Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
    Да де, ПВ... КПД... все един смисъл има но с различни думи просто
    Далеч не е така.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Някой има ли наблудения от българските инвертори... какви са що са, биват ли и тнт... сега видях в сайта на АгроМаркет че има такива, с доста високо ПВ (няма да е КПД, нищо, че аз си му викам така ) понеже са по 200А за по 1000лв. някъде ... е това чудо
      http://argo-market.com/ViewProduct.aspx?id=856
      Ааааа и Честита Нова Година от мен
      Моите снимки...
      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
      https://500px.com/ivankoo

      Коментар


      • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        За много години.
        Ще да е добро,и не е толкова много пари.
        Трампя фрониуса за такова веднага.,
        Разлика от 500лв.,а Българското има къде по добри показатели от моя...
        Гледай дали има сервиз,защото като нова технология може да даде фира, бързо бързо.

        Коментар


        • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          Ако го видя отворено - може и да кажа нещо. Иначе - няма как.

          Цената е, да речем, прилична. Но TIG не е. Да му бяха боцнали едно електрическо клапанче поне, и високоволтово палене. Не е голяма философия, нито е особено скъпо.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            Преди няколко дена имах делови разговор с един собственик на фирма производител на заваръчна техника и го питах направо защо не произвеждат инверторни машини . Човека ми отговори че за да е рентабилно от към качество и цена родното производство трябва минимален пласмент от 1500-2000 броя на месец което е неосъществимо в България. А това което се произвежда тук дефакто само се сглобява с турски и китайски платки защото в нашия регион най ефтино излизали платките с SMD елементи произведени в Турция.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              А не изнасят ли? Защото българските машини може да се каже,че са еталон за добра изработка и качество.

              Коментар


              • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                А не изнасят ли? Защото българските машини може да се каже,че са еталон за добра изработка и качество.
                Да изнасят какво? Трансформаторни машини с трицифрено тегло? Да си видял някой дори да се опита да продава в eBay например? Или да има читав собствен сайт, с цени?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  А това което се произвежда тук дефакто само се сглобява с турски и китайски платки защото в нашия регион най ефтино излизали платките с SMD елементи произведени в Турция.
                  Това не е проблем. Да не мислиш че всичко "марково" не се прави пак там?

                  Платки и насищане няма проблем да се прави и тук. Въпроса е как е конструирано, и до колко избрания китайски партньор е читав такъв.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Ами инвертори,защото няколко фирми гледам имат сайтове и продават машинки,иначе недостатъка -да,няма цени в сайтове ,а само чрез запитване.
                    А в е-бай съм виждал трансформаторни машини доста.

                    Коментар


                    • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                      А в е-бай съм виждал трансформаторни машини доста.
                      Български ли?

                      В eBay и подобни, продават всичко. Само дето болшинството от тежките неща са си за местния пазар, понеже цените за транспорт са свирепи. В тоя смисъл - непродаваеми са, поне не и на дребно.

                      200А китайски електрожен е 550лв, барабар с транспорта от Китай до Германия и от Германия до тук. Транспорта от Германия до тук е 20 евро. Ама всичкото това щото тежи 8 кила. Ако тежеше 88, цената щеше да е друга.

                      Изобщо, понятието "интернет" и "онлайн търговия" са тотално грешно разбрани, че направо и сбъркани.

                      Да ти кажа моя казус например - Няма да се вдигна от единия край на София до другия само за да видя цената на машина Редко, например, назависимо дали е добра или не. А и в крайна сметка човек си преценява търсенето според цените понякога. Нищо, ама съвсем нищо не им пречи да си сложат офертите, дето предлагат в магазина си, като PDF-и в сайта си. За мен е непонятно защо по дяволите не го правят. Не виждам никакви потенциални позитиви от неправенето на това, особено за хоби машините.

                      Струна дори нямат страница в момента. За какво говорим изобщо? Как някой отвън да разбере за тях? Как да разбере че продават добро качество на добра цена? Как да сравни с други, и да предпочете тях?
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Не български,но други трансформаторни профи машини,като моето телоподаващо.
                        Иначе сложи се на мястото на майстор с цех,който му носи добри парици,кое би избрал-
                        -Българска машина-сравнително скъпа,наличен сервиз.
                        -Отнякъде си на другия край на света-по евтина,не особено надеждна,при повреда -месеци чакане за резервни части.
                        Иначе ако знаех за тия китайски машинки 3в1 ,никога нямаше да купя фрониуса,едно,че не изкарвам пари с него,друго,че получавам много повече за дадените пари.

                        Коментар


                        • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                          по евтина
                          Да, в пъти.

                          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                          ,не особено надеждна
                          Това тепърва ще има да се доказва.

                          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                          ,при повреда -месеци чакане за резервни части.
                          Зависи какво. Всички части вътре ги има в кварталния магазин за радиочасти. Няма нищо цифрово, нищо програмирано, нищо екзотично. А китаеца праща всички платки, и за тях се чака с дни, а не месеци. Пратка с DHL от китай стига тук за 4 дни. За цялото управление на TIG машината ми ми взе 35 лири. Взех го да си поиграя - знаеш темата за праработката.
                          Ако си я купил от Германия - има си 2 години гаранция, а частите стигат пак за толкова.

                          Не всички търсят супер надеждна машина, която ще работи по цял ден, с нея ще си изкарват хляба, и ще си изкара парите на втория месец. Има Мерцедес, има и Шкода, ако ме разбираш. И точно както в посочения случай, често шкодата се оказва по-малко безпроблемна от мерцедеса, с купищата му електроники, например.

                          Та, от цялата работа се оказва че не се знае знае ли се. Като имаш в предвид че китайска машина с аналогични възможности е средно 3 пъти по-евтина от маркова такава, можещ да си купиш 2 - едната за резерва докато "си чакаш частите", и пак ще си на далавера.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Разбирам те,но реално погледнато големите заводи или цехове,щото заводи нема вече.
                            Или избират Кемпито,или трансформаторни-български,хората още не се доверяват на новото,макар,че съм давал електрожена на доста хора и после като ми го връщат ахкат и се чудат,кое как...
                            Но пак казвам ако преди 2-3години знаех за китайците и тези машинки,никогя нямаше да купя фрониуса,нищо ,че се води като еталон за надеждност,китайчетата дето имаш гледам не се чупят или поне не сериозна с твойта намеса
                            Ама явно излиза,че по добре да купиш китаско,отколкото Българско или много марково за много пари.

                            Коментар


                            • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                              Ама явно излиза,че по добре да купиш китаско,отколкото Българско или много марково за много пари.
                              Честно казано и аз не знам какво излиза. Ама скоро ще разбера.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                Помогнете с тълкуване на факта, че Стандарт200A на ВИКИ изисква 50А бушон, а КИТИН 190 - само 20А при положение, че и двата имат почти еднакви работни параметри.Как това ще се отразява на ел.консумацията и дали няма да имам греене на щепселите Шоко при използване на удължители (10-20м). Бъдете здрави през Новата година!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X