Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

    айде айде - знаем колко струва 300 вата импулсно, защото всички си го имаме в компютъра - хем там е малко по-капризен товара, не е реотан. $20 в България. Железен траф отникъде не се класира там. А тези +5кг, като се сметнат и в транспорта до европата, съвсем накриво излиза сметката. Единствения разумен аргумент е, ако на изхода трябва променлив ток.

    Наистина не са се сетили.

    Коментар


    • #92
      До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

      Теглото скача и от корпуса на машината.На кемпи ли,на линкълн ли беше само от алуминий и разни пластмаси,а на това българското,не съм го виждал но съм сигурен,че е 100% железо

      Коментар


      • #93
        До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

        Първоначално публикуван от kudrav Преглед на мнение
        Теглото скача и от корпуса на машината.На кемпи ли,на линкълн ли беше само от алуминий и разни пластмаси,а на това българското,не съм го виждал но съм сигурен,че е 100% железо
        Скача, ама с колко? Не повече от 2-3 кила. А изцяло алуминиева кутия май не е особено добра идея. Магнитните полета си минават през алуминия, а при тия мощности ги има в достатъчно количество, особено около силовите трафове и индуктивности. Един вариант е само те да са екранирани, с тънка ламаринка, ама пък тогава страда охлаждането им.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

          при 50 херца желязото е смислено като екран, но при 50000 херца - по-добре алуминий.

          Коментар


          • #95
            До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            при 50 херца желязото е смислено като екран, но при 50000 херца - по-добре алуминий.
            Всъщност не знам в случая кое е от по-голямо значение. Всичко над половин милиметър, а те кутиите са обикновено по-дебели, ще върши работа за електромагнитни смущения - излъчени или облъчващи. Ама желязото ще пази и от нискочестотни и постоянни магнитни полета, а често из железарските цехове такива има колкото щеш, при това често съвсем не безобидни.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #96
              До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

              Здравейте, какво можете да ми кажете за тази машинка:
              http://www.ben-royal.de/Shopsystem/i...C-DC-200P.html

              Ще ми трябва за заваряване и напластяване на алуминий и за нишо друго? Цената ми се вижда доста прилична предвид инвертурите които се продават в България, но дали ще ми върши работа ?

              Коментар


              • #97
                До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                Имам същото, но уж от друга фирма. Имах и от същия търговец електроженче, което наскоро продадох, и до колкото знам новия собственик е доволен.

                Ще стане за алуминий. AC честотата му е фиксирана на 60Hz. На тая машина и знам и кътните зъби, буквално.

                За потвърждение, виж тая тема:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%F0%F7%E8%EA

                Ако решиш да купуваш, с удоволствие бих погледнал качеството и на изработка отвътре.

                Иначе, според мен няма от какво да се притесняваш. Машинката е добра.

                ПП: Машинката е чисто китайска, да не вземеш да се заблудиш нещо. Просто немеца си ги е поръчал с каквито надписи е поискал. Те китайците всичко правят.
                Последно редактирано от sparkybg; 11-11-09, 20:40.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Имам същото, но уж от друга фирма. Имах и от същия търговец електроженче, което наскоро продадох, и до колкото знам новия собственик е доволен.

                  Ще стане за алуминий. AC честотата му е фиксирана на 60Hz. На тая машина и знам и кътните зъби, буквално.

                  За потвърждение, виж тая тема:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%F0%F7%E8%EA

                  Ако решиш да купуваш, с удоволствие бих погледнал качеството и на изработка отвътре.

                  Иначе, според мен няма от какво да се протесняваш. Машинката е добра.
                  Гледам че ръкохватката е суха ,пробвал ли си я да я натоварваш на максималния ампераж и как се държи защото в другата тема за същия апарат човека казва че ще наварява ал.глави …
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                    Пробвал съм я по-продължително на до към 130-140А. На 200 съм опитвал само за кратко - нямах и нямам такъв баят материал.

                    Ако дава ядове, китайците правят и с водно охлаждане, че и помпите за тая работа. Ако се наложи мога да съдействам да се внесе такова от Китай. Само не помня цената, но предполагам ще е по-изгодна от повечето на родния пазар.

                    Имам в предвид - машинката си е същата, а само се купува другия шланг и помпата. Че е и по-удобна оная ръкохватка - по-мъничка е отпред. Всъщност никога не съм работил с водна.

                    Мисля си че ако често ще работи продължително и на висок ампераж, водната ръкохватка си е задължителна.

                    Другото е че на тоя ампераж високата честота май не е особено нужна, така че 60-те херца ще са напълно достатъчни. Ама, ти можеш да кажеш по-добре от мен.

                    ПП: Другата тема не съм я видял.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Пробвал съм я по-продължително на до към 130-140А. На 200 съм опитвал само за кратко - нямах и нямам такъв баят материал.

                      Ако дава ядове, китайците правят и с водно охлаждане, че и помпите за тая работа. Ако се наложи мога да съдействам да се внесе такова от Китай. Само не помня цената, но предполагам ще е по-изгодна от повечето на родния пазар.

