките ,ако закъснеем следва неустойка и т.н......Ти си прави изводи надежна ли е и дали отговаря...за условията няма да ти споменавам че са отвратителни пепел и 38 г. на сянка
                Аз съм един от хората които имаха проблем с клапана ,откакто му сложих филтър повече не съм се сещал за клапана .....

                Сложих нова ролка която за 12 часа е грубо наполовина останала ! А и 12 часа работа на агрегат...вярно агрегата го дърпа урал ама агрегат все пак !
                Предишния ден минах през редко и си накупих дюзи и токови дюзи и случайно забелязах че на тях пише че са до 150А ,за над 150 А пистолета е друг .....зачудих се защо е така .....сигурно затова го разтопих ....не че и със струната 250А не съм го разтапял с 50 см непрекъснат шев...ама ще сменям шланга че машината следващите 2 седмици ще са и тройнокретични от натоварване !

                Благодаря колега за бързия отговор.Понеделник купувам.

                Коментар


                • От: Телоподаващ апарат Einhell

                  Здравейте колеги.Малко се забавих с покупката на МИГ апарата,но ми трябваха 1-2 дена за размисъл,защото от Вики са пуснали нов модел 135А 7кг с ПВ при максимален ток 100% за цена от 590лв без ДДС днес го поръчах утре е при мен. До ден два ще пиша отзиви. Другото което искам да кажа е че консултанта по телефона беше доста любезен и ми обясни че дефекта с клапана при първите модели е отстранен. Получавал се заради нечистия СО2 в България.На всички стари модели са сложени филтри а на този който ще купувам клапана е в самия щланг и нямал този проблем. Условията по гаранцията са перфектни. Отремонтират ги в рамките на 1 ден а транспорта е за тяхна сметка. Първите ми впечатления са че това е една доста сериозна марка.

                  Коментар


                  • От: Телоподаващ апарат Einhell

                    Първоначално публикуван от intermax Преглед на мнение
                    Здравейте колеги.Малко се забавих с покупката на МИГ апарата,но ми трябваха 1-2 дена за размисъл,защото от Вики са пуснали нов модел 135А 7кг с ПВ при максимален ток 100% за цена от 590лв без ДДС днес го поръчах утре е при мен. До ден два ще пиша отзиви. Другото което искам да кажа е че консултанта по телефона беше доста любезен и ми обясни че дефекта с клапана при първите модели е отстранен. Получавал се заради нечистия СО2 в България.На всички стари модели са сложени филтри а на този който ще купувам клапана е в самия щланг и нямал този проблем. Условията по гаранцията са перфектни. Отремонтират ги в рамките на 1 ден а транспорта е за тяхна сметка. Първите ми впечатления са че това е една доста сериозна марка.
                    Да живее братския китайски народ!
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Телоподаващ апарат Einhell

                      Клапан в шланга не е твърде добро решение, принципно. Обикновено не е електрически, а механичен - с натискане на бутона отваряш и газа. Недостатъка е че не пуска газ със закъснение след като отпуснеш бутона, и краищата на заварките. Това вко решението е такова де. Ако е нещо друго - ти ще споделиш. Принципно е нужно поне около секунда да продължи да пуска газ, след като си приключил заварката. Тоест времето, за което ваната изстива до твърдо положение. Иначе се окислява, кипва и издува мехурче в средата.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Телоподаващ апарат Einhell

                        Спарки, прав си, но това с преварителното пускане на газ, и спирането след спиране на дъгата си е малко нещо за професионална работа. Със 135 А машина каква професионална работа? Това става само за кърпене на изгнили калници, а те няма да се разпаднат от някаква малка шупличка или микропукнатина.

                        А и за решаването на този проблем си има чалъм, ама го казвам само срещу стабилна почерпка
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Телоподаващ апарат Einhell

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Спарки, прав си, но това с преварителното пускане на газ, и спирането след спиране на дъгата си е малко нещо за професионална работа. Със 135 А машина каква професионална работа? Това става само за кърпене на изгнили калници, а те няма да се разпаднат от някаква малка шупличка или микропукнатина.

                          А и за решаването на този проблем си има чалъм, ама го казвам само срещу стабилна почерпка
                          Коле, то това е ясно. Просто изтъквам факта че механичен клапан в горелката не е велико постижение, а напротив - компромис, при това бюджетен.

                          А за черпенето - все не можем да се засечем да изпием по една бира заедно. Тоя път се надявам да се случи. Със сигурност бутона може да се направи да включва първо газа, и след това да даде контакт, съответно в обратен ред, когато го отпускаш. Ако е нещо друго - ще се радвам да го чуя от човек с опит. Щото моя опит до сега е сумарно 20 кила изгорена тел, което си е едно нищо. Чак сега усещам как ми се отпуска ръката.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Телоподаващ апарат Einhell

                            Нали ще идваш на събор?
                            Те тогава е момента. Пия почти всичко...

                            Майтапя се. Номера с газта е при палене на дъгата да не стърчи телта извън дюзата, а да е максимално къса. И да се държи малко по-далеч от детайла. с натискането на спусъка, и дюзата трябва да се доближи на нормалното разстояние за работа. Получава се интервал от около половин секунада между натискането на спусъка(респ. тръгването на газта)и паленето на дъгата. Това време си е напълно достатъчно да изгони въздуха от мястото на запалване.
                            За края на заваряването-няма как да се въздейства, но съм си правил експерименти с машини на които може и това време да се регулира-намалявам времето до минимум(но не знам дали все пак няма някакво минимално последействие), и няма проблеми с липсата на газ.
                            Може да се пробва и по друг начин-едновременно с прекъсването на дъгата си отръпни рязко ръката. Равносилно е на спряла газ едновременно със спиране на дъгата. За любителска работа няма никакво значение.

                            А за телта-преди няколко години като работех в Sunsystem съм развивал по една ролка 15 кг на ден.
                            Ако се заема да сметна колко тел е минала през шепата ми-сигурно е тонове... Но поради еднообразната работа не мога да кажа,ч е знам много по заваряването. Друго е монтажната работа-там се налага да се заварява във всякакви положения, а ако след заварчиците вървят и дефектоскопистите-трябва да си наистина майстор за да работиш това.

                            Айде, че се отвлякох...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Телоподаващ апарат Einhell

                              Бих посъветвал колегата intermax да се ориентира до към 200 -та ампера даже и да кърпи коли.....!От вики няма да ти се разсърдят освен ако не си го поръчал от дилъри ! Нямаш право на лични съобщения да ти кажа някои работи !
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Телоподаващ апарат Einhell

                                Винаги е добре да имаш резерв от мощност на заваръчния апарат . Може един път да ти се наложи да завариш нещо по дебело и ще псуваш дълго време защо не си си взел по голяма машина . Заваръчен апарат не се купува всеки ден по добре малко по голяма начална инвестиция и след това дълги години безпроблемна работа . Аз лично така направих старото телоподаващо ми е 220 ампера на Тефи новото 200 на ДЕЛ и нито за части от секундата не съм съжалил за дадените пари и с двете машини е удоволствие да работиш особено с машината на ДЕЛ вече няколко месеца не мога да и се нарадвам . Препоръчвам на всеки който има възможност да си вземе инверторна машина няма нищо общо с трансформаторните . Не може да се сравнява дори и с трифазните такива аз поне имам с къкво да сравнявам .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X