                      Имам в предвид - машинката си е същата, а само се купува другия шланг и помпата. Че е и по-удобна оная ръкохватка - по-мъничка е отпред. Всъщност никога не съм работил с водна.

                      Мисля си че ако често ще работи продължително и на висок ампераж, водната ръкохватка си е задължителна.

                      Другото е че на тоя ампераж високата честота май не е особено нужна, така че 60-те херца ще са напълно достатъчни. Ама, ти можеш да кажеш по-добре от мен.

                      ПП: Другата тема не съм я видял.

                      Определено за заварка на алуминий и то за тази цел ще е нужна ”водна” ръкохватка .

                      Помпа или по точно охлаждане може и да не се купува готово … а може да се направи - достатъчно е да има помпа от пералня или друга подобна и неръждаемо казанче с малко по голям обем за да може водата да се охлажда по добре …това го казвам във връзка с ограничения бюджет защото по принцип водното е доста скъпо .

                      А за честота от 60-те херца –винаги е по добре да има повече възможности особено при този тип ремонтно възстановителни работи се налага заваряване на детайли с най различен състави и сплави а доколкото знам има автомобилни глави от магнезиеви сплави а те са още по капризни за заваряване …
                      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                      Коментар


                      • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                        Аз съм виждал и директно от чешмата един маркуч към щуцера на машината и един директно в канала,но си беше доста мизерно,нищо, че върши работа

                        Коментар


                        • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Имам същото, но уж от друга фирма. Имах и от същия търговец електроженче, което наскоро продадох, и до колкото знам новия собственик е доволен.

                          Ще стане за алуминий. AC честотата му е фиксирана на 60Hz. На тая машина и знам и кътните зъби, буквално.

                          За потвърждение, виж тая тема:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E0%F0%F7%E8%EA

                          Ако решиш да купуваш, с удоволствие бих погледнал качеството и на изработка отвътре.

                          Иначе, според мен няма от какво да се притесняваш. Машинката е добра.

                          ПП: Машинката е чисто китайска, да не вземеш да се заблудиш нещо. Просто немеца си ги е поръчал с каквито надписи е поискал. Те китайците всичко правят.
                          Почти ме нави за китайско, дори си харесах сякаш едно от немски сайт:
                          http://www.expondo.de/products/Schwe...be47ccea93b31d

                          просто за автосервиз сякаш няма нужда да купувам много скъп апарат, а тези като цена са бомба, само ме притеснява китайското, че има си китайско и "китайско", лично при мен едната машина е чисто китайска и няма никакви кусури, а стана година не спира, но тя си е силова машина, а като стане дума за електроника съм скептично настроен, от друга страна за тази цена не мога да купя дори нещо любителско, да не говорим за професионално.
                          Ако дават някаква гаранция ще поръчам един, за жалост съм от Добрич, така че трудно бих могъл да ти го покажа, но снимки ще има със сигурност.

                          Коментар


                          • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                            Първоначално публикуван от stilldark Преглед на мнение
                            Почти ме нави за китайско, дори си харесах сякаш едно от немски сайт:
                            http://www.expondo.de/products/Schwe...be47ccea93b31d

                            просто за автосервиз сякаш няма нужда да купувам много скъп апарат, а тези като цена са бомба, само ме притеснява китайското, че има си китайско и "китайско", лично при мен едната машина е чисто китайска и няма никакви кусури, а стана година не спира, но тя си е силова машина, а като стане дума за електроника съм скептично настроен, от друга страна за тази цена не мога да купя дори нещо любителско, да не говорим за професионално.
                            Ако дават някаква гаранция ще поръчам един, за жалост съм от Добрич, така че трудно бих могъл да ти го покажа, но снимки ще има със сигурност.
                            Стига да имаш трифазен ток в сервиза, иначе машината е с мн. добри възможности.

                            Artikel:SEP-315Eingangs- Spannung:380/400Volt 3-PhasenGewicht netto: ca. 34 KgAbmessungen: 365 x 535 x 585 mmEingangs-Frequenz (Hz): 50/60 Eingangsstrom: 22,6 AAusgangsstrom: 315 ALeistungskapazität: 7,5 KVALeerlaufspannung: 54 VFunktionsspannung: 19,8 VEinschaltdauer bei 315A: 60% Einschaltdauer bei 242A: 100%Schweißstrom WIG AC regelbar: 5-315 A Schweißstrom WIG DC regelbar: 5-315 A Schweißstrom Elektrode/MMA regelbar:10-250 AHF Zündung (Hochfrequenz) WIG jaImpulsweite regelbar: 0 - 2 AC Frequenz regulierung35- 75 HzImpuls Frequenz Regulierung: 25 - 250 HzPulsweite (%) : 20-90 Gasnachlauf regelbar: 1 - 10 Sek. Stromabsenkung (Down-Slope) regelbar:0-10 SekStromerhöhung (Up-Slope) regelbar:. 0-10 SekLeistungsfaktor: 0,93 Isolationsklasse:BSchutzklasse: IP232 Takt und 4 Takt Wechselschalter vorhandenWechselstrom (AC) / Gleichstrom (DC) wählbar vorhandenElektroden Durchmesser WIG Schweißen1,6 / 2,4 / 3,2 mm Elektroden Durchmesser Elektrohandschweißen 1,6 - 4 mm Thermal- und Überspannungschutz vorhandenAnschluss für Fußpedal vorhanden

                            П.П. Е малко е тежичка, но за сервиз става.
                            [COLOR=black][B]"...Едно е да ти се иска, друго е да можеш, а пък трето и четвърто - да го направиш. "[/B][/COLOR]
                            [COLOR=black][B]"Мъжки времена" Н.Хайтов[/B][/COLOR]

                            Коментар


                            • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                              Еми тия китайските са си от "китайските". Демек, китайски са си.

                              А това "немското" от твоя линк пак си е "китайско". Изобщо за тия пари всичко е китайско. Пък и доста от уж "некитайските" са си съвсем китайски, макар цените да са им "некитайски".

                              Абе, всичките дето си загледал са китайски. Стават, демек.

                              Сега сериозно. Мойто е точно такова:
                              http://cgi.ebay.co.uk/WSE200P-AC-DC-...item562b5f01a6

                              Съвсем си е китайско.

                              Ето ти и едно трифазно, пак китайско:
                              http://cgi.ebay.co.uk/TIG315P-AC-DC-...item1e55fdb395

                              А твойто подозирам че е някакво копие на горното, сложено в друга кутия. Пак китайско.

                              А ето и още едно китайско, "по-висок" клас:
                              http://cgi.ebay.co.uk/315AMP-IGBT-PU...item279dba3f74

                              От тоя маймун (китайския търговец де) съм внесъл общо 4 машинки. Понеже за едната ми трябваше да експериментирам, та си поръчах допълнително управляващата платка, уж като резервна част. Прати я, на съвсем сносна цена.

                              Ако го вземеш от немец, хубавото е че от страна от ЕС, изобщо няма да се занимаваш с митници, а направо ще ти го донесат на вратата. Лошото е че са малко по-скъпи. С гаранцията - пак така. Поради цената на превоза, едва ли ще тръгнеш да пращаш машината обратно. Все пак ако е шваба, ще може някой приятел, имащ път натам, да я закара, примерно. Отделно че предполагам и частите идват по-бързо.

                              Та, преценявай си. Мойте ги накупих от Китай. WSE200P-то излиза с около 300лв. по-евтино, докарано до вратата. Някъде 1600лв, до колкото помня.
                              Последно редактирано от sparkybg; 15-11-09, 23:54.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Да обсъдим заваръчните ИНВЕРТОРИ ...

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Еми тия китайските са си от "китайските". Демек, китайски са си.

                                А това "немското" от твоя линк пак си е "китайско". Изобщо за тия пари всичко е китайско. Пък и доста от уж "некитайските" са си съвсем китайски, макар цените да са им "некитайски".

                                Абе, всичките дето си загледал са китайски. Стават, демек.

                                Сега сериозно. Мойто е точно такова:
                                http://cgi.ebay.co.uk/WSE200P-AC-DC-...item562b5f01a6

                                Съвсем си е китайско.

                                Ето ти и едно трифазно, пак китайско:
                                http://cgi.ebay.co.uk/TIG315P-AC-DC-...item1e55fdb395

                                А твойто подозирам че е някакво копие на горното, сложено в друга кутия. Пак китайско.

                                А ето и още едно китайско, "по-висок" клас:
                                http://cgi.ebay.co.uk/315AMP-IGBT-PU...item279dba3f74

                                От тоя маймун (китайския търговец де) съм внесъл общо 4 машинки. Понеже за едната ми трябваше да експериментирам, та си поръчах допълнително управляващата платка, уж като резервна част. Прати я, на съвсем сносна цена.

                                Ако го вземеш от немец, хубавото е че от страна от ЕС, изобщо няма да се занимаваш с митници, а направо ще ти го донесат на вратата. Лошото е че са малко по-скъпи. С гаранцията - пак така. Поради цената на превоза, едва ли ще тръгнеш да пращаш машината обратно. Все пак ако е шваба, ще може някой приятел, имащ път натам, да я закара, примерно. Отделно че предполагам и частите идват по-бързо.

                                Та, преценявай си. Мойте ги накупих от Китай. WSE200P-то излиза с около 300лв. по-евтино, докарано до вратата. Някъде 1600лв, до колкото помня.
                                Не ми се занимава хич с митници, поледния път от стока 400$ за превоз и митници като теглих четрата от 400$ ми е излязла на 1500лв., дълъг е и пътя с кораба, че и се счупи кораба и стана още по-дълъг, така че си е ходене по мъките, а до германия и обратно ходят постоянно познати и приятели от автокъщите и ще ми е по-бързо и лесно и няма да плащам допълнително за транспорт, така че ще доиде пак същата цена ми се струва. най съм навит на тия трифазните сякаш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X